HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 4:2

Z Kolína se bod neveze

03.03.2017
Ke čtvrtému zápasu 1. kola play-off Vrchlabí zavítalo opět na led kolínských Kozlů. Po první třetině, ve které padla branka do vrchlabské sítě, v té druhé zase skórovali hosté. Rozhodnout tak musela třetí třetina, ve které padlo nejvíce branek. Kozlové se dvakrát za sebou prosadili, HC Stadion ve 49. minutě snížil na 3:2. Vyrovnat ale nedokázali, Kolín navíc několik vteřin před sirénou ještě vstřelil čtvrtou branku a srovnává tak sérii na 2:2.
OF4, pátek 3.3.2017, 18:07
Kolín
4:2
Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk – Malý "C", Semirád, Kadlec J. st. "A" – Morkes "A", Zumr, Panna – Krajňák, Pešek, Kadlec J. ml., – Kozák, Černý, Kadlec A. – Netušil.
Jelínek (Abrham) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržický, Erben, Moník, Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Miškovský, Čurda, Urban, Novák, Chleborád, Svoboda, Oppelt.
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1  Branky a nahrávky: 7. Malý (Semirád, Březina), 42. Krajňák (Kadlec st., Voženílek), 42. Zumr (Černý), 60. Panna – 39. Šimoníček (Miškovský), 49. Novák. Rozhodčí: Battěk – Huryta, Kučera. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1054. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Hned na začátku zápase byl vyloučen kolínský Kadlec. Domácí se ale k větším šancím nedostali, Jandejsek se dokonce snažil projet až ke kolínské bráně. Ve 4. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Hosté se sice usadili v pásmu, ale Koutský držel svůj tým. V čase 6:31 se jako první v tomto utkání trefuje za Kozly Josef Malý, kterému skvěle přihrál Semirád, a tak neměl problém puk zamést do vrchlabské branky. 10. minuta přinesla dvě akce – nejprve kombinovali před Koutským hosté, následně se blýsknul Jelínek, který zabránil gólu z hokejky Krajňáka. Poté byl vyloučen kolínský hráč. Ani tentokrát se ale HC Stadion neprosadil. Také domácí nevyužili výhodu jednoho hráče navíc. Jelínek se ale musel v brance otáčet, protože několik střel na něj Kozli poslali. V 18. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Koutský proti střele Nováka zasáhl holí. Poslední minuta přinesla vyloučení na hostující straně, ale do konce první třetiny gól nepadl.

Druhou třetinu začali domácí v početní výhodě. Panna se dostal do samostatné akce, ale Jelínek si branku pohlídal. Kolín se častěji dostával k puku a posílal rány do útočného pásma. Ve 23. minutě si se střelou Březiny Jelínek poradil. Ve 24. minutě došlo k vyloučení na domácí straně. Toho málem využili Jandejsek s Čurdou. 25. minuta přinesla vyloučení opět na straně Kozlů. Koutský dvakrát zasáhl proti střele Jandejska. Branka v přesilové hře ale nepadla. V polovině utkání se o branku pokusil Krajňák. Následně byl vyloučen vrchlabský Klement. Další vyloučení bylo na obou stranách. Hra v pěti hráčích ale na vrchlabské straně netrvala dlouho, ve 35. minutě byl vyloučen Šťastný. Ve 38. minutě nahazoval v útočném pásmu Zumr, ale puk za Jelínkem neskončil. Až v čase 38:16 padla branka, ale do kolínské sítě. Svou střelou Jiří ŠIMONÍČEK vyrovnal stav zápase na 1:1.

Do třetí části se pustili hosté střelou na Koutského, který ale puk vyrazil do ochranné sítě. V čase 41:18 Kozlové vstřelili další branku a znovu si vzali vedení. Autorem branky byl Martin KRAJŇÁK, kterému nahrával Kadlec. Uběhlo 11 vteřin a Kolín vedl už o dvě branky! V čase 41:29 navýšil náskok svému týmu Dominik ZUMR, který se rozjel proti Jelínkovi a nemýlil se. Ve 45. minutě se proti Koutskému postavil Šťastný, ale neuspěl. Následovala série vyloučení. Z kolínského týmu byl vyloučen Krajňák a Březina, navíc Kadlec dostal 10minutový osobní trest. Vyloučen byl také vrchlabský hráč. V čase 48:41 snížil na 3:2 vrchlabský Dominik NOVÁK. Tím se hosté dostali do tlaku a Koutský se musel v brance ohánět. V 55. minutě ztratil Koutský svou hůl, ale vrchlabští hráči ho ani tak nedokázali překonat. V čase 59:13 mohl srovnat na 3:3 Čurda a posléze také Maďar, ale domácí brankář předvedl neskutečné zákroky. Navíc v čase 59:44 ještě pojistil výhru domácích Ondřej PANNA, který jel osamocený směrem k prázdné vrchlabské bráně. Výhra tak zůstala na domácí půdě.