HC Stadion Vrchlabí – Letošní účinkování v TsC ukončí souboj se Slavií

Letošní účinkování v TsC ukončí souboj se Slavií

16.08.2009
Jan Pečeňák

V posledním zápase Tipsport Hockey Cupu čeká naše hokejisty další extraligový tým. Tentokrát na vrchlabský led zavítají hráči pražské Slavie, tedy druhého celku loňského ročníku naší nejvyšší hokejové soutěže. Zápas to bude určitě zajímavý, jelikož náš soupeř bojuje o šanci na postup do semifinále a naopak domácí hokejisté budou chtít urvat první body v letošním ročníku poháru. Zda se budou radovat hokejisté Slavie, a nebo stejně jako v loňském roce hráči domácích, se můžete přijít podívat v úterý 18.8. od 18:00.

Slavia v přípravě

O Slavii je známo, že v letním hokejovém poháru se jí moc nedaří. Letošní ročník však zatím vypadá lehce odlišně. Slavia má na svém kontě výhru na Kladnem a Pardubicemi, až ze třetího utkání odešla poražena, když překvapivě na domácím ledě prohrála s prvoligovou Duklou Jihlava. Pokud chce pomýšlet na postup do semifinále, musí doufat v zaváhání Pardubic a Jihlavy, a hlavně musí zvítězit na ledě vrchlabského celku, který doufejme předvede stejný výkon jako v posledním vzájemném utkání. Pražská Slavia totiž do Vrchlabí zavítala i v loňském ročníku Tipsport Cupu a odvezla si z Elektromont Arény porážku 3:2.

Mužstvo Slavie se během roku moc nezměnilo. Oproti loňskému zápasu se v sestavě určitě neobjeví obránce Jan Novák. Do utkání také nezasáhne největší hvězda pražského klubu Jaroslav Bednář, který odešel do ruského Novgorodu a ani Milan Kraft, který bude v letošní sezóně nastupovat za KLH Chomutov. Naopak se v dresu Pražanů bude chtít předvést řada mladíků, kteří během sezóny nastupují za Havlíčkův Brod a letní příprava je pro ně jedna z největších možností, jak se udržet v kádru extraligového celku.

HC Slavia Praha – HC Dukla Jihlava 2:4

V úvodních minutách měla větší převahu Slavia, ale postupem čase se hra vyrovnávala a ke konci třetiny to byla jihlavská Dukla, která měla puk častěji na svých hokejkách. I přes několik možností se diváci branky nedočkali.

Té se však dočkali již po 38 vteřinách druhé části hry, když Daniel Hodek dorazil puk za záda Slipčenka. Za dvě minuty byl stav již 2:0 pro hosty, když se také dorážkou prosadil Jonáš Fiedler. Domácí se ale nesložili a začali hrát znovu aktivně. Odměnou jim bylo snížení v přesilové hře ve 27. minutě po přesné střele Michala Vondrky. Vyrovnání přišlo o šest minut později a to dokonce v oslabení. Po přesné nahrávce Červenky se trefil Tomáš Micka. Do konce druhé třetiny se stav již nezměnil a do šaten oba týmy odcházely za stavu 2:2.

Na další branku si diváci počkali do 50. minuty, kdy se možná trochu překvapivě prosadila Dukla. Prvoligový celek poslal do vedení Jiří Hanzal. Domácí se snažili o další vyrovnání, ale to se jim do konce zápasu nepodařilo. Naopak v poslední minutě se při power play Slavie trefil do prázdné klece Daniel Hodek a rozhodl utkání, které tak skončilo překvapivou výhrou Jihlavy 4:2.

D&D Elektromont Aréna
18.8. 18:00
HC Vrchlabí 4. kolo TsC HC Slavia Praha
znak týmu znak hokej.cz znak týmu