HC Stadion Vrchlabí – Kadaň v Krkonoších

Kadaň v Krkonoších

15.10.2007
Jan Hanuš

V R C H L A B Í - V tradičním čase 18:00 se ve středu 17. října utkají týmy Vrchlabí a Kadaně. Krkonošský klub si vede nad očekávání dobře, a po výhře v Havlíčkově Brodě by rád naplno bodoval i před domácím publikem. Minulý vzájemný zápas v Kadani skončil vítězstvím Jeřábkovy družiny 1:4.

Jak si vede Kadaň

Kadaň v letošní sezóně předvedla velice rozpačitý start, sérii porážek přerušila pouze překvapivá výhra doma s Hradcem Králové, a v 8. kole zaskočila favorita skupiny Chomutov, kterému Kadaň podlehla až na nájezdy 2:1. Překvapivý zisk bodu na Chomutovském ledě nalil kadaňským hokejistům život do žil, a ze tří následujících utkání získali osm bodů. Dvakrát totiž zvítězila na domácím ledě, pokaždé o tři branky. Nejdříve odjel domů s nepořízenou Baník Most 5:2 a i Rebel Havlíčkův Brod porazila Kadaň tříbrankovým rozdílem a to i přesto, že hlavně první třetina za moc nestála. K výhře nakonec určitě nemalou měrou přispěly dvě využité dvojnásobné přesilovky . Překvapením pak byla určitě také dvoubodová kořist z Hradce Králové, kterou hráči v černožlutých dresech vybojovali v samostatných nájezdech 4:3. Až v posledním zatím odehraném kole nestačila Kadaň na rozjetou Mladou Boleslav.

BK Mladá Boleslav - SK Kadaň 4 : 1

Ve 12. kole 1.hokejové ligy změřil tým SK Kadaň svou stoupající formu s BK Mladá Boleslav. V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, více štěstí v koncovce měli kadaňští, kterýn Pražák zajistil v přesilové hře vedení. Ve druhé části měli více ze hry Středočeši a ukazovali, že vedení v tabulce 1.ligy Západ není náhodné a dvěmi brankami otočili skóre. Po druhé přestávce se kadaňští snažili vstřelit vyrovnávací branku, ale boleslavští jejich šance likvidovali. Hrál se ofenzivní hokej z obou stran. Sedm minut před koncem při velkém tlaku Kadaně se do samostatného úniku dostala Mladá Boleslav a zvýšila vedení. Kadaňským tak nezbývalo nic jiného, než otevřít hru a toho využili zkušení domácí a vstřelili další branku a rozhodli utkání.

DD Elektromont Aréna
17.10. 18:00
HC Vrchlabí 13. kolo SK Kadaň
3. 23b. Umístění 6. 14b.
6 – 2 – 0 – 1 - 3 Celková bilance 3 – 1 – 0 – 3 - 5
Kamil Tvrdek ( 8g.+6as. ) Nejproduktivnější hráč Patrik Fink (3g.+4as. )