HC Stadion Vrchlabí – Do Vrchlabí zavítá ostravská Poruba

Do Vrchlabí zavítá ostravská Poruba

26.10.2008
Jan Pečeňák

Blíží se středa a tudíž další hrací den 1.ligy. Tentokrát do Vrchlabí zavítá jeden z nejvzdálenějších soupeřů – HC VOKD Poruba. Zatímco náš celek si ze zápasu v Berouně přivezl všechny tři body, tak náš soupeř z Ostravy prohrál v Hradci Králové. Tento zápas však odehrál 22.10., protože poslední zápas s Chomutovem byl odložen. Sil tak budou mít hráči z Poruby jistě dost. Zápas začíná v naší Elektromont Aréně tradičně v 18:00.

Jak si vede Poruba v dosavadním průběhu ligy

Hokejistům Poruby se v dosavadním průběhu 1.ligy jistě nevede podle představ. Ze šestnácti odehraných zápasů si na své konto připsali již deset porážek. Tři výhry si připsali na domácím kluzišti a třikrát se jim podařilo zvítězit na ledě svých soupeřů. V Berouně vyhráli 2:1, v Kadani 4:2 a v patnáctém kole dokázali zvítězit na ledě Chrudimi 3:1. Výsledky Poruby již odnesl hlavní trenér Jan Vavrečka, kterého prozatím nahradil generální manažer klubu Petr Fabián. V týmu došlo také k hráčské vyměně, když nejproduktivnější hráč Robert Najdek byl 10.10. vyměněn do Havířova za Martina Kotáska a Petra Rozuma.

Mezi nejlepší hráče Poruby zatím patří obránce Milan Ovšák, který již nasbíral šest kanadských bodů a je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Na šest bodů se již dostal také Radek Hubáček a nováček v týmu Martin Kotásek, ten však většinu bodů nasbíral v dresu Havířova. Poté následuje trojice hráčů s body pěti – Tomáš Urban, Libor Gelačák, Jiří Zdeněk a Petr Rozum.

HC VCES Hradec Králové - HC VOKD Poruba 5:0

Začátek utkání se odehrál na obou stranách ve velmi poklidném tempu. Oba celky si vytvořily několik šancí, jenže ani jednou kotouč brankovou čáru nepřešel, a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina už byla pro diváky daleko více zajímavější. Poruba začala aktivněji, ale první branku slavil Hradec. Ve 22. minutě se před brankou hostů nejlépe zorientoval Martin Koudelka a poslal svůj tým do vedení. Na druhou branku se čekalo do 30. minuty, když se v přesilové hře 5 na 3 prosadil Milan Karlíček. Ve 36. minutě bylo pro hosty ještě hůř, protože na rozdíl tří branek zvýšil Daniel Volráb. Hradec tak po dvou třetinách vedl 3:0.

Ve třetí dvacetiminutovce bylo na hráčích Poruby vidět, že by chtěli ještě s výsledkem něco udělat. Zejména Michal Bartošek byl při chuti a snažil se využít jednu ze svých dvou slibných šancí. Jenže branky stříleli jen domácí. Nejprve se ve 46. minutě trefil David Nedorost a o minutu později završil skóre na 5:0 svou druhou brankou v utkání Daniel Volráb. Tímto skóre i zápas skončil.

HC VOKD Poruba – HC Vrchlabí 1:2

Hned po osmnácti vteřinách hry měli domácí možnost zahrát si přesilovou hru. V čase 1:30 ji také dokázali náležitě využít, když nejprve z mezikruží vyzkoušel pozornost Štůraly Vajda, jehož pokus vrchlabský gólman pouze vyrazil k volnému Liborovi Gelačákovi, který střelou do horní části poloodkryté branky vstřelil úvodní gól zápasu - 0:1. V následujících minutách byl sice k vidění na první ligu rychlý hokej, ale ani jeden z gólmanů příliš práce neměl. Postupem času získavali hosté převahu, ale k vyrovnání to nevedlo. V patnácté minutě zahrávali svou první přesilovou hru i vrchlabští. V té nejprve promáchl před zcela prázdnou brankou Gajovský a následně se do protiútoku dostal Najdek, kterého Štůrala vychytal. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Hosté vlétli do druhé třetiny ve velkém stylu. V čase 20:24, v signalizované výhodě, Vrchlabí zaslouženě srovnalo - Patrik Beck poslal touš před ležícím Ilášem do poloopuštěné domácí klece. Domácí ochránce svatyně byl zcela bezmocný - 1:1. V polovině zápasu hráli hosté již třetí přesilovku v řadě a Iláš si musel připadat jako na střelnici, ale naštěstí pro něj většina pokusů hostí mířila mimo branku. Domácí sice ustáli oslabení, ale následně přišlo další vyloučení, Vrchlabí tak hrálo téměř po celou dobu druhé části v početní výhodě jednoho muže v poli. Střely Galvase a Lukáče však v brance Iláše neskončily. Vzápětí mířil na lavici hanby další domácí hráč, a takový nápor Vrchlabí, které hrálo patnáct minut v kuse přesilovku už domácí při šestém vyloučení v této části neudrželi. V čase 36:02 poslal v závaru před Ilášem touš na domácí branku Ondřej Látal a domácí gólman, který neměl šanci nic vidět, inkasoval podruhé - 1:2. Po druhé třetině tak Ostravané prohrávali 1:2.

Třetí třetinu začali lépe domácí, ale proti organizované obraně soupeře si Ostravané příliš šancí vytvořit nedokázali. V 52. minutě si zahráli v početní výhodě domácí, kteří soupeře sice uzamkli, ale druhého zásahu se přesto nedočkali. V největší šanci vychytal Štůrala Červenku, jenž mířil po straně sám na hostující branku. Poruba svého soupeře nadále ve třetí části přehrávala, hosté už se vůbec nehrnuli do útoku a pouze bránili svůj hubený jednobrankový náskok. Zhruba minutu před koncem utkání si domácí vybrali oddechový čas a hráli bez gólmana. Vrchlabí mělo obrovské štěstí, když se ihned po buly vytvořil před Štůralou neskutečný závar, který pro domácí bohužel brankou neskončil. Hosté už své vedení udrželi a VOKD Poruba tak podlehlo Vrchlabí 1:2

D&D Elektromont Aréna
29.10. 18:00
HC Vrchlabí 18. kolo HC VOKD Poruba
3. 39 b. Umístění 13. 17 b.
12 – 1 – 1 - 3 Celková bilance 5 - 1 – 0 - 10
Ondřej Látal 4 g.+ 6 as. Nejproduktivnější hráč Radek Hubáček 5 g.+ 1 as.