HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí má Ostravě co vracet

Vrchlabí má Ostravě co vracet

19.11.2007
Jan Hanuš

První liga se přehoupla do druhé poloviny základní části a začínají odvety s mužstvy východní skupiny. K utkání 23. kola zajíždí Vrchlabí ve středu, do vzdálené Ostravy. V Porubě bude chtít vrátit Sareze svoji největší letošní porážku, kdy v 15. kole na vlastním ledě nestačilo Vrchlabí na Ostravu a podlehlo 0:4.

Jak si zatím vede Sareza

V první části I. ligy měli ostravští hokejisté příznivou bilanci osmi výher a šesti proher a po 14. kole byli na třetím místě. V konfrontaci se západními celky se jim už tak nedaří, z osmi zápasů pět prohráli, ale stále si drží ve východní skupině třetí pozici se 35 body. Zatím nejvyšší výhru má Sareza z třetího kola, kdy přibalili šumperským Drakům na cestu domů devět gólů. Naopak největší prohru 5:2 si do Poruby přivezli z derby s Havířovem, a stejným výsledkem skončil i zápas v Mladé Boleslavi.

HC Sareza Ostrava - HC Berounští Medvědi 3:2 pr.

Po bezbrankové první třetině, kdy měla Ostrava převahu, ze které ovšem nic nevytěžila, zasáhl ve 12. vteřině druhé části Sarezu blesk z čistého nebe. V přesilovce se trefil Ladislav Slížek, a Medvědi vedli 0:1. O deset minut později to bylo po střele Jana Bessera již 0:2, ovšem Sareza se nepoložila, začala bojovat a ve 42. minutě snížil na 1:2 Zdeněk Pavelek a ve 49. minutě ve vlastním oslabení ujeli Zdeněk Pavelek a Adam Červenka který skóroval a bylo vyrovnáno. V následném prodloužení byl vyloučen berounský Jelínek a nabídnutou výhodu zužitkoval vítězným gólem Adam Červenka.

Vzájemné utkání

V prvním vzájemném střetnutí rozhodla první třetina, v 15. minutě po chybě Falty za brankou střílel do prázdné klece Michal Novák, po dalších čtyřech minutách to již bylo 0:2, před Faltou se ocitl sám Jiří Řípa a nemýlil se. Pět vteřin před koncem prvního dějství přidal třetí branku Ostravy Radovan Glas a o zápasu bylo takřka rozhodnuto. Od druhé třetiny strážil vrchlabskou bránu Ševčík a už po třech minutách inkasoval od Jana Tesaříka čtvrtý gól. Vrchlabí potom zabralo, ale štěstí se od domácích odvrátilo a všechny slibné akce vrchlabských vychytal skvělý brankář Ostravy Štěpánek.

Zimní stadion Ostrava – Poruba
21.11. 17:00
HC Sareza Ostrava 23. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
3. 35 b. Umístění 4. 34 b.
9 – 2 – 4 – 7 Celková bilance 9 – 3 – 1 – 9
Pavel Šebesta 6 g.+ 12 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 11 g.+ 10 as.
Daniel Boháč 12 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 11 g.
Pavel Šebesta 12 as. Nejvíce asistencí Ladislav Gengel 11 as.
Libor Gelačák +10 Nejlepší hráč v +/- Aleš Vála
Martin Rýgl
oba +10
Marek Sikora -6 Nejhorší hráč v +/- Michal Bárta -5
Milan Ovšák 58 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 106 min.
Jakub Štěpánek 1,91
Jakub Čech 1,93
Radek Masný 4,31
Brankový průměr na zápas Pavel Falta 2,34
Petr Ševčík 1,50
Jakub Štěpánek 94,92 %
Jakub Čech 94,74 %
Radek Masný 87,85 %
Úspěšnost gólmanů Pavel Falta 92,70 %
Petr Ševčík 93,94 %
Jakub Štěpánek 3
Jakub Čech 1
Radek Masný 0
Čistá konta Pavel Falta 1
Petr Ševčík 0

Jak si vedla Sareza od zápasu s Vrchlabím

16. kolo SK Kadaň - HC Sareza Ostrava 3:2 pr.
17. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Sareza Ostrava 4:2
18. kolo HC Sareza Ostrava - HC VCES Hradec Králové 2:3 sn
19. kolo BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 5:2
20. kolo HC Sareza Ostrava - HC Most 3:0
21. kolo KLH Chomutov - HC Sareza Ostrava 4:2
22. kolo HC Sareza Ostrava - HC Berounští Medvědi 3:2 pr.

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí hrálo v Šumperku v sestavě: Falta - Rýgl, Vála, Vyskočil, Hrach, Bendík, Chaloupka, Matějček - Tvrdek, Pajič, Gengel - Přeučil, Kříž, Brynecký - Nevyhoštěný, Hruška, Jech - Bárta, Plodek

HC Sareza Ostrava hrála doma proti Berounu v této sestavě: Čech - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda, Buček - Šebesta, Boháč, Červenka - Pavelek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Novák, Svačina - Grygar, Sikora, Glas

Rozhodčí