HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 5:4

Stadion Vrchlabí ve třetí třetině obrátil dvoubrankový náskok hostů a vede 2:0 na zápasy!

18.02.2013
I druhý duel finálové série byl doslova infarktový. Domácí vedli po první třetině 2:1. Druhé dějství ale patřilo jednoznačně hostům, kteří v něm zvítězili 3:0. Ovšem třetí perioda patřila pro změnu domácím a navíc se 47 sekund před koncem prosadil Provazník, takže Vrchlabí vyhrálo 5:4. Stadion ve středu zajíždí do Trutnova a může ukončit sérii, ve které vede již 2:0 na zápasy!
F2, neděle 17.2.2013, 17:00
5:4
Trutnov
Effemberk (Z. Biegl) - Hlaváč, Hamerský, Provazník, Lochman, Pulec, Bušek, Zázvorka - Jakubec (C), Urban, Fořt, Oppelt, Bláha, Jirků, Lepka, Weiss, Marek, Blažej, Svoboda R., Svoboda M.
Biegl (Veselý) - Vlček, Šimoníček, Filip - Luštinec, Chytráček, Veselý - Březina, Perutek, Mašek - Procházka, Antonín - Poul (Malisnký), Seidl - Karlík, Synek
Třetiny: 2:1,0:3,3:  Branky a nahrávky: 1. Svoboda M. (Bláha), 2. Svoboda R. (Provazník), 45. Bláha (Weiss), 54. Foř (Jakubec, Hlaváč), 60. Provazník - 7. Veselý (Luštinec), 23. Šimoníček (Procházka), 30. Březina (Mašek, Antonín), 35. Filip (Procházka, Antonín) . Rozhodčí:Samek, Šmika, Svoboda. Vyloučení: 6:4 + Procházka OT, Blažej + Seidl do konce utkání za hrubost. Využití: 1:1. Diváci: 1920. Průběh utkání: 2:1, 2:4, 5:4.
Vyprodaná DD ELektromont aréna viděla famózní nástup domácího týmu do druhého finálového zápasu. V čase 0:41 vystřelil po buly Bláha a těsně před Bieglem stihl do brány tečovat Martin Svoboda . Ve druhé minutě vypálil Provazník a na teči byl tentokrát úspěšný Richard Svoboda a vrchlabská hala řvala nadšením. Rychlý a útočný hokej bez zakončení vyústil v 7. minutě v branku Trutnova, kdy přihrávku Luštince dorazil za záda Effemberka Veselý. Po této akci mohl Trutnov záhy vyrovnat, když domácí brankář nesmyslně přihrál připravenému Luštincovi, ten ale prázdnou bránu netrefil.V deváté minutě rozhodčí drahný čas řešili trest pro faulujícího Procházku (TU) až z toho bylo 2+10. A na ledě pokračuje hokejová paráda, útok střídá útok a brankáři mají plné lapačky práce. V 18. minutě byl v akci R. Svoboda, ale Biegl vychytal, stejně úspěšný byl před závěrečnou sirenou Effemberk proti Šimoníčkovi.

Ve stejném duchu pokračovala také druhá třetina. Pálil Antonín, Veselý, na Biegla útočil Lochman či Oppelt. Ve 23. minutě hosté ujeli v úniku dvou na jednoho. Jiří Šimoníček celou dobu naznačoval přihrávku, až nakonec vystřelil nad beton Effemberka a vyrovnal. Další minuty zápasu se nesly ve vzájemném přetahování se o puk a pásmo. Zpestřením pro diváky byl pěstní souboj mezi Blažejem a Seidlem, který sice domácí hráč vyhrál, ale oba bijci odešli do sprchy a do zápasu už nezasáhli. Ve 30. minutě obrácí skóre zápasu Březina a hosté jdou za mohutného aplausu hostujících fanoušků do vedení. Ve 33. minutě odešel na trestou Bláha ze sekání, pak jej následoval Pulec. Trutnovští sice nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ale Filip potrestal Pulcovo vyloučení těsně po návratu Bláhy na led. Vrchlabí prohrávalo o dvě branky. V dobrém postavení byl před Bieglem Weiss, ale golmana nepřekonal. Do šaten se odcházelo za stavu 2:4.

Do poslední třetiny nastoupili domácí útočněji a zasypali hostujícího brankáře sprškou střel. Ve 45. minutě vrátil po Weissově přihrávce Bláha domácí do hry. Bekhendovou střelu nad beton Biegl nepokryl. Střelecky se snažili před Bieglem prosadit Urban, Weiss nebo Svoboda, ale nedařilo se jim zakončit. Každopádně domácí opět převzali režii utkání. Střelecky se nedařilo ani trutnovským, Luštinec promarnil přihrávku, kterou mohl rozhodnout do prázdné branky. Teprve 54. minuta přinesla zlom, luxusní kombinací domácí vymíchali hostující čtveřici a Patrik Fořt dával do prázdné branky. Domácí tým po vyrovnání stavu šel za pukem tvrdě a bez servítků. Byl také jasně lepším týmem na ledě. Zatímco ochozy se už pomalu připravovaly na prodloužení,v čase 59:13 Jan Provazník nahodil od modré a od brusle trutnovského beka Malinského se kotouč odrazil za bezmocného Biegla.

Druhé finálové utkání dotáhli tedy domácí opět do vítězného konce a nyní se již budou připravovat na třetí, možná rozhodující, zápas v Trutnově.