HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 2:3

Bravo! Vrchlabí zvládlo otočit zápas a slaví přímý postup do play-off!

13.02.2016
Tomáš Brož
Předposlední kolo mezi šestým a sedmým celkem tabulky skončilo lépe pro hostující Vrchlabí. Začátek zápasu však konečnému výsledku vůbec nenapovídal. Brod si totiž už v první třetině vypracoval dvoubrankový náskok. Ten však zmizel jak pára nad hrncem během druhé třetiny, když vrchlabský obrat nastartoval Maďar a následně svojí první vrchlabskou brankou vyrovnával Tadeáš Hejda. Skvělý obrat pak na začátku poslední periody dokonal gólem opět Patrik Maďar a Vrchlabí tak může s předstihem slavit přímý postup do play-off.
33.kolo, sobota 13.2.2016, 17:00
Havlíčkův Brod
2:3
Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben "A", Kořínek, Lacina – Ludvík, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Pejchal.
Jelínek (Abrahám) – Klement, Lenoch, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Hejda, Chleborád – Maďar "A", Filip "C", Šťastný – Matějka, Urban, Šimoníček – Oppelt, Jirků, Bláha "A" – Srnský, Vacek.
Třetiny: 2:0, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 8. Kuchta (Kozlík, Beneš), 14. Endál (Duben, Kondratěv) – 34. Maďar (Klement, Filip), 36. Hejda (Urban, Šimoníček), 41. Maďar (Filip). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 5:8 + HB Vala 2+10 a VRC Klement 5 + do konce utkání. Diváci: 620. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3.

Hostující HC Stadion začal utkání aktivněji. V 5. minutě se pokoušeli hostující Jirků s Matějkou z těžkého úhlu propasírovat puk za domácího gólmana, ale ani jednomu se to nepovedlo. Na druhé straně se hnal dopředu Cejpek, který si vybruslil do levého kruhu a vypálil, ale netrefil branku. V 7. minutě nabral rychlost na levém křídle hostující Matějka, nahnal se do útočného pásma a před branku Nováka, ale trefil jen jeho beton. Minutu poté se domácí dostali do vedení. Po ose Beneš – Kozlík - Kuchta se posledně jmenovaný Petr Kuchta se dostal ke kotouči srovnal si ho na holi a zápěstím nechytatelně napálil puk k protější tyčce bezmocného Jelínka – 1:0. 10. minuta přinesla první vyloučení v zápase na trestnou lavici usedl domácí hráč. V téže minutě si vybral slabší chvilku domácí brankář Novák, který holí rozehrál pouze na ležícího Šťastného, který trefil tyč. V 11. minutě ujeli ve vlastní oslabení domácí Třetina s Kuchtou, ale druhý jmenovaný zblízka neprocpal puk za skvělého Jelínka. 12. minuta přinesla vyloučení také na straně hostí. Ve 14. minutě se domácím podařila využít přesilová hra. Kondratěv přihrál Dubnovi, jenž našel mezi kruhy dobře postaveného Lukáše Endála, který střelou propálil gólmana hostí – 2:0. V 17. minutě to u hostujících fans pouze zahučelo. Matějka se na chvilku ocitl sám před brankou, ale nedokázal nadvakrát došťouchat puk za záda domácího Nováka.

Prostřední část začali tentokrát lépe domácí Bruslaři. Ve 22. minutě se po přihrávkách Kozlíka a Kuchty se dostal do zakončení Beneš, jeho střelu lapil Jelínek do své lapačky. 24. minuta přinesla příležitost pro hostující HC Stadion. K tvrdé střele se dostal Urban, ale trefil pouze náruč připraveného Nováka. Ve 26. minutě byly hosté blízko kontaktnímu gólu. Před bránou se objevil úplně volný kapitán Filip a brankář Novák jen tak tak udržel puk před brankovou čarou. Ve 30. minutě se ke střele dostal domácí Beneš, ze strany ale minul protější tyčku o dobrý metr. 33. minuta přinesla další šanci domácích Bruslařů. Semrád dostal puk na okraj levého kruhu a střelou vyprášil pouze betony hostujícího brankáře. Minutu na to dostali hosté příležitost v podobě přesilové hry a ta se jim povedla využít a dostali se na dostřel jediné branky. Klement přihrál na kruhy Patriku Maďarovi, který střelou nedal gólmanovi Novákovy žádnou šanci – 2:1. Na druhé straně si domácí snažili vzít dvoubrankové vedení zpět. Endál poslal přihrávku na kruhy Ludvíkovi, který střelou tahem minul branku, a vzápětí byla k vidění další šance domácích Bruslařů. Kondratěv v pádu vyprášil tvrdou ranou betony gólmana Jelínka. Na druhé straně se potvrdilo pravidlo „NEDÁŠ, DOSTANEŠ“. Po ose Šimoníček – Urban – Hejda, se poslednímu jmenovanému Tadeášu Hejdovi podařilo dostrkat puk za záda dezorientovaného brankáře Nováka – 2:2. Ve 38. minutě se vyznamenal hostující Jelínek proti střelám Endála a Ludvíka.

Třetí třetinu začali jako tu úvodní aktivněji hostující hráči HC Stadionu. Ve 41. minutě se hostům podařilo otočit skóre dnešního utkání. Kapitán Filip vybojoval puk v útočném pásmu a poslal ho Patriku Maďarovi, který z bezprostřední blízkosti bekhendem přehodil beton brankáře Nováka – 2:3. Ve 43. minutě se snažili domácí Bruslaři vyrovnat. Třetina obkroužil branku a snažil se zasunout puk za Jelínka, ten měl ale nadvakrát betony připravené. 45. minuta přinesla další šanci domácích. Do zakončení v akrobatické pozici se dostal Chlubna, ale Jelínka v brance hostí nepřekvapil. Ve 49. minutě se dostal k zakončení hostující Urban, ale jeho padáček skončil pouze v náručí domácího brankáře. V 51. minutě se pokusil ohrozit hostujícího gólmana Vala, ale s jeho střelou si Jelínek bez problému poradil. 53. minuta přinesla zablokovanou střelu domácího Kuchty. V 55. minutě se pokoušel o srovnání skóre domácí Semrád jeho projektil přeletěl hostující klec. V 58. minutě se domácí dostali do dalšího zakončení. Kondratěv zpoza branky vybruslil před Jelínka, ale puk už měl na dlouho hůl, proto nedokázal zakončit. Na druhé straně se hostující hráči HC Stadionu pokusili rozhodnout utkání. Filip s Urbanem pálili z bezprostřední blízkosti, ale brankář Novák parádně zasáhl a následná dorážka byla bekem sražena do ochranné sítě. 59. minuta přinesla šanci domácích Bruslařů na vyrovnání. Třetina vybruslil až před branku, ale na Jelínka nevyzrál.

Petr Hlaváč: Jen krátce, vše ostatní jsem řekl na tiskovce v Brodu. Nejlepší zápas v sezóně. Sice hokejová krása nic moc, ale hlavně bojovnost a obětavost celého mužstva, tak se hraje o body a za Vrchlabí. Smekám před naším mužstvem, když takto budeme pokračovat, tak to bude dobré. Fanoušci, díky, byli jste šestým hráčem. A teď na Klatovy, věřím, že dokážeme vyhrát i poslední zápas základní části. Ale bez Vaší pomoci to bude těžké.