HC Stadion Vrchlabí – Potvrdí hokejisté Vrchlabí formu?

Potvrdí hokejisté Vrchlabí formu?

16.12.2007
Jan Pečeňák

V dalším zápase se ve vrchlabské Elektromont aréně utkají celky HC Vrchlabí a HC Berounští Medvědi. Prodlouží Vrchlabí šňůru čtyř vyhraných zápasů v řadě a nebo překvapí hokejisté Berouna? To se dozvíme v zápase, který začíná ve středu 19.12. v 18:00. Navíc pro tento zápas připravil klub jako poděkování pro fanoušky malé překvapení. Levnější vstupné – všichni za 25,- Kč, pro děti sladkost a pro všechny malý dárek.

Beroun zůstává v letošní sezóně trochu za očekáváním

Medvědům se sice podařilo vyhrát v prvním zápase sezóny na našem ledě, ale na další výhru čekali až do sedmého kola, kdy na domácím ledě porazili také v prodloužení Kadaň. Ovšem to byl na dalších sedm zápasů jediný bodový zisk ze kterého se radovali, protože další výhry a poprvé tříbodové se dočkali až ve 14. kole na ledě Kadaně. Hned v dalším zápase porazili na domácím kluzišti tým Jihlavy a v dalším domácím zápase dokonce vzali dva body Kometě Brno, kterou porazili po samostatných nájezdech. Poté získali jeden bod v Prostějově. Postupně se z Berouna stal tým, který sbíral body hlavně na domácím hřišti. Postupně zde porazil Havířov, Šumperk, Prostějov a Třebíč. Z venkovních hřišť přivezl už jen bod ze Sarezy a Šumperka. Celková bilance hokejistů Berouna na domácím kluzišti je 7 výher ( 2 v prodloužení ) a 8 porážek, z venku je ta to bilance o poznání horší, když z 15ti zápasů získali jen 8 bodů. V průběhu sezóny došlo v týmu k několika změnám, hlavní z nich je výměna trenérů, když byl od týmu odvolán pan Bednář a na jeho místo nastoupil dosavadní asistent pan Najman. Do týmu přišlo v průběhu sezóny i několik nových hráčů, např. mladoboleslavský obránce Výborný, Vítězslav Jankových či Kamil Jarina. Dalo by se říci že dosavadní změny týmu prospěly a náš tým nečeká určitě nic lehkého.

V posledním kole Beroun prohrál

Ve 30. kole přivítal Beroun na domácím kluzišti tým Ostravy. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě, kdy Pavel Šebesta využil trestné střílení po faulu na Mrázka. Beroun sice za tři minuty vyrovnal z hole Tvrzníka a ve druhé části Sarezu zatlačil, ale byli to naopak ostravští, kteří udeřili. Ve 36. minutě poslal svůj celek opět do vedení Lukáš Vnenk, 5 sekund před koncem prostřední části Jaroslav Mrázek. V poslední třetině upravil na konečných 4:1 Jiří Zdeněk.

V prvním vzájemném zápase Beroun zvítězil

V prvním zápase se hned z první střely na Faltovu branku prosadil Vlček a Beroun tak v 5. minutě vedl 1:0. Ovšem hned v 8. minutě se poprvé v sezóně prosadil Tvrdek a začínalo se od začátku. Poté naši hráči soupeře zatlačili a v 19. minutě se jim podařilo zásluhou Přeučila stav utkání otočit. Ve 25. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když před brankou zůstal volný Křesťan a nemýlil se. Vrchlabí však s odpovědí dlouho nečekalo a ve 30. minutě opět vedlo, když se podruhé trefil Tvrdek. Bohužel naši hokejisté vedení neudrželi a ve dvojnásobném oslabení inkasovali třetí branku z hole Slížka. Ve třetí třetině se převážně vylučovalo, ale ani jeden z týmů přesilovou hru nevyužil. Stejně dopadlo i prodloužení a tak se ke slovu dostali samostatné nájezdy. V těch se dařilo více hráčům Berouna a díky rozhodujícímu nájezdu Tvrzníka se radovali z výhry 4:3.

Odveta vrchlabským hokejistům vyšla

Ve druhém zápase začali aktivně domácí, ale Faltu se jim překonat nepodařilo. Co se nepodařilo Berounu, podařilo se našim hráčům, konkrétně Pajičovi, který v 9. minutě poslal Vrchlabí do vedení. Do konce třetiny již žádná branka nepadla a naši hokejisté odcházeli do kabin spokojenější. Začátek druhé třetiny byl pak vyloženou smrtící ranou ze strany hostí. V úvodu druhé třetiny se naskytla hostům dlouhá přesilovka 5 na 3. Beroun i ve třech hráčích držel útočníky hostí v bezpečné vzdálenosti od Nováka, ale v posledních vteřinách přesilovky se dokázal prosadit Pajič a připsal si tak druhý zásah. Když pak o pouhých 23 vteřin později skóroval i Horčička, bylo Vrchlabí jasně na koni. Třígólové vedení si udrželi i v nervózním konci druhé třetiny a do závěrečného dějství se šlo za stavu 3:0. Stejný stav vydržel až do 56. minuty, kdy si čestný úspěch připsal Slížek. Do konce zápasu se již stav nezměnil a hosté si do Krkonoš odvezli tři body po výhře 3:1.

D&D Elektromont Aréna
19.12. 18:00
HC Vrchlabí 31. kolo HC Berounští Medvědi
4. 47 b. Umístění 8. 27 b.
13 – 3 – 2 -12 Celková bilance 6 – 3 – 3 - 18
Kamil Tvrdek 15 g.+ 14 as. Nejproduktivnější hráč Petr Šinágl 6 g.+ 17 as.
Kamil Tvrdek 15 g. Nejlepší střelec Ladislav Slížek
Martin Tvrzník oba 9 g.
Rok Pajič 16 as. Nejvíce asistencí Petr Šinágl 17 as.
Martin Rýgl +13 Nejlepší hráč v +/- Petr Braniš
Martin Podlešák oba +2
Michal Bárta
Michal Nevyhoštěný oba -6
Nejhorší hráč v +/- Lukáš Filip -9
Petr Přeučil 110 min. Nejtrestanější hráč Adam Lukačovič 88 min.

30. kolo HC Berounští Medvědi - HC Sareza Ostrava 1:4

HC Vrchlabí: Ševčík - Bendík, Chaloupka, Hrach, Matějíček, Nosek, Rýgl, Vála, Vyskočil - Beck, Brynecký, Gengel, Horčička, Hruška, Jech, Kříž, Pajič, Plodek, Přeučil, Vantuch, Špaček

HC Berounští Medvědi: Kameš - Braniš, Šmach, V. Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný, Gudas - Besser, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Heřman, Křesťan, Straka, Pavel

Duel mezi HC Vrchlabí a Medvědy z Berouna bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Miroslav Jebavý a na čarách mu budou pomáhat pánové Lukáš Podrazil a Ondřej Žídek.