HC Stadion Vrchlabí – Příprava pokračuje v Chrudimi

Příprava pokračuje v Chrudimi

19.08.2009
Jan Hanuš

Po posledním zápase letního poháru a opětném skalpu pražské Slavie pokračuje příprava vrchlabských hokejistů na ledě Chrudimi. Zápas se měl původně hrát v pátek dopoledne, ale po dohodě obou klubů se bude hrát ve čtvrtek v obvyklém čase 18:00

Změny v sestavě Chrudimi

Po minulé sezóně skončilo v Chrudimi hostování Stanislava Stavenského, který se vrátil do Litvínova, taktéž skončilo hostování Michala Šafaříka který se vrátil do Olomouce. V brance chrudimských již neuvidíme Lukáše Šrámka který posílil staronového účastníka první ligy Šumperk. Z obrany dále odešel Michal Šafařík, kterého hokejový život zavál do druholigového Prostějova. Chrudim se stala členem trojspolku, do kterého dále patří extraligové Pardubice a druholigová Kutná Hora. A mezi těmito kluby nastala i čilá hráčská výměna. První posilou útoku Kutné Hory je exvrchlabský Lukáš Valko a Pavel Beránek. Tým trenéra Martina Hostáka opustilo ještě kvarteto obránců, jmenovitě Tomáš Vyskočil, Lukáš Daňo, Lukáš Fejgl a Miroslav Kuncl.

Naopak vyztužit zadní chrudimské řady se vydal z Havířova Jakub Evan, z Chomutova Kamil Charousek, ze slovenských Košic Petr Mocek a z Mladé Boleslavi David Mocek. Ostatní jména jsou výsledkem spolupráce s Pardubicemi. V brance uvidíme Filipa Landsmana, v obraně Marka Drtinu a v útoku Lukáše Radila, Jana Buchteleho, Tomáše Kauta a Filipa Stoklasu.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Chrudim 2:2

Chrudim zatím v přípravě na svoji druhou prvoligovou seónu sehrále pět utkání z nichž dvakrát vyhrála a třikrát remizovala, s Havlíčkovým Brodem zcela nehokejovým výsledkem 0:0.

Páté přípravné utkání Chrudimi začalo velice opatrně na obou stranách a skóre zápasu otevřel ve 14. minutě v přesilové hře Marek Zadina. Radost hostů ovšem vydržela pouhou minutu kdy za domácí třebíč vyrovnal Jan Káňa.

Ve druhé třetině se diváci v Třebíči branky nedočkali, sice tyčky a břevna jen zvonily, ovšem bez gólového zakončení.

Teprve závěrečné dějství přineslo změnu stavu. A byli to opět hosté, kteří se dostali do vedení. Ve 48. minutě prostřelil domácího gólmana Ladislav Jindřich, ale vedení chrudimským vydrželo pouhé tři minuty, při přesilovce srovnal David Dolníček a jelikož pak již žádný střelec nebyl úspěšný skončil zápas nerozhodně 2:2.

Po skončení utkání ještě na každé straně proběhly tři série trestných střílení. V nichž zásluhou jediné vstřelené branky po nájezdu Petra Zahradníka zvítězila Třebíč.