HC Stadion Vrchlabí – 16. kolem začínají odvety, přijede Chomutov

16. kolem začínají odvety, přijede Chomutov

05.11.2010
Jan Hanuš

Než se člověk naděje, polovina první části prvoligové soutěže je za námi a začínají odvetná utkání. Výkony vrchlabských nejsou úplně ideální a pokud chtějí svěřenci dua Řeháček – Svoboda splnit předsezónní předsevzetí a dostat se po 30. kole do elitní osmičky čeká je těžké období, kdy se ztráta každého bodu může krutě vymstít. Zápas 16. kola začíná tradičně v 18:00 ve vrchlabské D&D Elektromont areně

Trenérská rošáda

Vysoká prohra v havlíčkobrodské Kotlině a následující domácí porážka, kdy Chomutov nestačil na berounské Medvědy. To jsou dva hlavní důvody první letošní výměny trenérů v první lize. Hlavní trenér Chomutova Jaroslav Liška se přesunul na místo asistenta po Vladimíru Kolkovi, který u týmu skončil. Jako hlavní trenér převzal mužstvo trenér chomutovských juniorů Milan Kašpárek.

Změna trenérů mužstvu evidentně pomohla, neboť první letošní domácí prohru Hradce Králové má na svědomí právě Chomutov.

Vzájemné duely

Nejméně oblíbený soupeř vrchlabských je právě Chomutov, neboť za čtyři roky vzájemných soubojů má s naším mužstvem výrazně pozitivní bilanci. Jediné dvě výhry jsou již notně vousaté, první vítězství Vrchlabí nad Chomutovem (6:5) má datum 26.1.2008. Druhý skalp pirátů je ze třetího zápasu čtvrtfinále první ligy ročníku 2007/08 sehraného ve čtvrtek 28.2.2008, který naše mužstvo vyhrálo 5:0.

Všechny ostatní zápasy skončily vítězstvím Chomutova, tedy i první letošní mistrovský zápas, kdy se sice Vrchlabí ujalo v Chomutově vedení v poslední minutě první třetiny střelou Martina Filipa, ale zkušený soupeř stav zápasu otočil a po vyrovnání z hole Kamila Tvrdka využil dvojnásobnou přesilovku Radek Duda a vstřelil vítězný chomutovský gól.

D&D Elektromont Aréna
6.11. 18:00
HC Vrchlabí 16. kolo KLH Chomutov
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
12. 19 b. Umístění 1. 34 b.
5 – 0 – 4 – 6 Celková bilance 10 – 1 – 2 – 2
Kamil Tvrdek 6 g.+ 8 as. Nejproduktivnější hráč Radek Duda 5 g.+ 10 as.
Kamil Tvrdek 6 g. Nejlepší střelec Filip Seman 7 g.
Kamil Tvrdek 8 as. Nejvíce asistencí Radek Duda
Marek Sikora
oba 10 as.
Michal Bezouška +2 Nejlepší hráč v +/- Filip Seman +13
Vladislav Kubeš -9 Nejhorší hráč v +/- Zbyněk Hrdel
Milan Dóczy
Milan Hluchý
všichni -2
Jan Bendík
Jakub Drábek
oba 22 min.
Nejtrestanější hráč Lukáš Pulpán 42 min.
Vladislav Koutský 2,22

14. kolo KLH Chomutov - HC Berounští Medvědi 3:4
15. kolo HC VCES Hradec Králové - KLH Chomutov 1:3

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Čížek, Bendík, Hanzl, Poskočil - Drábek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bláha, Látal - Gengel, Hubáček, Beck - Urban, Bezouška

KLH Chomutov: Hanuljak - Dóczy, Havíř, Mucha, Pulpán, Mudroch, Benda, Bombic - Kraft, Jíra, Duda - Procházka, Kůs, Selingr - Seman, Sikora, Davídek - Kuběna, Hluchý, Radulay

Rozhodčí

Pod Krkonoše přijede řídit zápas trio brněnských rozhodčích. Jako hlavní byl delegován pan Zbyněk Kubičík, na čarách budou pánové Pavel Dřínovský a Jiří Chocholouš.