HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 4:0

Pátá příprava = pátá výhra

01.09.2022
Jan Přikryl
V pátém přípravném utkání narazil HC Stadion na Letce z Letňan, kteří dorazili do Krkonoš v neúplné sestavě. Vrchlabí si tak i díky tomuto faktoru připsalo pátou výhru v řadě v poměru 4:0. O branky se postarali Filip Moník, Ondřej Chrtek, David Chalupa a Patrik Urban.
přát., čtvrtek 1.9.2022, 18:00
4:0
HC Letňany
Vacek (Krinwald) – Vácha, Perička – Duran, Bendík – Voňka, J. Kynčl – P. Fiala – F. Moník, Urban, Krsek – Bláha (C), Chrtek, D. Chalupa – Šlaicher (A), Duchan, A. Jirků – Kerekanič, Tatar, Cerman
Brázdil (Baranov) – Gurjevskij, L. Chalupa, Havelka, Čížek, Mikulec, Z. Fiala, Patzelt – Vacín, Hozák (C), Pražák, Labuzík, Pejchal, Arnošt, Uhlík, Dobrov, Kušej
Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Moník F. (Bendík, Urban), 10. Chrtek (TS), 18. D. Chalupa (Urban), 27. Urban (Chrtek, F. Moník). Rozhodčí: Šmika – Všetečka, Brož. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 293. Průběh utkání: 1:0, 4:0.

Nejdříve se do šance dostal Urban, ale jeho střelu Brázdil vyrazil. Další akce přišla hned ve druhé minutě, kdy byl sám Hozák před brankou, ale brankář puk lapil. Následovala střela od Šlaichera. První branky se domácí fanoušci dočkali v čase 4:28, kdy se trefil Filip MONÍK. Puk se k němu odrazil a on neměl problém dostat ho do sítě. V šesté minutě pálil od modré čáry Vácha. První vyloučení přišlo v desáté minutě, na straně hostů, nařízeno bylo trestné střílení. Zásluhou Ondřeje CHRTKA to bylo v čase 9:45 2:0, protože svou šanci proměnil. Poté přišlo vyloučení na obou stranách. Vacek dobře vychytal pokus od Uhlíka, Brázdil zase musel zasahovat proti střele Krska. I Bláha se pokusil o střelu, ale v 17. minutě ho Brázdil vychytal. O chvíli později byl vyloučen hostující hráč. A HC Stadion znovu dokázal tuto výhodu využít. V čase 17:30 to byl David CHALUPA, který si najel před branku a puk na něj poslal Urban. Bláha byl ve velké šanci na konci třetiny, ale Brázdil byl pozorný a další změnu stavu už nepřipustil.

Druhá třetina začala drobnými akcemi na obou stranách. Ve 25. minutě mohl skórovat Chrtek, kterému dobře přihrál Chalupa. Brázdil ale dobře viděl, co se na něj chystá. O minutu později došlo k vyloučení hráče Letňan a tak Vrchlabí mělo další možnost vstřelit branku. To se mu povedlo v čase 26:23, kdy se trefil Patrik URBAN. Ten stál volný na levé straně a měl snadnou práci. V 29. minutě přišlo vyloučení tak na vrchlabské straně. Vacek si byl ale v brance hodně jistý a žádnou změnu nepřipustil. Musel si poradit také s několika dorážkami. Ve 34. minutě byl vyloučen domácí Duran a Letci dostali další šanci. Mikulcovi se překonat Vacka nepodařilo, následně měl brankář i štěstí. Chvíli se hrálo 4 na 4 po vyloučení Fialy. Ve 37. minutě ujel sám na Vacka Pejchal, ale brankář si s ním poradil. Na konci třetiny se ještě debatovalo u Brázdila, rozhodčí ale nevylučovali.

Hned v úvodu třetí části byl vyloučen vrchlabský Moník. Domácí ale předvedli výbornou obranu a hosty do ničeho nepustili. Následovalo několik pěkných přihrávek na obou stranách, ale žádná branka nepadla. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Vácha. I tentokrát se Vrchlabí dokázalo několikrát osvobodit, navíc došlo k vyloučení i na hostující straně. Následovalo několik nepřesných přihrávek i zakončení. V 52. minutě si šel odpočinout Bláha, a Vacek musel zasahovat proti střele od Hozáka. Nakonec se ale znovu hrálo 4 na 4 po vyloučení Havelky. Na obou stranách pak diváci viděli několik skvělých akcí a zákroků. Brázdil zasahoval proti střele od Moníka, na druhé straně si poradil s pukem i Vacek. Hostující Hozák byl při chuti, ale na Vacka nevyzrál ani o chvíli později. V 57. minutě byl vyloučen domácí Cerman. Hosté měli gól na hokejkách, ale ten se odrazil od tyčky. Brázdil si připsal další zákrok po střele Krska, ale pátou branku nepřidal. HC Stadion zvítězil i v pátém duelu a navíc znovu s nulou.