HC Stadion Vrchlabí – Kvalifikace o baráž II. ligy zná svůj jízdní řád
A Team

Kvalifikace o baráž II. ligy zná svůj jízdní řád

28.02.2012
Redakce

Teprve necelý týden před zahájením kvalifikace zveřejnil hokejový svaz jízdní řád letošní kvalifikace, která pro tři vítěze bude znamenat účast v baráži o II. ligu. Co se týká obsazení, čeká se pouze na určení vítězů na Hradecku a v Jihočeském kraji, jinak jsou již všichni účastníci známi. Podrobnosti najdete v článku.

Přehled letošních přeborníků a zároveň účastníků kvalifikace:

PRAHA: HC Hvězda Praha
STŘEDOČESKÝ: UHK Lev Slaný
JIHOČESKÝ: HC Tábor/DS České Budějovice ÚSTECKÝ: SK Kadaň B
LIBERECKÝ: HC Lomnice n. Popelkou
HRADECKÝ: HC Stadion Vrchlabí/TJ Spartak Nové Město n. Metují
JIHOMORAVSKÝ: HC Moravské Budějovice
MORAVSKOSLEZSKÝ: HC Orlová

pozn. Plzeňský, Pardubický a Zlínský kraj do kvalifikace neposílají své zástupce, resp. nikdo z klubů neměl zájem se zúčastnit, kraje Vysočina a Olomoucký soutěže neorganizují.

Rozdělení do skupin a hrací program:

skupina A:
SK Kadaň B, HC Rebel Ostrov n. Ohří, HC Tábor/DS České Budějovice

So 03.03.2012: Ostrov n. Ohří – Tábor/České Budějovice
St 07.03.2012: Kadaň B – Ostrov n. Ohří
So 10.03.2012: Tábor/DS České Budějovice – Kadaň B
St 14.03.2012: Tábor/DS České Budějovice – Ostrov n. Ohří
So 17.03.2012: Ostrov n. Ohří – Kadaň B
St 21.03.2012: Kadaň B – Tábor/DS České Budějovice

Vítěz této skupiny změří v baráži síly s týmem HC Baník Sokolov a to v termínech 24., 28. a příp. 31. 3, hraje se na dva vítězné zápasy, baráž začíná u týmu z II. ligy.

skupina B:
UHK Lev Slaný, HC Lomnice n. Popelkou, HC Stadion Vrchlabí/TJ Spartak Nové Město n. Metují, HC Hvězda Praha
So 03.03.2012: Slaný – Hvězda Praha, Lomnice – Vrchlabí/Nové Město n. Met.
St 07.03.2012: Hvězda Praha – Vrchlabí/Nové Město n. Met, Slaný – Lomnice
So 10.03.2012: Lomnice – Hvězda Praha, Vrchlabí/Nové Město n. Met. – Slaný
St 14.03.2012: Hvězda Praha – Slaný, Vrchlabí/Nové Město n. Met. – Lomnice
So 17.03.2012: Vrchlabí/Nové Město n. Met. – Hvězda Praha, Lomnice – Slaný
St 21.03.2012: Hvězda Praha – Lomnice, Slaný – Vrchlabí/Nové Město n. Met.

Vítěz této skupiny změří v baráži síly s týmem HC Sršni Kutná Hora a to v termínech 24., 28. a příp. 31. 3., hraje se na dva vítězné zápasy, baráž začíná u týmu II. ligy.

skupina C
HC Moravské Budějovice, HC Orlová

Zde se odehraje dvojzápas těchto týmů v termínech 15. a 17. 3. Lepší z této dvojice vyzve poslední celek HC Poruba, opět na dva vítězné zápasy ve stejných termínech jako zbylé skupiny.

Poslední neznámé tedy byly odtajněny a nyní již jen můžeme čekat na vyvrcholení letošní sezony a také budeme samozřejmě sledovat pouť zástupce Hradeckého kraje v konfrontaci s ostatními přeborníky.
O konečné podobě II. ligy se zřejmě rozhodne až v letní přestávce, řada týmů avizuje finanční potíže, některé (K. Hora, Chotěboř, Pelhřimov) již deklarovaly svoji případnou neúčast v dalším ročníku. Nižší hokejové soutěže tak asi čeká perné a horké léto.

převzato z www.regionhokej.info