HC Stadion Vrchlabí – I. liga pro sezónu 2008-2009 s novým systémem

I. liga pro sezónu 2008-2009 s novým systémem

06.06.2008
Václav Havlas ml.

Po dnešním aktivu prvoligových klubů je jasné, že systém druhé nejvyšší české soutěže se bude měnit. Více podrobností, včetně nalosovaných čísel se dočtete v následujícím článku.

Zástupci prvoligových klubů rozhodli o tom, že letošní ročník první ligy již nebude rozdělen na dvě skupiny Západ – Východ. V sezóně 2008-2009 se všech 16 týmů seřadí opět do jediné tabulky.

Nalosovaná čísla jednotlivých klubů:
1. Havířovská hokejová společnost
2. HC Dukla Jihlava
3. HC Berounští Medvědi
4. HC Sareza Ostrava
5. HC Benátky n./J.
6. SK Kadaň
7. HC Slovan Ústečtí Lvi
8. HC Olomouc
9. HC Most
10. HC Rebel Havlíčkův Brod
11. HC Kometa Brno
12. HC Chrudim
13. HC VCES Hradec Králové
14. KLH Chomutov
15. HC Vrchlabí
16. SK Horácká Slavia Třebíč

Systém soutěže, která by měla začít 10. září, bude vypadat následovně: základní část začne dvoukolově každý s každým doma – venku tj. 30 utkání. Poté bude následovat nadstavba SUDÁ – LICHÁ což je 16 utkání. Týmy tak v základní části, která skončí 28. ledna 2009, odehrají celkem 46 utkání.
Play-off bude hráno již stejným systémem jako v uplynulé sezóně. Tedy 1. – 4. ze základní části mají volno, 5. – 12. hrají osmifinále. Na poslední čtyři týmy čeká play-out. Utkání v osmifinále se hrají na tři vítězná utkání, další kola play-off pak již na čtyři vítězná utkání.
Zástupci první ligy také vznesli požadavek na prvoligovou baráž, která by se týkala posledních dvou týmů první ligy v play-out a dvou nejlepších týmů druhé ligy. Tento požadavek však ještě podléhá schválení Výkonným výborem Českého svazu ledního hokeje. Zda o tomto požadavku rozhodne stávající VV nebo až nově zvolený VV není v tuto chvíli jasné.