HC Stadion Vrchlabí – Jihočeši v Krkonoších

Jihočeši v Krkonoších

05.08.2008
Jan Hanuš

Dlouhých 160 dní čekala osiřelá vrchlabská aréna na další domácí zápas a oko natěšeného vrchlabského fanouška zhlédne soupeře nadmíru atraktivního. Se ziskem 106 bodů, vítěze základní části loňského ročníku O2 Extraligy, českobudějovický HC MOUNTFIELD.

HC MOUNTFIELD v Tipsport Hockey Cupu 2007

Českobudějovický MOUNTFIELD vyhrál loňskou skupinu B letního Tipsport Hockey Cupu o skóre před HC Lasselsberger Plzeň. Porážku utrpěl hned v prvním kole v Plzni a v posledním šestém utkání ve skupině, kdy nestačil na pražskou Slavii. Tři body si MOUNTFIELD přivezl ze Znojma a doma si nechal všech devět. V domácím semifinále nestačili budějovičtí na karlovarskou Energii a po prohře 1:4 se s pohárem rozloučili.

HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Znojemští Orli 1:2

Hokejisté Českých Budějovic se dostali do vedení již ve třetí minutě zásluhou Šimánka, skóre srovnal o deset minut později Dopita. Znojmo dostal do vedení ve 34. minutě zápasu Plášek, závěrečnému tlaku se znojemští ubránili a odváží si od Jihočechů 3 body.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Vrchlabí 5:2

K prvnímu utkání Tipsport Hockey Cupu vyjeli vrchlabští hokejisté na led Plzně. A již ve 49. sekundě zápasu otevřel skóre vrchlabský Mikšovský. To bylo bohužel pro výpravu z Vrchlabí na dlouhou dobu vše. V šesté minutě srovnal skóre Dvořák a ve 13. otočil vývoj zápasu Dresler. Po bezbrankové druhé části zápasu zvýšil na 3:1 pro domácí Plzeň v úvodu poslední části Matějovský, o čtyři minuty později přidal svoji druhou branku Dvořák. Poslední, pátý, domácí úspěch zaznamenal v 50. minutě Stránský. Vrchlabským hokejistům se již podařilo jen korigovat nepříznivý stav zápasu z hole Patrika Becka.