HC Stadion Vrchlabí – K dalšímu utkání do Kadaně

K dalšímu utkání do Kadaně

21.09.2008
Patrik Huber, Jan Hanuš

Navázat na dobré výkony a připsat si další cenné body do tabulky. To bude cíl vrchlabských hokejistů v utkání s Kadaní. Zatímco Elektromontéři ve svém posledním utkání zvítězili na domácím ledě s Benátkami, Kadaň podlehla po bojovném výkonu adeptovi na postup do extraligy, celku KLH Chomutov. Utkání začíná v 18:00 a můžete ho samozřejmě sledovat v on-line přenosu, u kterého se na Vás těší naši kadaňští kolegové.

Tři porážky, jediná výhra – to je prozatímní bilance hokejistů Kadaně

Kadaň svoje první dva zápasy prohrála. Nejprve na domácím ledě podlehla Kometě 1:4 a ze druhého zápasu si odvezla prohru z Chrudimi 4:1. Třetí zápas však kadaňským vyšel, Hradec Králové porazili doma 3:0. Zpočátku zápasu však byli hráči Hradce aktivnější a několikrát otestovali pozornost Hanuljaka. Na začátku 12. minuty se ale domácí dokázali prosadit – v přesilovce se trefil Kajer. Hosté měli ve 14. minutě 20 sekund trvající přesilovku 5 na 3, ale ani v té nedokázali kotouč za Hanuljaka dostat. Druhá třetina nepřinesla žádnou branku, ale příležitosti k jejímu vstřelení měly oba celky několik. Ve 26. minutě se prokličkoval před Koutského Zika, ale ani následná motanice hráčů před brankovištěm nepomohla ke vstřelení gólu. V závěru třetiny ujel dvakrát v oslabení Derfler, ale Koutský si s jeho nájezdy poradil.Poslední dvacetiminutovka byla na góly nejbohatší. Již na začátku třetiny vystřelil nečekaně Višňák a trefil se pod víko. Ve 48. minutě vystřelil od modré Kolarz a exchomutovský Šíp tečoval kotouč ve vzduchu do brány. Nic významného se již nestalo a Kadaň tak poprvé v sezoně zvítězila. SK Kadaň - HC VCES Hradec Králové 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 12. Kajer (Boušek, Šíp), 41. Višňák, 48. Šíp (Kolarz, Boušek).

KLH Chomutov – SK Kadaň 4:2

Ke čtvrtému ligovému utkání zajížděla Kadaň na led svého rivala a velkého adepta na postup do extraligy, na led Chomutova, kterým v tomto utkání šetřil svoje největší opory. Navzdory tomu, že černožlutí dlouho silnému soupeři vzdorovali, odjíždějí bez bodu. Po první třetině do vypadalo pro hostující celek docela dobře, když i díky dobrému výkonu brankáře Hanuljaka, dokázali Kadaňští uhájit bezbrankový stav. Branek se dočkali diváci až ve dvacetiminutovce druhé. Skóre otevřel chomutovský Martin Ťupa, jenž střelou od modré propálil Hanuljaka. Vytouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 29. minutě poté, co se z dorážky z bezprostřední blízkosti prosadil Jakub Valský. Obrat dokonal ještě před koncem druhé třetiny Martin Szakal a hosté šli do poslední části s překvapivým vedením. V poslední dvacetiminutovce se ale ukázala kvalita a zkušenost soupeře. Nejprve přišlo vyrovnání z hole Zdeňka Tauše, který tvrdou střelou vymetl pavučinky v brance hostí. Zlomová byla, jak se později ukázalo, 49. minuta, kdy střelec první branky Martin Ťupa vyzrál na hostujícího brankáře i po druhé. Chomutov se tak dostal podruhé v utkání do vedení, které již nepustil. Posledním slovo měl Michal Jeslínek, který dorazil střelu Bombice za Hanuljakova záda a přidal tak uklidňují čtvrtý gól.