HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 5:2

Body zůstávají v Krkonoších

26.01.2019
Vendula Sahánková
Dnešní zápas přinesl dramatickou situaci až ve třetí třetině, kdy během několika vteřin pražská Kobra stáhla stav na 3:2 a domácí celek tak rychle musel zareagovat. Což se jim povedlo a konečný výsledek tak potěšil jistě nejen fanoušky, ale i celý tým.
34.kolo, sobota 26.1.2019, 18:00
5:2
Kobra
Soukup (Abrahám) – Vágner, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Bučko, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka J.
Sochůrek (Cichoň) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Šteiner Da., Nestrašil, Šergl, Šteiner Dom. (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka F., Antončík
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:2  Branky a nahrávky: 2. Půlpán A. (Vágner), 21. Bednář (Hlinka J.), 22. Berger (Matějček, Pilař), 45. Bláha (Bednář, Vágner), 51. Jirků (Bláha, Hlinka J.) – 44. Kasík (Šmerha, Verbík R.), 45. Šteiner D. (Šmerha, Kasík). Rozhodčí: Markovský Daniel – Bubela Marek, Řezníček Honza. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1016. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.

Úvodní buly vyhrála Kobra, ale akci nedotáhli do konce. Hned na konci první minuty přišlo první vyloučení a to na straně domácího celku, kdy na trestnou lavici zamířil Tomáš Půlpán na dvě minuty za sekání. A po 20 vteřinách v oslabení vrchlabští zaútočili na pražského brankáře a Aleš PŮLPÁN s asistencí Martina Vágnera a překonal Sochůrka. Domácí se tak dostali do vedení během krátké chvíle. Hosté na reakci nenechali dlouho čekat, již po 40 vteřinách Kobra dorovnala stav, ale rozhodčí gól neuznal pro postavení hráče v brankovišti. Domácí gólman se akcí hostí nenechal rozhodit a perfektně bránil. V polovině páté minuty přišlo první vyloučení pro pražský celek, kdy na trestnou lavici zamířil Schejbal za pozdní dohrání. Hra se zrychlovala, až domácí Jirků uklidnil situaci. Na ledě se strhl souboj, jeden z domácích hráčů zůstal ležel na ploše, ale rozhodčí nikoho nevyloučil. Hosté i domácí si vyzkoušeli několik nadějných akcí, ale bez úspěchu. V polovině sedmnácté minuty přichází druhé vyloučení v domácím celku a to Matějček za držení. Kobře se přesilová hra nedařila a tak domácí v klidu propluli k plnému počtu hráčů na ledě. V poslední minutě se oba celky pokusily o střelbu, ale oba neúspěšně.

Hned s první akcí druhé třetiny se vytasil vrchlabský Kastner, ale pražského brankáře nepřekonal. Soukup raději při prudkém nahození z obranného pásma podržel puk v lapačce. Na konci dvacáté první minuty se dostal do akce Jaroslav BEDNÁŘ a na druhý pokus překonal Sochůrka za asistence Jaroslava Hlinky. Následovalo vyloučení na straně hostů, na trestnou lavici zamířil Kysela za podrážení. Vrchlabští však využili přesilové hry a proti Sochůrkovi se rozjel Štěpán Matějček, Radek Pilař a Jan BERGER zakončil za záda pražského gólmana a dostal tak domácí celek do vedení 3:0. Hosté byli rozhození rychlým sledem hry a nemohli se dostat z obranného pásma. Ve 27. minutě odpískali rozhodčí další vyloučení v pražském celku a na trestnou lavici zamířil Šeba za hákování. Vrchlabští se rozjeli do akce, Bednář nahrál Jirků, až musel pražský brankář zasáhnout betony. V další akci jen těsně minul tyčku Jaroslav Hlinka. Po návratu Šeby z trestné lavice dostal přihrávku Berger, ale Sochůrek se skvěle přesunul a střelu pokryl. Následovala dvě rychlá vyloučení na obou stranách, hra byla plná akcí a následných reakcí, ale žádná nebyla dotažena do kýženého cíle. V 37. minutě padl další trest na straně Stadionu, na trestnou lavici zamířil Bednář, který odpykal trest za Soukupa. Vzápětí se k němu přidal Aleš Půlpán pro hrubost. V při hře tři na pět se vrchlabští nenechali zatlačit do kouta a nedali Kobře jedinou větší šanci.

Kobra začala poslední třetinu tlakem na domácí celek, Soukup měl poměrně práci s pražským útokem, ale nenechal se rozhodit. Následovalo další vyloučení na domácí straně, nejprve zamířil na trestnou lavici Havránek za podrážení, o minutu později jej následoval Urban za sekání. Této přesilové hry již pražská Kobra využila a dělovou ranou umístil puk za Soukupova záda Jaroslav KASÍK s asistencí Tomáše Šmerhy a Romana Verbíka. A o 16 vteřin později vrchlabského gólmana prostřelil Dominik ŠTEINER, kterému asistoval Tomáš Šmerha a Jaroslav Kasík. Ale domácí nenechali na odezvu příliš dlouho čekat a během 13 vteřin využil rychlé akce Tomáš BLÁHA, který prostřelil pražského brankáře za pomoci Jaroslava Bednáře a Martina Vágnera. Tento styl dynamické hry se musel divákům velice líbit. Puk létal ze strany na stranu. Na konci 47. minuty byl vyloučen pražský Filip Hlinka za hákování. Kobra se i v oslabení snažila překonat Soukupa, ale bez úspěchu. Pátou branku domácího celku vstřelil za Sochůrkova záda Tomáš JIRKŮ, když mu mezi kruhy nahrál Tomáš Bláha podpořený Jaroslavem Hlinkou. Kobře se to ale nelíbilo, přiostřila hru, až musel na trestnou lavici zamířit Tomáš Šťastný za podrážení a domácí tak měli k dispozici další přesilovou hru. Té bohužel nevyužili, protože Sochůrek se snažil o maximální podporu svého týmu. Ke konci třetiny se ještě Kobra snažila o zdramatizování celé hry, ale bez úspěchu. V 57. minutě si vzal pražský celek oddechový čas a vyměnil brankáře, místo Sochůrka tak nastoupil Cichoň. Ten však na svůj první zákrok musel počkat na začátek 59. minuty, kdy na něj vystřelil Chalupa z mezikruží. Domácí celek se snažil dohrát hru tak, aby se Kobra již nedostala k Soukupovi, ale přeci jen se jim podařilo vystřelit a domácí gólman tak chytil puk do náruče. Těsně před koncem ještě přišlo poslední vyloučení zápasu a to na straně Kobry, kdy na trestnou lavici zamířil Dominik Šteiner za hru vysokou holí.

Toto utkání bylo velice napínavé a plné dějových zvratů, které však nakonec vyústili ve tři body pro domácí celek, který tak zůstává na první místě tabulky.