HC Stadion Vrchlabí – Příštím soupeřem bude havlíčkobrodský Rebel

Příštím soupeřem bude havlíčkobrodský Rebel

17.12.2009
Jan Pečeňák

Poté co naši hokejisté jasně porazili Chrudim, čeká je další utkání, ve kterém zajíždějí do Havlíčkova Brodu. Stejně jako před minulým kolem Chrudim, tak i Rebel ztrácí na Vrchlabí v tabulce jediný bod. V letošním ročníku Vrchlabští se svým sobotním soupeřem ještě neprohráli. Zda se to podaří i do třetice, to se dozvíme v nadcházejícím zápase, který se koná 19.12. od 17:00 v havlíčkobrodské Kotlině.

Rebel se drží v první polovině tabulky

Týmu Brodu se v letošní sezóně daří, takže není důvod k žádným větším změnám v kádru. Tou prakticky jedinou z poslední doby je odchod útočníka Jana Dušátka na hostování do Jihlavy. Od posledního zápasu s Vrchlabí získali hráči z Vysočiny dvanáct bodů a především výhry v Chomutově, Olomouci a doma se Znojmem jsou důkazem toho, že Havlíčkův Brod je určitě kvalitní tým.

Nejproduktivnějším hráčem Rebelu je Tomáš Svoboda s 27 body. Druhým nejčastěji bodujícím hráčem je Miroslav Třetina, který získal 24 bodů (11+13). O bod méně má Miroslav Holec (13+10), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. V obraně podávají nejlepší výkony Michael Vyhlídal (4+12) a Jakub Šulc (3+9). V brance Brodu se v letošní sezóně vystřídalo již pět brankářů. Nejvíce odchytaných minut má Jaroslav Suchan. V posledních dvou zápasech však dostal v brance přednost Dominik Furch. Ostatní tři gólmani nemají odchytáno více jak 125 minut.

V posledním kole podlehli Rebelové znojemským Orlům

První desetiminutovka zápasu příliš vzruchu ani u jedné z branek nepřinesla. Ve druhých deseti minutách se už diváci šancí a také branky dočkali. Lukáš Endál dorazil v 18. minutě puk do odkryté branky a hosté vedli.

O vedení však přišli hned v úvodu druhé třetiny. Při signalizované výhodě domácích Tomáš Protivný nahrál Miroslavu Barusovi, který poslal hezký pas na najíždějícího Václava Meidla, jehož střela mezi rukou a tělem brankáře Furcha skončila v síti – 22. minuta 1:1. Chvilku poté putoval na trestnou lavici obránce Šulc a Znojemští to potrestali už po několika sekundách. Po vhazování kotouč putoval po ose Jiří Beroun – Zdeněk Kubica – Václav Meidl a posledně jmenovaný dotlačil puk až za Furchova záda – 23. minuta 2:1. Za další tři minuty však bylo opět vyrovnáno. Od modré napřáhl v přesilové hře Miroslav Holec a puk se zastavil až v síti. Do kabin nakonec odcházeli s vedení v zádech Znojemští. V 40. minutě oklamal Richard Jarůšek gólmana a stanovil skóre na 3:2.

Na rozdíl dvou branek se podařilo v 42. minutě zvýšit Aleši Staňkovi a v 50. minutě přidal pátou branku Adam Havlík. Utkání bylo prakticky rozhodnuto. Přesto se Rebelu podařilo kosmeticky upravit skóre. V 53. minutě šikovně tečoval puk Vojtěch Němec a vykřesal tak pro hosty malou naději na vyrovnání. To se však Brodu nepodařilo a z výhry 5:3 se radovali Znojemští.

Vrchlabí odehrálo v Brodě jeden z nejlepších zápasů sezóny

Utkání bylo od úvodních minut vyrovnané a šance byly k vidění na obou stranách. Ujala se však pouze ta ze 17. minuty, kdy se v přesilové hře přesně trefil Jiří Matějíček.

Ve druhém dějství byli o něco lepší domácí a také se častěji dostávali do prostoru před vrchlabskou brankou. Své šance však díky výbornému Bieglovi v brance nevyužili, a tak přišel trest. Hosté dostali možnost přesilové hry 5 na 3, kterou využili. Přesně pálil kanonýr Jan Čaloun. Stav 0:2 již vydržel do konce třetiny.

Skóre se však měnilo hned v úvodu poslední části hry. Po chybě domácího gólmana snadno zvýšil Kamil Tvrdek. O 16 vteřin později definitivně rozhodl o osudu zápasu svou brankou Jan Bendík. Do konce zápasu bylo k vidění několik šancí, především ze strany domácích, a také několik menších potyček. Nic to však nezměnilo na tom, že z výhry 4:0 se radovali Vrchlabští.

V druhém letošním zápase rozhodly o výhře Vrchlabí nájezdy

V první třetině byli aktivnější domácí, ale z řady šancí nevyužili ani jednu. Nejblíže ke skórování byl Chmelíř, který však nastřelil pouze tyč.

Branku se Vrchlabským podařilo vstřelit ve druhé minutě prostřední části hry. Přesilovou hru využil z bezprostřední blízkosti Ladislav Gengel. V 25. minutě bylo vyrovnáno. U vyraženého puku Ševčíkem byl nejdříve Jan Knotek a vyrovnal. V 36. minutě se do vedení dostali opět domácí. Rusnák našel přesnou přihrávkou Martina Filipa a ten zkušeně zavěsil – 2:1. Stejným skóre už třetina skončila.

V třetí periodě byla k vidění pouze jedna branka. Ta padla do branky Ševčíka a zasloužil se o ní Miroslav Holec – 45. minuta 2:2. Přes několik šancí na obou stranách se do šedesáté minuty skóre již nezměnilo a na řadu přišlo prodloužení.

V prodloužení hrály oba týmy opatrně a branka nepadla. Diváci se tak dočkali samostatných nájezdů. V první sérii nejprve neuspěl Třetina, ale Filip poslal domácí do vedení. Ve druhé porci nájezdů neuspěli Němec ani Čaloun. O osudu zápasu tak rozhodl neúspěšný nájezd Knotka. Ze zisku prémiového bodu se tak radují domácí, když jediným přesným střelcem v samostatných nájezdech byl Martin Filip.

Zimní stadion Kotlina Havlíčkův Brod
19.12. 17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod 32. kolo HC Vrchlabí
8. 44 b. Umístění 7. 45 b.
11 – 4 – 3 - 13 Celková bilance 12 – 2 – 5 - 12
Tomáš Svoboda 9 g.+ 18 as. Nejproduktivnější hráč Martin Filip 8 g.+ 20 as.
Miroslav Holec 13 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 10 g.
Tomáš Svoboda 18 as. Nejvíce asistencí Martin Filip 20 as.
Vojtěch Němec +8 Nejlepší hráč v +/- Martin Filip +19
Martin Ondráček -15 Nejhorší hráč v +/- Jan Čaloun -13
Miroslav Třetina 86 min. Nejtrestanější hráč Kamil Tvrdek 48 min.

27. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - Orli Znojmo 5:2

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Pácal "A", Bendík, Čížek, Chmelíř, Hrach, Novajovský, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Gengel "C", Hubáček, Klimt - Gajovský, Kříž "A", Látal - Andres, Zíma, Mikšovský

HC Rebel Havlíčkův Brod: Furch (Suchan) - Jebavý, Horváth, Vyhlídal, Krejčík, Soldán, Šulc, Pavlík - Holec, Endál, Borovanský - Smith, Třetina, Knotek - Stromko, Němec, Česnek - Svoboda, Ondráček, Vylíčil