HC Stadion Vrchlabí – „Je škoda, že se vedení neudrželo,“ říká vrchlabský útočník Jan Čaloun
Rozhovory

„Je škoda, že se vedení neudrželo,“ říká vrchlabský útočník Jan Čaloun

27.09.2009
Helena Hadvičáková

Hokejisté Chomutova a Vrchlabí mají za sebou páté kolo první hokejové ligy. Ačkoliv svěřenci Radima Rulíka poprvé v sezóně prohrávali, dokázali nepříznivý stav zvrátit a slavit další vítězství. Hosté tak neudrželi nadějný stav, což je pochopitelně v konečném součtu mrzelo. „Je škoda, že se vedení neudrželo,“ nechal se slyšet bezprostředně po utkání zkušený útočník Jan Čaloun.

Honzo vy jste do utkání nevstoupili nejlépe, poté jste dokázali výsledek otočit, ale nakonec jste prohráli. Jak jste viděl utkání vy?

„Myslím si, že to bylo naprosto vyrovnané utkání. Odehráli jsme tu dobrý zápas. Po dvou třetinách jsme vedli 2:1 a dalo by se říci, že ve třetí třetině jsme se porazili sami. Dělali jsme individuální chyby a po nich dal Chomutov dva góly a proto my jedeme domů bez bodů.“

Po druhé třetině jste do kabiny odcházeli s vedením, když jste hráli velmi koncentrovaně a bez větších chyb. Zněly pokyny pro poslední část hry, hlavně to udržet?

„Chtěli jsme si udržet aktivitu, nechtěli jsme se stáhnout, ale bohužel to byla taktika do poslední části. K naší smůle nám Chomutov vstřelil dva rychlé góly a vedení bylo ta tam. Je škoda, že se vedení 2:1 po čtyřiceti minutách neudrželo. Nic jiného než škoda se říci nedá.“

Co se týče vyloučení, tak se vylučovalo stejně na obou stranách, přesto se v několika případech stalo, že jste o výhodu vlastním faulem přišli….

„Přesně tak. My jsme sice měli možnost hrát přesilovky, ale pak přišel faul z naší strany a hrálo se ve čtyřech. Možnost byla, my jsme ji ale nevyužili. Nemělo by se to stávat.“

Páté kolo za vámi. Kdo vás prozatím nejvíce potrápil?

„Těžko říct, všechno to byly vyrovnané zápasy, jak s Táborem tak se Znojmem. Nevím jestli nás ale někdo potrápil nějak extra. Zápasy jsme vyhráli o gól, což je v hokeji „nic“. Co ale můžu říct jistě je to, že je liga dost vyrovnaná. Svěřenci pana Rulíka jsou potom favority soutěže společně s Ústím.“

Máte před sebou ještě mnoho soupeřů, je někdo, na koho se opravdu těšíte?

„Určitě byste rádi slyšeli, že se těším na Ústí (smích), ale já jsem už ve věku, kdy pro mě každý zápas může být poslední. Můžu odehrát ještě tuto a další sezonu, ale víc už třeba ne. Těším se na každý zápas, na každý trénink. Beru vše, co přijde.“

V Čechách jste si zahrál několik sezón extraligu, nyní hrajete druhým rokem první ligu. Jaké jsou rozdíly mezi extraligou a první ligou?

„Extraliga je rychlejší, to je asi největší rozdíl. Ale hlavně je to o kvalitě hráčů. V první lize nejsou tak dobří hráči jako v té nejvyšší soutěži. V extralize jsou individuální akce, krásné přihrávky, pořád to jede. Jde to všechno ruku v ruce.“