HC Stadion Vrchlabí – Aleš Vála:„Zápas jsme měli mít pod kontrolou."
Ohlasy k zápasu

Aleš Vála:„Zápas jsme měli mít pod kontrolou."

16.09.2009
Jana Poskerová

První body za výhru si hokejisté Vrchlabí připsali na domácím ledě. Nedá se ovšem říct, že se jednalo o jednoduchý zápas. Soupeř bojoval a průběh vyrovnaného zápasu spěl k prodloužení. O výhře nakonec rozhodl Radek Hubáček. O zhodnocení zápasu jsme požádali střelce prvního gólu.

V prvním domácím utkání se vrchlabští hokejisté utkali s Táborem. Utkání skončilo výhrou domácích v poměru 4:3, ale kapitán domácích Aleš Vála s výkonem mužstva moc spokojen nebyl:„Vedli jsme o dva góly a zápas jsme měli mít pod kontrolou. Zbytečnými fauly a zbytečnými brankami jsme průběh utkání zdramatizovali. Myslím si, že pokud jsme hráli v plném počtu, tak jsme zápas měli pod kontrolou, ale oslabením se dostáváme pod tlak. A to je špatné.“

Celková výhra ho však potěšila: „Zaplať pánbůh, že jsme výsledek otočili, vítězství jsme na rozjezd potřebovali. Je dobře, že jsme vyhráli."

Zejména rozhodčí měli v utkání dost práce a často museli vylučovat.: „Fauly pískali na obě strany, vyloučených bylo dost. Jinak radši bez komentáře. Přidali jsme na 2:0, ale pak jsme zbytečně faulovali a měli i dost vyloučení, stejně jako v Olomouci. A dva góly jsme dostali ve třech. Musíme se zklidnit a hrát zodpovědně, "řekl obránce vítězného mužstva.

A byl to zrovna domácí kapitán, který otevřel skóre utkání, branku popsal velmi jednoduše: „Byla to přesilovka 5 na 3 a zrovna ta střela na mě vyšla."

Během zápasu došlo i ke zranění dvou hráčů Vrchlabí: „Honza Čaloun dostal hokejkou do obličeje. Byl to nechtěný zákrok hokejkou v první třetině, ale byl to zákrok hokejkou, tedy faul. Honza má čtyři nebo pět stehů. Rozhodčí jsou tři a ani jeden to neviděl. Nechci říkat, kolik by jich mělo být na ledě, aby to viděli. Zkrátka různé situace na ledě byly, zakázaná uvolnění, vyhozené puky, nevyhozené puky, dvě minuty…. To všechno je možné, ale rozhodčí by měli vidět faul, kde jsou stehy v obličeji. Jiří Matějíček má naraženou nohu, spadnul na mantinel. Ale to je zranění, které vyplývá ze hry. Zkrátka, ať pískali, jak pískali, když má někdo stehy v obličeji, tak to prostě rozhodčí musí vidět," sdělil našemu webu trenér Jeřábek.