HC Stadion Vrchlabí – Čtvrtfinálová série pokračuje v Hradci Králové

Čtvrtfinálová série pokračuje v Hradci Králové

14.02.2009
Jan Pečeňák

Vrchlabský tým čekají dvě velmi těžká utkání na ledě Hradce Králové, ke kterým zajíždí za stavu 1:1 na zápasy. V lepší pozici jsou tedy momentálně hradečtí hokejisté, kteří sice v prvním utkání prohráli 5:3, ale ve druhém zápase dokázali zvítězit 4:2. Už nyní je však jisté to, že čtvrtfinálová série se do Vrchlabí minimálně jednou vrátí a to 19.2. Za jakého to bude stavu, budeme vědět po skončení dvou utkání, které se konají 15. a 16. února na hradeckém zimním stadionu. Oba zápasy začínají v 18:00.

Oproti zápasům ve Vrchlabí dojde v našem celku k jedné změně. Roman Chatrnúch má problémy se zády a jeho místo v sestavě zaujme junior z Mladé Boleslavi Václav Čížek. V sestavě nedělního utkání nebude ani jeden z trojice Gajovský, Rod a Šindelář, kteří musí plnit povinnosti ve svém mateřském klubu.

HC Vrchlabí – HC VCES Hradec Králové 5:3

Utkání začali o něco více aktivněji domácí hráči, ale z první branky se radovali hosté. V 9. minutě se po pěkné kombinaci Fořta s Kadlecem dostal ke střele z mezikruží Jaroslav Roubík, který přesnou ranou prostřelil Štůralu – 9. minuta 0:1. Necelou minutu po vstřelené brance se přesilové hry dočkali i domácí hokejisté a navíc dvojnásobné. Přesně minutu trvalo, než početní převahu využili a srovnali stav utkání. Po velkém závaru před brankovištěm Hradeckých se puk dostal k volnému Vladislavu Kubešovi, který neměl problém dopravit puk do odkryté branky – 11. minuta 1:1. V pokračující přesilové hře 5 na 4 se hosté dopustili dalších dvou faulů a opět za to byli potrestáni. Kříž našel u tyčky neobsazeného Patrika Becka, který otočil skóre ve prospěch domácích – 14. minuta 2:1. O několik vteřin později byl za svojí nedisciplinovanost vyloučen hostující Fořt na 5 minut + do konce utkání. Do konce první třetiny se však Hradeckým podařilo vyrovnat. Koudelka přihrál na volného Jaroslava Roubíka, který přesnou střelou vyrovnal v 17. minutě na 2:2.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, ale oba celky si vypracovaly řadu příležitostí. Avšak na jedné straně Gengel či Krupka, tak na straně soupeře Koudelka s Hruškou se nakonec gólové radosti nedočkali.

Do posledního dějství Vrchlabí na svého soupeře doslova vlétlo a již v první minutě mohlo jít do vedení. Luňák neudržel střelu Pajiče, po které se puk pomalu snášel za gólmanova záda, ten však ukázal dobrý postřeh a na brankové čáře puk zachytil. Co se nepodařilo Pajičovi, podařilo se o malou chvíli později Krupkovi a jak jinak než v přesilové hře. Martin Krupka měl před brankářem dostatek času na to, aby dostal domácí opět do vedení – 43. minuta 3:2. I další vrchlabská branka přišla v početní výhodě. Obránce David Galvas napřáhl od modré a puk zastavila až síť hradecké branky – 49. minuta 4:2. Úspěšný střelec si ale v 51. minutě počínal nedovoleně a hosté dostali příležitost k zdramatizování utkání v podobě další přesilové hry. Nejprve se od modré čáry zastřelovali Hendrich a Burian, ale chvíli po nich se Hradec již dočkal gólové radosti. Jan Hruška dorazil kotouč za záda Štůraly a v 52. minutě snížil na 4:3. Diváci se tedy mohli těšit na velmi zajímavý závěr. V čase 58:38 si hosté vyžádali oddechový čas a již ponechali svého gólmana na střídačce. K žádnému drtivému tlaku se ale nedostali, protože ihned po vhazování se do protiútoku dostali Rapáč s Ladislavem Gengelem a druhý jmenovaný neměl problém dopravit puk do prázdné branky – 59. minuta 5:3. V tu chvíli už hradečtí hokejisté věděli, že je rozhodnuto a nikam nespěchali. Z vedení v sérii 1:0 se tak mohou radovat hokejisté z Vrchlabí.

HC Vrchlabí – HC VCES Hradec Králové 2:4

Úvod čtvrtečního zápasu byl velice podobný předchozímu duelu. Hradečtí se ujali v polovině první třetiny vedení, domácí ale rychle odpověděli. Tentokrát se o vedoucí trefu Východočechů postaral mladý forvard Ladislav Jindřich, který v úvodu 11. minuty přesně zamířil do mezery mezi betonem a vyrážečkou a poslal puk do sítě. Ještě v téže minutě však přišla rychlá odpověď týmu z Podkrkonoší. Vyloučení Filipa potrestal Pavel Kříž. Ten si najel od mantinelu směrem ke středu hřiště a trefil se ke vzdálenější tyči Koutského.

Druhá třetina nabídla mírnou převahu domácího celku, ale skóre se nezměnilo. Po dvou třetinách tak byl stav stále 1:1 a rozhodnutí mělo přijít v závěrečném dějství.

A také že přišlo. Od 11. minuty trvající gólový půst přerušil až ve 49. minutě hradecký Patrik Moskal. Elegantně si objel Štůralovu branku a poslal puk k tyči za dezorientovaného domácího gólmana. Na začátku 54. minuty přidal třetí trefu hostí Patrik Fořt, který si nabruslil do prostoru mezi kruhy a tvrdou bombou bez přípravy snížil vrchlabské naděje na výhru. Domácí naděje ovšem rychle přiživil Martin Krupka, jenž se trefil pouhých pětatřicet sekund po Fořtově zásahu. Krupka si najel před Koutského a bekhendem po ledě poslal puk za jeho záda. Klíčový moment celého utkání přišel tři minuty před koncem. Nejprve totiž Gengel odmítl šanci na vyrovnání, když netrefil odkrytou branku, z rychlého brejku pak definitivně potvrdil hradecké vítězství svoji druhou trefou Patrik Moskal. Z výhry 4:2 a vyrovnání série na 1:1 se tak radují hosté z Hradce.

Zimní Stadion v Hradci Králové
15.2. a 16.2. 18:00
HC VCES Hradec Králové Čtvrtfinále HC Vrchlabí
1 Stav série 1
Jaroslav Roubík 2 g.+ 1 as. Nejproduktivnější hráč Ladislav Gengel 1 g.+ 2 as.
Jaroslav Roubík
Patrik Moskal oba 2 g.
Nejlepší střelec Martin Krupka 2 g.
Jiří Kadlec 2 as. Nejvíce asistencí Richard Rapáč 3 as.

Výsledeky série z pohledu Vrchlabí

1. zápas HC Vrchlabí - HC VCES Hradec Králové 5:3
2. zápas HC Vrchlabí - HC VCES Hradec Králové 2:4

Sestavy z posledního zápasu

HC Vrchlabí: Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Lukáč, Štrach, Vála, Galvas, Chatrnúch, Bendik - Kubeš, Pajič, Beck, Krupka, Rapáč, Gengel, Rusnák, Kříž, Látal, Fiedler, Hubáček, Mikšovský

HC VCES Hradec Králové: Koutský (Luňák) - Filip L., Karlíček, Burian, Hendrich, Pazdera, Zápotočný, Sláma, Lesák - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Polák, Filip M., Moskal, Jindřich, Kočan, Suchý

Jedná se o nejdůležitější zápasy sezóny, navíc s velmi atraktivním soupeřem. Utvořme proto vrchlabským hokejistům na ledě východočeského rivala domácí atmosféru a pomozme jim na cestě k vysněnému postupu do semifinále.