HC Stadion Vrchlabí – Do Vrchlabí přijede Dukla Jihlava

Do Vrchlabí přijede Dukla Jihlava

23.11.2007
Jan Hanuš

V sobotu 24. listopadu přivítáme ve Vrchlabí klub z nejslavnějších. Do Krkonoš přijede jihlavská Dukla, tým který má ve své sbírce 12 titulů, z toho šest titulů v řadě. Těžko budeme v Čechách hledat tým, se stejně úspěšnou minulostí.

Letošní forma Jihlavy

Bohužel pro Jihlavu, má jihlavský hokej posledních patnáct let sestupnou tendenci, a ani letošní ročník není vyjímkou. Dukla se stále pohybuje kolem šestého místa, když doposud vyhrála v základní hrací době pouze šest zápasů, nejvyšší výhru má nad prostějovskými Jestřábi 3:7. Třináct zápasů Jihlava prohrála, před minulým zápasem s Berounem to bylo osm proher po sobě. Nejvíc gólů padlo do do sítě Dukly v Hradci Králové, v 19. kole tam skončil zápas 9:2

HC Dukla Jihlava - HC Berounští Medvědi 4:3

V posledním zápase přivítala Jihlava na svém ledě mužstvo Berouna a v první třetině se diváci branky nedočkali, ale hned v 21. minutě už Jihlava prohrávala 0:1, za Medvědy skóroval Jankových, v polovině zápasu přišla velká chvíle Martina Krupky. Nejdříve ve 29. minutě ve spolupráci s Vladimírem Říhou vyrovnává, ve 32. minutě posílá Jihlavu do vedení a v 36. minutě slaví čistý hattrick. V polovině třetího dějství vrací Medvědy do hry Novotný a zápas dramatizuje dvě minuty před koncem vyrovnávacím gólem Martin Tvrzník. Ovšem o 11 vteřin později střílí vítězný jihlavský gól Pavel Suk a Dukla tak po osmi prohrách konečně slaví vítězství.

Vzájemný zápas

V minulém vzájemném zápase hraném na Horáckém zimním stadionu byla úspěšnější Jeřábkova družina, poprvé se trefil jak v zápase, tak v sezóně, v 16. minutě vrchlabský Daniel Špaček a v 22. minutě přidal druhý vrchlabský gól Petr Hrach. Domácí Dukla nesložila zbraně a v 29. minutě snížil Tomáš Hradecký. Po tlaku jihlavské Dukly vyrovnal v 37. minutě Rytnauer a jelikož v poslední části nepadl žádný gól, tak zápas dospěl do prodloužení a v něm byl úspěšný vrchlabský Ladislav Gengel a zajistil tak pro krkonošský tým druhý prémiový bod.

D&D Elektromont Aréna
24.11. 18:00
HC Vrchlabí 24. kolo HC Dukla Jihlava
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
4. 35 b. Umístění 6. 24 b.
9 – 3 – 2 – 9 Celková bilance 6 – 2 – 2 – 13
Kamil Tvrdek 12 g.+ 11 as. Nejproduktivnější hráč Oldřich Bakus 10 g.+ 22 as.
Kamil Tvrdek 12 g. Nejlepší střelec Ladislav Rytnauer 17 g.
Kamil Tvrdek
Rok Pajič
Ladislav Gengel
všichni 11 as.
Nejvíce asistencí Oldřich Bakus 22 as.
Aleš Vála
Martin Rýgl
oba +11
Nejlepší hráč v +/- Tomáš Čachotský +6
Michal Bárta -5 Nejhorší hráč v +/- Jiří Hanzal -9
Petr Přeučil 106 min. Nejtrestanější hráč Petr Štrach 88 min.
Pavel Falta 2,34

22. kolo HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov 1:6
23. kolo HC Dukla Jihlava - HC Berounští Medvědi 4:3

Sestavy z posledního kola