HC Stadion Vrchlabí – Do Krkonoš se chystá Most

Do Krkonoš se chystá Most

30.09.2008
Jakub Gabriel

V R C H L A B Í - Ve středu 1.10. se ve vrchlabské Elektromont aréně utkají domácí Vrchlabští s týmem HC Most. Vrchlabí zatím velmi překvapivě okupuje první příčku tabulky. Mostečtí drží slušné šesté místo, v minulém utkání dokonce porazili doma Chomutov 5:3. Utkání začíná v 18:00 a bude tradičně připraven podrobný on-line přenos.

Most je v tabulce šestý

Hokejisté Mostu začali velmi dobře, když vyhráli první tři utkání. V prvním utkání zajížděli do Olomouce, kde tamní Moru porazili 2:3. I druhé utkání se jim vyvedlo, tentokrát na ledě Třebíče uspěli 2:4. Poté hráli Mostečtí první utkání doma a po třetinách 2:1, 1:1 a 1:1 porazili i Havlíčkův Brod 4:3. Potom ovšem přišli tři kola, ve kterých získali pouze bod, a to za remízu s nováčkem z Chrudimi. Reputaci si napravili v 7. kole, ve kterém porazili silného soupeře z Chomutova 5:3.

V posledním zápase Mostečtí překvapivě přehráli KLH Chomutov

První třetinu vyhrál Most 2:0, po brankách Vrtka a Šinkoviče z trestného střílení. Ve druhé třetině se trefil pouze hostující Míka. Závěrečná třetina byla na branky výživná, nejprve se trefil exchomutovský Martin Heinisch, poté KLH opět snížilo střelou Marka Toivonena a o šest minut později dokonce dokázalo vyrovnat, kotouč za Horčičku propasíroval Jaroslav Hašek. V závěru třetiny však ujel Vít Budínský a Lundell jeho nahození propustil za svá záda. Most ještě vstřelil branku při Power-play.

Vrchlabí se vyhouplo do čela tabulky výhrou v Olomouci

Utkání bylo velice napínavé, hosté sice po druhé třetině vedli 0:2, ovšem Olomoučtí se nevzdávali a podařilo se jim vyrovnat. Když už všichni očekávali prodloužení, trefil se dvě minuty před koncem vrchlabský Tomáš Rod a urval všechny tři body na stranu hostí. Elektromontéři tedy zvítězili již po páté za sebou.

D&D Elektromont Aréna
1.10. 18:00
HC Vrchlabí 8. kolo HC Most
1. 17 b. Umístění 6. 13 b.
5 – 1 – 0 - 1 Celková bilance 4 – 0 – 1 - 2
Nikola Gajovský 2 g.+ 3 as. Nejproduktivnější hráč Julius Šinkovič 6 g.+ 2 as.
Patrik Beck 2 g. Nejlepší střelec Julius Šinkovič 6 g.
Petr Horčička
Nikola Gajovský oba 3 as.
Nejvíce asistencí Jan Bauer 4 as.
Nikola Gajovský +4 Nejlepší hráč v +/- Vít Budínský +4
Petr Horčička -2 Nejhorší hráč v +/- Vítězslav Nedrda -6
Ladislav Gengel 25 min. Nejtrestanější hráč Kamil Charousek 32 min.

7. kolo HC Most - HC Chomutov 5:3

HC Vrchlabí: Štůrala - Vála, Matějíček, Chatrnúch, Bendík, Galvas, Lukáč, Koma, Wagenhoffer, Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Fiedler, Konečný, Rusnák, Hruška, Krupka

HC Most: Horčička - Martínek, Poživil, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Lomička, Nosek, Schmidt - Jan Bauer, Heinisch, Jakub Bauer - Salač, Vrtek, Kuběna, Zíma, Budínský, Šinkovič - Havlůj, Nedrda, Nekvinda

Jako hlavní rozhodčí se ve Vrchlabí představí Michal Hrubý, na čarách mu budou asistovat Lukáš Podrazil a Ondřej Žídek.