HC Stadion Vrchlabí – Junioři HC Krkonoše zahájili finálovou skupinu na výbornou
Junioři

Junioři HC Krkonoše zahájili finálovou skupinu na výbornou

01.02.2009
Daniel Havelka

Po základní části Krajského přeboru juniorů, kde skončili hokejisté HC Krkonoše na druhém místě, se začala hrát finálová skupina. Skupina se hraje čtyřkolově každý s každým a body z první části soutěže se do finálové skupiny nezapočítávají. Všechna čtyři mužstva tak jdou do finálové skupiny s čistým kontem. Skupinu mají naši hráči po dvou odehraných zápasech dobře rozehranou, když nejprve rozstříleli na svém ledě Jaroměř a poté nastoupili k utkání s největším rivalem v boji o první místo HC Dvůr K.-Náchod.

HC Krkonoše - HC Jaroměř 9:2

HC Dvůr K.-Náchod - HC Krkonoše 7:8

V tomto utkání se naši borci dostali už v 11. min. do vedení 0:3! Poté si ale nechali dát během dvou minut tři góly! A hrálo se od začátku – 3:3. Ve 26. min. se Krkonoše dvěma góly v jedné minutě dostali znovu do dvoubrankového vedení, ale i tentokrát dokázali domácí vyrovnat – 5:5. Ke konci druhé třetiny se ještě trefili obě mužstva a do šaten se šlo znovu za nerozhodného stavu 6:6. Po dvou minutách hry ve třetí části šli znovu do vedení hosté, ale ani tentokrát svoje vedení neuhlídali a ve 47. min. bylo srovnáno – 7:7. V 50. min. ale získal pro Krkonoše vedení Svoboda, který dal výsledku definitivní podobu. Nejlepším hráčem utkání byl Ropický (2+2). Po velké přestřelce tak berou velice důležité tři body Krkonoše.