HC Stadion Vrchlabí – Hurá na Kometu!
Preview k zápasu

Hurá na Kometu!

02.11.2007
Redakce

Podruhé budou cestovat vrchlabští hokejisté na Moravu. Po úspěchu v Jihlavě a domácím vítězství s Olomoucí, je čeká vedoucí celek východní skupiny, HC Kometa Group. V hale Rondo jsou brněnští hokejisté favority, ale Vrchlabští vozí body z venku a jakýkoliv bod by pro ně měl cenu zlata.

Kometa válí

Vloni skončila Kometa na pátém místě 1. ligy, ovšem letos kráčí od úspěchu k úspěchu. Zásluhu na tom má příchod několika hráčů. Z Karlových Varů je v Brně Vojtěch Kloz, z Kladna Vratislav Čech, Martin Ambruz přišel ze Vsetína. Z Mladé Boleslavi přišli Petr Lipina a Marian Morava, Radek Dlouhý a Lukáš Hronek jsou ze Slavie, Ivan Padělek z Třince a Vladimír Gýna z Litvínova. Ze Zlína do Brna zavítal Robin Kovář, z Plzně kapitán mužstva Pavel Vostřák a začátkem října se na soupisce Komety objevil Luboš Rob ze Vsetína. Hlavní trenér Brna je pan Rostislav Čada a jeho borci si vedou skvěle, jen jedna čistá prohra hned v prvním kole doma s Třebíčí a od té doby jen čtyři prohry v prodloužení, jinak samé výhry, od pátého do patnáctého kola 11 výher v řadě. To je statistika, kterou se letos nemůže pochlubit ani vedoucí tým západní skupiny, Mladá Boleslav.

HC Berounští Medvědi - HC Kometa Group 2:1 sn

Výborný zápas začala lépe Kometa, která už ve 4. minutě šla do vedení. Obránce Lukačovič si srazil do vlastní branky nahozený puk Černého. Medvědi se pak rozehráli k vynikajícímu výkonu a ještě do přestávky se jim podařilo vyrovnat, když se dělovkou trefil z mezikruží Slížek. Obě mužstva pak měla ve výborném zápase spoustu možností strhnout vedení na svoji stranu, ale oba brankáři, jak brněnský Hronek, tak i berounský Jarina, který navíc chytil trestné střílení Pavla Vostřáka, předváděli skvělé zákroky. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech. V nich překonali Hronka Slížek a Jankových, zatímco brněnské střelce vychytal skvělý Jarina.

Historie slavného klubu

Klub byl založen v roce 1953 jako vojenský sportovní oddíl pod správou Ministerstva obrany. V roce 1962 došlo ke změně názvu v souvislosti s změnou statutu oddílu, klub přestal být součástí armády a přijal název patronátního závodu ZKL Brno. Další změny názvu: 1976 - TJ Zetor Brno, 1990 HC Zetor Brno, 1993 HC Královopolská Brno, 1994 HC Kometa Brno, 1995 HC Kometa Brno BVV, 1997 HC Kometa Brno, 1999 Kometa HC Brno.

Svůj první zápas sehrála Kometa 29.10.1953 s Motorletem Praha (4:2). RH Brno nastoupila v sestavě: Kolouch, Trávníček - Olejník, Sláma, Chocholatý, Sventek, Zamastil - Bubník, Danda, Liška, Návrat, Bartoň, Prošek. V ligové soutěži od sezóny 1953-54, první ligový zápas odehrála v Karlových Varech (6:1).

Již ve svém prvním roce bojovala Kometa o titul, který nakonec díky lepšímu poměru branek získala Sparta Praha. Během dalších 12 sezón získala Kometa 11 titulů mistra republiky ( 1955-1958, 1960-1966 ). Rekordní byla sezóna 1963-64, tým ztratil pouze 6 bodů a vsítil 232 branek ve 32 zápasech. Kromě titulů mistra republiky patří mezi významné úspěchy také vítězství v Poháru mistrů evropských zemí v letech 1966, 1967 a 1968.

Od roku 1972 prokazovala Kometa klesající výkonnost, která vyvrcholila sestupem v roce 1980. Za rok následoval postup zpět do 1.ligy . V osmdesátých letech bylo nejlepším výsledkem sedmé místo v sezóně 1986-87, ovšem následující rok opět následoval pád do 1.NHL. Po roce opět přišel návrat mezi elitu, ale stejná situace se opakovala i další sezóny.

V období 1992-1995 hrála Kometa 1.NHL, v roce 1995 postoupila do nejvyšší české soutěže, ale nedokázala ji zachovat. Od roku 1996 hraje Kometa 1.ligu.

Koho by historie Komety zajímala podrobně, tak všechny informace získá webu věnovanému historii Komety.

Hala Rondo
3.11. 17:00
HC Kometa Brno 18. kolo HC Vrchlabí
1. 38 b. Umístění 3. 31 b.
10 – 2 – 4 - 1 Celková bilance 8 – 3 – 1 - 5
Pavel Vostřák ( 9 g.+ 12 as.) Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek ( 9 g.+ 7 as.)
Pavel Vostřák ( 9 g.) Nejlepší střelec Kamil Tvrdek ( 9 g.)
Pavel Vostřák( 12 as.) Nejvíce asistencí Daniel Brynecký ( 9 as.)
Pavel Vostřák (+14) Nejlepší hráč v +/- Kamil Tvrdek
Martin Rýgl
oba (+7)
Vratislav Čech (-3) Nejhorší hráč v +/- Ctibor Jech