HC Stadion Vrchlabí – Do Vrchlabí zavítá rival z Hradce Králové

Do Vrchlabí zavítá rival z Hradce Králové

12.10.2009
Jan Pečeňák

Zápas, na který se mnozí fanoušci těší celý rok, konečně přichází. Do Vrchlabí totiž míří východočeský sok HC VCES Hradec Králové. V posledním kole si oba týmy připsaly na své konto výhru, i když vrchlabští hokejisté se radovali z vítězství až po samostatných nájezdech. I tak se naše mužstvo udrželo v tabulce před svým příštím soupeřem, ale již jen o jediný bod. Zda se Vrchlabí podaří bodový náskok zvýšit, to se dozvíme po skončení utkání, které se koná ve středu 14. října od 18:00 v Elektromont Aréně.

Hradečtí v nové sezóně

Oproti minulé sezóně se soupiska Hradce moc nezměnila. V kolonce příchodů lze najít pouze čtyři nová jména. Do branky se vedení východočeského klubu podařilo získat z Mladé Boleslavi Jaroslava Jágra, který přišel na hostování. Do útoku pak přišla dvojice Ondřej Hruška z Liberce a Jaromír Florian z Havlíčkova Brodu. Prozatím poslední posilou je Aleš Křetínský z Brna, který do mužstva přišel začátkem října. V odchodech už najdeme víc jmen. V letošní sezóně již hradecký dres neoblékají Vladislav Koutský, Daniel Zápotočný, Aleš Pazdera, Pavel Suchý, David Nedorost a samozřejmě také Martin Filip, který zakotvil v našem týmu. Změna přišla i na trenérském postu, kde Pavla Pazourka vystřídal Jiří Mička.

V přípravě odehráli hradečtí hokejisté dvanáct přátelských zápasů včetně čtyř utkání v Tipsport Cupu. V letním poháru odehráli Hradečtí dva povedené zápasy, když na domácím ledě porazili pražskou Spartu a v Plzni prohráli až po nájezdech. Zbylé dva zápasy s Budějovicemi a Chomutovem prohráli. Ve zbývajících zápasech pak porazili francouzský Grenoble, Benátky nad Jizerou a v generálce na ligu také druholigový Trutnov. Jedno přátelské utkání skončilo remízou, když se smírně rozešli s hokejisty Benátek. V dalších čtyřech utkáních již Hradečtí odešli z ledu poraženi. Postupně prohráli v Chrudimi, ve Vrchlabí, doma s Olomoucí a podruhé v přípravě s Chrudimí.

První výhry v nové sezóně 1. ligy se loňský semifinalista soutěže dočkal ve 4. kole, když na domácím ledě těsně porazil Kadaň. Předtím podlehl Chomutovu, Jihlavě a po nájezdech Havlíčkovu Brodu. Druhá prohra na nájezdy přišla v pátém kole na hřišti Třebíče a hned po ní následovala porážka v Ústí nad Labem. Poté se však hradečtí hokejisté rozjeli a momentálně drží bilanci tří výher v řadě, když dokázali zdolat Šumperk, Benátky a v posledním kole Havířov.

Před startem nového ročníku se mohlo zdát, že soupiska Hradce Králové oslabila, také vstup do základní části se moc nepovedl, ale to je u Hradce Králové už celkem tradice. V posledních kolech se však hradečtí hokejisté zvedli a středeční derby tak bude tradičně velmi náročný zápas a nic na tom nemění ani výhra našich hokejistů v přípravě.

Hradec porazil na domácím ledě Havířov

Úvod utkání opanovali domácí hráči, kteří se již ve 4. minutě dostali do vedení, když se v přesilové hře trefil Jiří Kadlec - 1:0. Více branek se již diváci v první třetině nedočkali.

Svou druhou branku vstřelil Hradec také v přesilové hře. Přesně v polovině zápasu zvýšil na 2:0 Martin Táborský. Utkání pak prakticky rozhodl v poslední minutě prostřední části svou brankou Vít Budínský, který zvýšil již na 3:0. V téže minutě hosté neproměnili trestné střílení.

Do posledního dějství vstoupili lépe Havířovští a dočkali se také branky. Ve 47. minutě se o snížení postaral Marek Sikora - 3:1. Do konce třetiny se do větších příležitostí dostávali domácí, ale branku již nepřidali. Utkání tak skončilo výhrou Hradce Králové 3:1.

D&D Elektromont Aréna
14.10. 18:00
HC Vrchlabí 10. kolo HC VCES Hradec Králové
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
5. 15 b. Umístění 7. 14 b.
4 – 1 – 1 - 3 Celková bilance 4 – 0 – 2 - 3
Martin Filip 1 g.+ 8 as. Nejproduktivnější hráč Martin Koudelka 1 g.+ 7 as.
Jan Čaloun 5 g. Nejlepší střelec Jiří Kadlec
Daniel Volráb oba 4 g.
Martin Filip 8 as. Nejvíce asistencí Martin Koudelka 7 as.
Jiří Matějíček +5 Nejlepší hráč v +/- Václav Lesák +2
Ladislav Gengel -5 Nejhorší hráč v +/- Patrik Fořt
Patrik Moskal
Štepán Spudil všichni -3
Štefan Rusnák 24 min. Nejtrestanější hráč Martin Koudelka 36 min.

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Biegl - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Flašar, Kubeš - Filip, Beck, Anders - Čaloun, Gengel, Tvrdek - Hubáček, Mikkšovský, Urban - Zima, Rusnák, Konečný

HC VCES Hradec Králové: Luňák - Karlíček, Křetínský, Hendrich, Seidl, Filip, Lesák, Táborský, Pánek - Berger, Roubík, Kadlec, Budínský, Koudelka, Volráb, Březina, Hruška O., Hruška J., Florian, Kubišta, Moskal

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím v souboji s Hradcem Králové bude pan Horák, kterému budou na čarách pomáhat pánové Čížek a Padevět.