HC Stadion Vrchlabí – V Krkonoších přivítáme Lvy z Ústí nad Labem

V Krkonoších přivítáme Lvy z Ústí nad Labem

23.09.2008
Jakub Gabriel

V R C H L A B Í - Ve středu 24.9.2008 sehrají vrchlabští hokejisté velmi náročné utkání, soupeřem jim totiž bude loňský účastník O2 Extraligy, tým HC Slovan Ústečtí Lvi. Vrchlabí se zatím drží na skvělé třetí příčce tabulky první ligy, Ústí je sedmé, ale má o jeden zápas méně než Vrchlabí. Utkání v Elektromont aréně začíná tradičně v 18:00 a můžete sledovat internetový on-line přenos.

Lvi zatím mají jednu porážku, tři vítězství

Vstup do nové sezóny se Lvům vydařil na výbornou. V prvním mistrovském utkání celkem jednoznačně zdolali havlíčkobrodské Rebely. Utkání skončilo 5:1. O tři dny později cestovali do Brna, kde vydřeli těsnou výhru 3:2 po prodloužení. Poté si doma poradili s nováčkem z Chrudimi 3:1 a jediná porážka přišla v minulém kole s Chomutovem. Tento zápas si určitě Ústečtí za rámeček nedají, ve 46. munutě ještě prohrávali 0:6. Nakonec se za Ústí trefil Šagát a Mikulík a výsledek už vypadal lépe, 2:6.

V posledním zápase Lvi vysoko prohrály

Šlágr kola přineslo severočeské derby na ledě ústeckých Lvů. Hned v úvodních vteřinách utkání napálil Špirko břevno, ale poté již začali hrát bílomodří. Nejprve trefil také tyč Révay, ale Petr Jíra o chvilku později mířil již přesně. O to, že po první dvacetiminutovce povedou Chomutovští 0:2, se postaral po krásné akci celého útoku Charousek. Ve druhé třetině potom svěřenci Martina Pešouta rozhodli o svém vítězství třemi brankami. V přesilovce se nejprve prosadili Toivonen a Tauš, v oslabení potom přidal již pátou branku Hašek. Ve třetí třetině se do branky domácích postavil Fiala a inkasoval z hole Jíry. Až za stavu 0:6 se prosadili i Lvi, korekci výsledku zařídili Šagát a Mikulík. Lvi tak ztratili první zápas v sezoně.

Vrchlabí odvezlo těsnou výhru z Kadaně

V utkání mezi domácí Kadaní a hosty z Krkonoš rozhodl jediný gól, který padl v 39. minutě z hole Nikoly Gajovského. Vrchlabští si tedy připsali další cenné body po fotbalové výhře 1:0. Oba týmy si v utkání vytvořili spoustu gólových příležitostí, ale trocha smůly a skvělí brankáři na obou stranách stáli v cestě.

D&D Elektromont Aréna
24.9. 18:00
HC Vrchlabí 6. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
3. 12 b. Umístění 7. 8 b.
4 – 0 – 0 - 1 Celková bilance 2 – 1 – 0 - 1
Rok Pajič 2 g.+ 1 as.
Patrik Beck 2 g.+ 1 as.
Nikola Gajovský 1 g.+ 2 as.
Petr Horčička 0 g.+ 3 as.
Nejproduktivnější hráč Martin Šagát 3 g.+ 2 as.
Milan Mikulík 2 g.+ 3 as.
Jaroslav Koma
Patrik Beck
Rok Pajič
oba 2 g.
Nejlepší střelec Martin Šagát 3 g.
Petr Horčička 3 as. Nejvíce asistencí Milan Mikulík 3 as.
Rastislav Konečný
Josef Wagenhoffer
oba +2
Nejlepší hráč v +/- Milan Mikulík
Martin Šagát
Zbyněk Sklenička
všichni +4
Petr Horčička -3 Nejhorší hráč v +/- Ivo Prorok -3
Ladislav Gengel 25 min. Nejtrestanější hráč Zbyněk Sklenička 33 min.
Tomáš Štůrala 1,6 Brankový průměr na zápas Dušan Salfický 2,43
Radek Fiala 3,00
Tomáš Štůrala 93,93 % Úspěšnost gólmanů Dušan Salfický 91,59%
Radek Fiala 85,71%
Tomáš Štůrala 1 Čistá konta Dušan Salfický
Radek Fiala
oba 0

Jak si letos vede Ústí

1. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:1
2. kolo HC Kometa Brno - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3p
3. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Chrudim 3:1
4. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 2:6

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Štůrala - Koma, Chaloupka, Chatrnúch, Bendík, Lukač, Vála, Galvas, Wagenhoffer, Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Rusnák, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Hruška

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický (41. Fiala) - Zeman, Tůma, Bolf, Němeček, Pojkar, Gýna, Klobouček, Vágner - Čaloun, Špirko, Janků - Novák, Pazourek, Prorok - Šagát, Mikulík, Sklenička - Kloz, Hanzl, Heřman

Rozhodčí

Do Vrchlabí přijede pískat pan Šindler, na čarách s ním budou Arazimová a Špringl.