HC Stadion Vrchlabí – Horalé se pokusí bodovat v Kadani
Preview k zápasu

Horalé se pokusí bodovat v Kadani

12.10.2010
Jan Hanuš

Napravit pošramocenou reputaci z nepodařeného sobotního klání s Litoměřicemi pojede ve středu do vzdálené Kadaně výběr trenérů Řeháčka a Svobody. Nečeká je tam nic lehkého, neboť kadaňští jsou zatím ve svém království stoprocentní a mají skóre na domácím ledě 14:5

Prohra střídá výhru

Kadaň začala letošní první ligu prohrou 4:3 v Olomouci. Pocit vítězství okusili krušnohorci hned ve druhém kole kdy se jim podařilo doma přetlačit Chrudim 2:1. Litoměřice mají na svém kontě dvě výhry bez inkasované branky, tu druhou mohli vidět na vlastní oči vrchlabští fanoušci v sobotu v D&D Elektromont Aréně a ta první se odehrála ve třetím kole, když právě Kadaň odjela z Litoměřic domů s prohrou 2:0.

Kadaňští si následně spravili chuť napřed u Vajgaru kde rozstříleli táborské Kohouty 1:8 a se stejným přídělem osmi branek odjížděla na Vysočinu Třebíč která v pátém kole podlehla vysoko Kadani 8:2. V havlíčkobrodské Kotlině přišla porážka 3:2 následovaná zatím poslední výhrou nad berounskými Medvědy 4:2, neboť v sobotu Kadaň podlehla Hradci Králové 1:4. Kadaň tedy podobně jako náš minulý soupeř Litoměřice si drží domácí neporazitelnost a jediný venkovní úspěch přišel v jihočeském Táboře.

Loňské boje

V loňském ročníku jsme se s Kadaní utkali pouze dvakrát během základní části. První zápas vyhrála Kadaň ve Vrchlabí v prodloužení 3:4 kdy dva body pro hosty zřídil v poslední minutě nastaveného času Libor Hlubuček. Chuť si spravili vrchlabští ve 23. kole kdy porazili Kadaň na jejich ledě 0:2

Změny v kádru

Obměna kádru po loňské sezóně není nijak závratná, klub opustil Jiří Gombár a Martin Ťupa ukončil kariéru. Dlouhodobá spolupráce s Chomutovem je znát i na straně příchodů do klubu a tak všechny posily hostují v Kadani právě z Chomutova, jmenovitě obránci Jakub Trefný a David Všetečka a útočníci Václav Eiselt, Stanislav Mikšovic, Petr Freiberg, Karel Ton a Tibor Radulay.

Kvalitu kadaňského útoku potvrzují i statistiky, neboť špici prvoligových statistik tradičně okupují jihlavský Oldřich Bakus (6+5) a hradecký Jaroslav Roubík (8+4), ovšem letos jim dýchá na záda hned trio kadaňských útočníků. Zatím nejlepší nahrávač celé první ligy Stanislav Mikšovic (1+10), Ladislav Boušek (7+3) a Václav Eiselt (5+4).

Zimní stadion Kadaň
13.10. 18:00
SK Kadaň 9. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
10. 12 b. Umístění 9. 13 b.
4 – 0 – 0 – 4 Celková bilance 4 – 0 – 1 – 3
Stanislav Mikšovic 1 g.+ 10 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 5 g.+ 4 as.
Ladislav Boušek 7 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 5 g.
Stanislav Mikšovic 10 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek
Tomáš Bláha
Lukáš Poskočil
všichni -4
Jakub Trefný 31 min. Nejtrestanější hráč Jan Bendík 20 min.
Tomáš Závorka 1,51
Kamil Jarina 3,28
Brankový průměr na zápas Vladislav Koutský 2,26
Petr Ševčík 5,63
Tomáš Závorka 95,00 %
Kamil Jarina 90,15 %
Úspěšnost gólmanů Vladislav Koutský 93,61 %
Petr Ševčík 88,00 %
Tomáš Závorka 0
Kamil Jarina 0
Čistá konta Vladislav Koutský 0
Petr Ševčík 0

Pět posledních kol kadaňských

4. kolo HC Tábor - SK Kadaň 1:8
5. kolo SK Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 8:2
6. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Kadaň 3:2
7. kolo SK Kadaň - HC Berounští Medvědi 4:2
8. kolo HC VCES Hradec Králové - SK Kadaň 4:1

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Poskočil, Hanzl, Mocek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Látal - Urban, Bláha, Drábek - Zíma, Bakrlik, Bezouška

SK Kadaň: Jarina - Všetečka, Hlubuček, Schmidt, Szakal, Trefný, Mazanec, Hájek, Révay - Bauer, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiberg, Mužík

Rozhodčí

Do Kadaně přijede řídit zápas pan Roman Svoboda ze Zruče, na čarách se představí pánové Jiří Flegl ze Ševětína a Martin Šperl z Písku.