HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 3:2

Vrchlabským se na domácím ledě dařilo

22.02.2011
Jana Poskerová
Vrchlabí se ujímá vedení v sérii. Ústečtí hokejisté odcházejí z prvního utkání na vrchlabském ledě poraženi a do zítřejšího zápasu se jim jistě nebude nastupovat nelépe. Domácí hráči v dnešním utkání předvedli velmi kvalitní boj a nezbývá než věřit, že v úspěšném tažení budou pokračovat i nadále.
ČF3, úterý 22.2.2011, 18:00
3:2
Ústí n. L.
Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček, Dudáš, Pácal, Čížek, Chaloupka, Hanzl J., Bauer - Hubáček, Loskot, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, Drábek J., Urban, Zíma, Kousal, Radil, Filip.
Orct (Francouz) - Poživil, Černý, Klobouček, Sklenička, Gureň, Hořava, Pojkar, Vobořil - Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Rod, Alinč, Roubík, Hampl, Handlovský, Pajič, Hanzl R
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky:30. Kousal (Radil), 42. Radil (Dudáš), 52. Látal (Pácal) - 46. Handlovský, 59. Mikulík . Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Chocholouš, Dříňovský . Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 1873. Průběh utkání: 0:0,1:0, 3:2.

První desetiminutovka zápasu nepřinesla ani jedné straně výraznější šanci na otevření zápasu. Stejně tak neměli extra práci ani brankáři Orct a Koustký. Střely, které na ně šly, byly hravě zlikvidovány. Až dvanáctá minuta přinesla závar před domácí brankou, ale Koutský střelu i dorážku zlikvidoval. Domácí Vrchlabí nevyužilo ani skoro jeden a půl minuty přesilové hry 5:3, nevytvořili si ani střeleckou šanci. Úspěšnější nebyli ani hosté z Ústí. I přesto, že byl k vidění kvalitní hokej, první třetina skončila bezbrankově.

Do druhé třetiny se tedy šlo s čistým kontem. A Lvi se vrhli do boje, jako první pálil Sklenička, ale jeho rána prosvištěla těsně vedle tyčky Koutského branky, další na řadě byl Alinč, jeho střelu však zblokovali domácí obránci. Na domácí straně to byl Rusnák a Radil, kteří se snažili o překonání Orcta. Hra se následně plynule přesouvala z jednoho útočného pásma do druhého. Až ve třicáté minutě se po přihrávce Radila dostal do úniku Robert Kousal a přesnou bekhendovou střelou do horního rohu překonal Orcta. Lvi chtěli hru vyrovnat, ale ani Roubík, ani Vobořil Koutského nepřekonali. Domácí nabídli Lvům navíc přesilovou hru a Pajič byl v šanci stav vyrovnat, ale promáchl. Ve 36. minutě byl ústecký Hořava potrestán čtyřmi minutami za hru vysokou holí. Ale ani tyto dlouhé čtyři minuty už na dosavadním výsledku nic nezměnily.

Hosté začali třetí třetinu tlakem, ale nevyhnuli se vyloučení a to vrchlabští potrestali. Nejprve se radovali zbytečně, protože Orctova branka byla posunuta, ale o pár okamžiků později, už branka platila. Lukáš Radil se ocitl sám před brankářem, kterého si pěkně položil a pohodlně zasunul puk za jeho záda. Vrchlabští tlačili i nadále, ale překvapivě ze situace těžili ústečtí hráči a branku si připsal Lukáš Handlovský. A bojovalo se dál, střely střídavě pokrývali Koutský s Ortcem. Pak došlo k vyloučení Kloze a Handlovského za Ústí a Kousala z Vrchlabí, přesilovku 5:4 dokázali domácí využít. V 52. minutě Drábkova tvrdá rána od modré narazila do plexiskla, puk se odrazil před branku, kde se poté strhla mela. K puku se nejprve dostal Pácal, který ještě nepřekonal Orcta, ale Ondřeji Látalovi to již povedlo. Ústí však boj nevzdalo, ale nedařilo se jim dostat se do koncovky. Až Handlovský dostal přihrávku na útočnou modrou a jel úplně sám na Koutského, ale ten svou bránu uhájil. Ústečtí i za stavu 3:1 šli do power play a to se jim vyplatilo. Milan Mikulík překonal Koutského střelou z blízka. A Orct zůstal sedět i nadále, ale Ústečtí už další branku dát nestačili.