HC Stadion Vrchlabí – Chceme v Jihlavě bodovat, konstatuje Jan Bendík

Chceme v Jihlavě bodovat, konstatuje Jan Bendík

04.09.2008
Patrik Huber, Radek Barkman

Vrchlabští hokejisté si ve čtvrtečním přátelském utkání poradili s druholigovým Trutnovem, který přehráli výsledkem 2:0. Bylo to poslední přípravné utkání, pak už pro hokejisty z Krkonoš začíná ligová sezóna. O zápase s Trutnovem a také o startu ligy jsme si popovídali s obráncem ve vrchlabský barvách, Janem Bendíkem.

Jan Bendík si v utkání proti druholigovému Trutnovu připsal jeden bod za asistenci. "Myslím, že dnešní výkon nebyl z kategorie nejhorších, proti druholigovému týmu se ty výkony na rozdíl od zápasu s celky z první ligy samozřejmě liší," zhodnotil svůj výkon vrchlabský obránce.

Vrchlabí bylo sice v utkání aktivnější, ale stále se nedařilo překonat trutnovského Brože, který podal skvělý výkon. "Tak klíčový moment byl určitě ten první gól, protože do té doby soupeř vlastně jen betonoval a tou brankou jsme jakoby to utkání rozhodli a byli jsme aktivnější."

Vrchlabí před novou sezonou přerušilo spojení s Libercem, který spolupracuje s Benátkami. Krkonošští však svůj nový partnerský tým našli brzo, stala se jím Mladá Boleslav. "Tak trošičku se ještě musíme sehrát, neboť do Jihlavy jedeme už ve středu. Myslím si, že tým zůstal celkem pohromadě a trenér nás na toto důležité utkání dostatečně připraví."

Vrchlabí k prvnímu utkání vyráží již 10. září, kdy se na Vysočině utká s Jihlavou a vstup do sezony určitě bývá důležitý. "Chceme v Jihlavě určitě urvat body," hovoří odhodlaně.