HC Stadion Vrchlabí – Porazí Vrchlabí i do třetice Havlíčkův Brod?

Porazí Vrchlabí i do třetice Havlíčkův Brod?

10.01.2008
Jan Pečeňák

V dalším utkání 1. ligy přivítáme v Elektromont Aréně tým z Havlíčkova Brodu. Příprava na vzájemný zápas se povedla o něco lépe Rebelům z Havlíčkova Brodu, kteří si na domácím kluzišti poradili z Kadaní brankou v prodloužení. Naopak náš celek prohrál v Hradci Králové. Přesto při pohledu na tabulku a vzájemné zápasy v letošní sezóně musí být spokojenější náš tým. Náš sobotní soupeř proti našim hokejistům nezískal ještě ani bod, ale blíží se konec základní části a hosté bojují o play off. I proto Vrchlabí nečeká rozhodně nic lehkého.

HC Rebel v letošní sezóně

Start do letošní sezóny se Havlíčkovu Brodu povedl. Postupně porazil Most, Hradec, Mladou Boleslav po nájezdech a Kadaň. První prohra přišla v 5.kole ve Vrchlabí. Od té doby šly výsledky Brodu dolů. Do konce první části si připsal jen dvě výhry a sedm zápasů prohrál. V soubojích s celky z Východní skupiny získal celkem 21 bodů, když porazil Šumperk, Ostravu, Jihlavu, po nájezdech Olomouc, kterou poté porazil i v základní hrací době a Třebíč. Bod získal po prohře s Prostějovem v prodloužení. Hokejisté Brodu si také připsali dvě poměrně vysoké prohry, když doma podlehli Třebíči 0:7, v Brně 7:2 a v Havířově 7:0. Ve třetí části si zatím připsali tři porážky a jednu výhru v prodloužení. Pro Brod to znamená že musí ještě hodně bojovat aby udržel pozice zajišťující play off, zatím je na šestém místě, ale jen s dvoubodovým náskokem před dotírajícím Mostem.

V posledním zápase zvítězil Brod nad Kadaní až brankou v prodloužení

V 34.kole se na ledě Havlíčkova Brodu představila Kadaň. Oba tým nutně potřebovaly bodovat. První třetina přinesla spíše nervózní hokej, kdy se bojovalo o každý metr ledu. Ve druhé třetině se hra zlepšila, obě mužstva si vytvořila slibné šance, ale ani v prostřední části se diváci branky nedočkali. Ve třetí třetině byl k vidění opět zarputilý hokej. Kadaňští si sice v závěru vytvořili tři velké šance, které však nedokázali využít. V základní hrací době se nerozhodlo, na řadu přišlo prodloužení, ve kterém se diváci branky konečně dočkali, jediným střelcem utkání se stal v 64.minutě Aleš Jelínek, když dorazil odražený puk za kadaňského brankáře.

Vrchlabí s Brodem neztratilo ještě ani bod

HC Vrchlabí – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:2

Úvod utkání se nesl v klidnějším tempu, vše změnila až šance Plodka v 8. minutě, ale branky se diváci ještě nedočkali. V 10.minutě hrálo Vrchlabí přesilovou hru a dokázalo ji využít nejlepším možným způsobem, ve 12. minutě skóroval Richard Rapač a dostal domácí do vedení 1:0. Od 14. minuty měli domácí po vyloučení Jebavého pětiminutovou přesilovku, ale ani po několika šancích se jim nepodařilo využít ji. zbytek třetiny, dvě minuty, už si žádný z týmů nevytvořil velkou šanci. Hned od začátku další třetiny se vrchlabští hokejisté dostávali do velkých šancí, postupně neproměnil Hořčička s Jechem. Ve 24. minutě se už domácím podařilo prosadit, druhou branku vstřelil slovinský Rok Pajič po nahrávce Tvrdka. dalších pár minut si hráči z Vrchlabí vytvářeli tlak a šance, ale potom Valko zahákoval a hosté přesilovou hru využili. Od modré se trefil Michael Vyhlídal. Zbývalo 61 sekund do konce druhé třetiny a Vrchlabí se opět prosadilo. Milan Plodek byl úspěšný před Nerudou a zvýšil vedení na 3:1. Na tříbrankové vedení domácích se nemuselo ve třetím dějství dlouho čekat, ve 45. minutě prostřelil Nerudu Petr Přeučil. O 5 minut později, kdy se hostující Kubeš už dostal z trestné lavice, Vrchlabské poslal do vedení 5:1 Daniel Brynecký. Vrchlabští se ale v posledních minutách nechali vyloučit dvakrát za sebou, a tak hokejisté z Brodu dokázali využít přesilovku 5 na 3 a upravili skóre na konečných 5:2. Střelcem poslední branky zápasu byl Kreuzer

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Vrchlabí 1:2

Po pár sekundách utkání se naskytla dvojici domácímu Kubešovi po nedorozumění vrchlabské obrany velká možnost, s níž si však poradil gólman soupeře Ševčík. Vrchlabský kanonýr Tvrdek o sobě dává poprvé vědět ve 4.minutě, kdy společně se slovinským reprezentantem Pajičem zaměstnávají nepříjemně Nerudu. V 7. minutě po velké chybě Šulce na modré ujíždí ve vlastním oslabení Kamil Tvrdek a otevírá skóre -- 0:1. V 10.minutě se naskýtá vrchlabským stosekundová početní výhoda, ve které několikrát tvrdě pálí na bránu Nerudy obránce s libereckým pasem Martin Rýgl. Sympaticky hrající Vrchlabí mělo ve zbytku třetiny další šance, koncovka se naštěstí pro domácí nevyvedla. Do prostřední části nastoupili Rebelové přece jen o něco aktivněji a jen centimetry dělili od vyrovnání ve 23. minutě Vargu. O svých útočných kvalitách přesvědčuje domácí beky o minutu později Slovinec Pajič, gólman Rebelů je proti němu připraven. Možná ještě nyní kroutí útočník Holec hlavou nad svou koncovkou ve 28. minutě, to se z pár kroků sám před soupeřovic brankářem netrefuje ani mezi tři tyče. Běží 34. minuta a v ní čaruje znovu Neruda, který vyráží tvrdou střelu Tvrdka mířící k pravé tyči. A když se ve 39. minutě neprosadil v další své velké příležitosti Holec, odchází se do kabin za nezměněného stavu oproti konci první části. Domácí vstoupili do třetí třetiny lépe, vypracovali si tři dobré příležitosti, ale vyrovnat se jim podařilo až v 51. minutě, kdy uspěl s dorážkou Vyhlídalovy střely od modré Daniel Hodek. Domácí pak byli chvilku lepší a zdálo se, že by mohli zápas otočit, ale vzápětí hráli Rebelové v šesti a když byl vyloučen vyhlídal za hru vysokou holí, tak náhle bránili pouze ve třech. Dvojnásobnou přesilovku využil hostující kanonýr Rok Pajič, který překonal Nerudu. Domácí možná v myšlenkách ještě toužili po vyrovnání, ale v praxi nic z těchto myšlenek neukázali.

D&D Elektromont Aréna
12.1. 18:00
HC Vrchlabí 35. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod
4. 53 b. Umístění 6. 40 b.
15 – 3 – 2 -14 Celková bilance 11 – 3 – 1 - 19
Kamil Tvrdek 16 g.+ 16 as. Nejproduktivnější hráč Daniel Hodek 16 g.+ 12 as.
Kamil Tvrdek 16 g. Nejlepší střelec Daniel Hodek 16 g.
Rok Pajič
Kamil Tvrdek
Ladislav Gengel všichni 16 as.
Nejvíce asistencí Vladislav Kubeš 16 as.
Martin Rýgl +15 Nejlepší hráč v +/- Jaromír Florián
Václav Kadlec
Petr Krpálek
Pavel Procházka
Vojtěch Němec všichni 0
Michal Bárta -6 Nejhorší hráč v +/- Aleš Kreuzer -13
Petr Přeučil 114 min. Nejtrestanější hráč Jaroslav Borůvka 68 min.

34. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Kadaň 1:0 PP

Vrchlabí: Ševčík (Tomíček) - Matejíček, Vála, Vyskočil, Bendík, Nakládal, Chaloupka, Rýgl, Hrach - Tvrdek, Rapáč, Brynecký - Horčička, Hruška O., Plodek - Kříž, Přeučil, Beck - Nevyhoštěný, Kovač, Jech

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Vyhlídal, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Borůvka, Jebavý, Kadlec - Hodek, Čermák, Borovanský - Kubeš, P. Jelínek, Sklenář - Endál, Dušátko, Varga - Třetina, Stromko, Kreuzer - Ondráček

Zápas bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Jílek a na čarách mu budou pomáhat pánové Svoboda a Zavřel.