HC Stadion Vrchlabí – Čtvrtfinále pokračuje v Chomutově

Čtvrtfinále pokračuje v Chomutově

03.03.2008
Jan Hanuš

Páté utkání čtvrtfinálové série sehrají hokejisté HC Vrchlabí v pondělí v Chomutově a vrchlabským hráčům nezbývá jiná možnost než vyhrát. Jelikož se jim to v letošní sezóně ještě nepovedlo, čeká je nejtěžší zápas sezóny. Utkání začíná na chomutovském ČEZ stadionu v 17:30.

Chomutovští hráči by chtěli sérii doma ukončit a parta kolem trenérů Jeřábek – Řeháček by se ještě jednou ráda představila na domácím ledě ve Vrchlabí. Ke splnění tohoto přání vede jediná cesta, výhra v Chomutově.

3. zápas čtvrtfinále

Milan PlodekKamil TvrdekPrvní zápas ve Vrchlabí měl naprosto stejný scénář jako zápasy v Chomutově. Domácí celek vedl po první třetine 2:0. V 11. minutě šikovně tečoval Vomelovu střelu Milan Plodek, o tři minuty později ujel v oslabení Kamil Tvrdek, na jeho dvě dorážky Horčička nestačil a krkonošský forvard zvýšil na 2:0. V dalším průběhu třetiny se diváci gólu nedočkali a tak se šlo do šaten za stavu 2:0

Ve druhé třetině přes několik akcí na obou stranách branka opět nepadla a hra se jen kouskovala častými vyloučeními.

Rok PajičLadislav GengelDaniel BryneckýOčekávaný nápor Chomutova se ve třetí třetině nekonal, naopak to byli hráči Vrchlabí kteří opět skórovali. Na 3:0 zvyšoval ve 49. minutě v přesilové hře 5 na 3 Rok Pajič. Po čtvrté brance, kterou vstřelil v 52. minutě po přihrávce Lukáše Vantucha Ladislav Gengel, opustil chomutovskou svatyni Luboš Horčička, kde ho nahradil Erik Štěrba. Ten se ani nestačil pořádně rozkoukat a už lovil puk ze své sítě po střele Daniela Bryneckého. Ke konci utkání se v domácí brance překonával Alexandr Hylák, který s dávkou štěstí udržel čisté konto a Vrchlabí tak překvapivě vysoko porazilo Chomutov 5:0.

HC Vrchabí – KLH Chomutov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Stav série 1:2

4. zápas čtvrtfinále

Aleš VálaVe čtvrtém zápase se domácí dostali do vedení již ve třetí minutě po nechytatelné dělovce vrchlabského kapitána Aleše Vály, v dalším průběhu první třetiny i přes řadu šancí na obou stranách gól nepadl.

Patrik BeckTěch se diváci v míře vrchovaté dočkali ve druhé tercii, bohužel pro domácí, kteří zvýšili po samostatné akci Patrika Becka na 2:0, hlavně z holí chomutovských hráčů. Nejdříve snižoval ve 25. minutě Roman Chatrnúch. Domácí naděje definitivně srazila slabší pětiminutovka mezi 31. a 35. minutou. Jako správný kapitán zavelel k obratu vyrovnávací brankou z dorážky Radek Šíp, poprvé se Chomutov dostal ve Vrchlabí do vedení po brance Ladislava Bouška, čtvrtý a poslední gól vstřelil Michal Jeslínek.

Po studené sprše z druhé třetiny se Vrchlabí již nedokázalo do zápasu vrátit a Chomutov si ve třetí třetině zkušeně výsledek pohlídal. Emoce v hledišti vyvolal kvůli ofsajdu neuznaný gól z hole Petra Horčičky a nakonec hosté vyhráli 2:4.

HC Vrchlabí – KLH Chomutov 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)

Stav série 1:3