HC Stadion Vrchlabí – HC Vrchlabí získalo práva na II. ligu

HC Vrchlabí získalo práva na II. ligu

09.05.2008
Václav Havlas ml.

HC Vrchlabí získalo práva na třetí nejvyšší celorepublikovou soutěž – II. ligu. Na včerejším jednání se na postoupení práv k soutěži dohodl sportovní ředitel našeho klubu pan Aleš Kmoníček se zástupci moravského celku HK Kroměříž. O možnosti odkoupení licence na druhou ligu se spekulovalo již dříve, až nyní je však tato informace oficiální.

V podkrkonoší se tedy bude hrát další kvalitní hokejová liga. Díky vynikající spolupráci na úrovni mládežnických kategorií dojde v nejbližší možné době k převodu licence na HC Trutnov. Tyto kroky povedou ke zkvalitnění práce s mládeží a ti nejtalentovanější hráči dostanou šanci zahrát si kvalitní celorepublikovou soutěž. Dalším článkem mezi mládeží a „dospělým“ hokejem bude účast mužstva HC Krkonoše dospělých v první krajské lize mužů. „Získání této licence je po všech směrech pozitivním krokem, a to hned z několika důvodů. Za prvé v královehradeckém kraji se druhá liga nikde nehraje, za druhé by měla tato liga sloužit jako další kvalitativní stupeň pro naše mladé a nadějné hokejisty, jednak z HC Krkonoše ale i z celého kraje, a v neposlední řadě je to velmi prospěšná a dalo by se říct i nezbytná návaznost k I. lize, kterou hrajeme u nás. Je dobře, že máme dvě kvalitní soutěže tak blízko u sebe, a teď nám již zbývá pouze doladit všechny podmínky spolupráce se zástupci HC Trutnov a Městem Trutnov, což by neměl být vzhledem k již probíhající spolupráci, problém. Také v současné době intenzivně jednám o sportovním propojení našeho klubu s extraligovým celkem, abychom tu hierarchii měli kompletní a mohli kvalitně pracovat a sportovně se vyvíjet.“ řekl k získání práv na II. ligu LH ČR sportovní ředitel HC Vrchlabí pan Aleš Kmoníček. Díky podpoře Města Trutnova a jeho starosty Ivana Adamce se trutnovští fanoušci tedy v příští sezóně mohou těšit, že na svém stadionu uvidí kvalitní zápasy II. ligy ledního hokeje ČR. Další informace o přípravách Trutnova na II.ligu budeme průběžně přinášet na našich webových stránkách.