HC Stadion Vrchlabí – Patrik Flašar: „Nálada v kabině se projeví i na ledě.“
Rozhovory

Patrik Flašar: „Nálada v kabině se projeví i na ledě.“

27.09.2009
Jana Poskerová

Na roční hostování přišel z vítkovického klubu obránce Patrik Flašar. V Ostravě nastupoval naposledy za juniory, pak byl v Prostějově a má za sebou také zahraniční angažmá. Jako všichni sportovci i on považuje za svůj největší koníček sport obecně a mimo hokeje je to pak fotbal a tenis. V sezóně, pokud netrénuje, tráví čas u počítače a nechybí ani přítelkyně.

S jakými zkušenostmi přicházíš do Vrchlabí?
Doufám, že mám teprve všechno před sebou. Jinak největším úspěchem v hokeji byly zatím mládežnické starty za reprezentaci. Mrzelo mě, že jsem se nedostal na mistrovství, ale už je to za mnou. Extraligu jsem si vyzkoušel v loňském roce v Kežmaroku a rok před tím jsem hrál polskou extraligu.

Jaké máš zatím pocity z vrchlabského působení?
Hlavně jsem rád, že se v šatně sešla dobrá parta, po loňském působení na Slovensku, kde nevládly dobré vztahy, jsem se trochu bál. Vztahy ze šatny se pak promítají i do hry a na to jsme v Kežmaroku dojeli, propadli jsme se z extraligy. A po hokejové stránce jsme velmi dobrý tým a doufám, že budeme hrát na špici první ligy a potrápíme i mančafty jako je Ústí a Chomutov.

Z Vítkovic je také Lukáš Chmelíř…
Je, ale Lukáš je starší, takže jsme se v dorostu a juniorech nepotkávali, akorát jsme spolu měli jednu přípravu. Nemůžu ale říct, že bychom se znali z předchozího působení, to přišlo až tady.

Hokejové sny?
Pokud vydrží zdraví, tak bych chtěl nakouknout do extraligy. Doufám, že přes Vrchlabí to bude dobrá cesta, protože je to špičkový klub v první lize. Ve Vítkovicích už se mnou asi nepočítají, tak uvidím, co bude po sezóně.

Co zatím odehrané zápasy?
Myslím, že jsme měli jak dobré, tak špatné zápasy. Asi nás trochu trápí koncovka. Jak začneme střílet góly, tak pak už bychom měli být špici tabulky.