HC Stadion Vrchlabí – Určitě se rychle seznámím, prozrazuje s úsměvem na rtech František Mrázek
Rozhovory

Určitě se rychle seznámím, prozrazuje s úsměvem na rtech František Mrázek

28.12.2008
Patrik Huber

V R C H L A B I - Po odchodu Horčičky a Tvrzníka do týmu medvědů z Berouna vedení HC Vrchlabí nelenilo a našlo adekvátní náhradu. Do aktuálně druhého týmu tabulky přišel urostlý útočník František Mrázek, který dlouhou dobu působil v extraligovém městě perníku, Pardubicích, odkud odešel před loňskou sezónou do týmu extraligového nováčka z Ústí nad Labem. V letošní sezóně již v dresu Ústí nad Labem nenastoupil a připravoval se s druholigovým Jindřichovým Hradcem, kde odehrál pět utkání. S novou akvizicí vám přinášíme exkluzivní rozhovor.

Dobrý den, Františku. Přišel jste jako posila do ofenzivy. Jste rád, že jste právě ve Vrchlabí?

Ano! Jsem velmi rád, že se mi naskytla možnost hrát za Vrchlabí. Doufám, že budu pro tým platným hráčem.

Musel jste nabídku od loňského nováčka dlouho rozmýšlet, nebo jste naopak bez váhání přijal?

Bylo to snadné, Vrchlabí mi ve všech směrem vyšlo vstříc. Pan Kmoníček byl při jednání více než korektní.

S jakým cílem tedy přicházíte do Krkonoš? Co si od nového působiště slibujete?

S trenérem bude ještě mluvit později, ale myslím, že ty cíle jsou víceméně jasné. Jak jsem sledoval mužstvo, má prakticky nejvíc výher v lize. Je to zápas od zápasu, ale v play-off budou ty cíle myslím nejvyšší. Nerad bych to hodnotil teď, ale myslím si, že to tak bude.

Vaše premiéra bude 3. ledna, kdy Podkrkonošský tým zajíždí na velmi těžké utkání do Ústí na Labem, které zatím dominuje prvoligové tabulce. Pro Vás to bude jistě velmi specifické utkání, neboť jste v Ústí působil v jeho premiérové sezoně v extralize. Těšíte se na ten zápas?

Bude to utkání jako každé jiné. Já v Ústí působil sezónu, jsem už trochu zkušenější hráč, a proto si myslím, že tohle nebude hrát roli.

Co lze od tohoto souboje očekávat? Přeci jen je to utkání první s druhým..

Tam se bude hrát prakticky o šest bodů, když je to první s druhým. Já doufám, že tam vyhrajeme a přiblížíme se jim jen na tři body.

Prozradě nám, z jakého důvodu jste se připravoval s druholigovým Vajgarem. Co bránilo ve Vašem setrvání u týmu Ústeckých lvů?

Bránilo tomu to, že jsem nepřistoupil v Ústí na rapidní snížení platu a nedohodli jsme se tam na podmínkách. Pak mi alespoň pan Kysela vyšel vstříc tím, že mi umožnil se rozehrát měsíc v Jindřichově Hradci, abych byl od ledna připraven na nějaké angažmá.

Znáte se již s někým z kabiny z dřívějška, nebo přicházíte do neznáma?

Zatím jsem nikoho nepoznal. Znám vlastně jen Roka Pajiče z jeho krátkého působení v Ústí. Ale já se určitě rychle seznámím. (usmívá se)

Na které své předchozí působiště vzpomínáte nejraději a naopak, které se Vám moc nevydařilo?

Nejraději asi na působení v Pardubicích, naopak zas tak dobré vzpomínky nemám na působení v Ústí.

Máte za sebou poměrně bohatou kariéru, co považujete za dosavadní největší úspěch?

Tak největší můj úspěch je určitě působení na Mistrovství světa "dvacítek" a také start za reprezentaci dospělých.