HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 6:0

Vrchlabí vrátilo Jablonci porážku

04.09.2015
Alan Šrámek
Vrchlabí zvládlo odvetné utkání na domácím ledě a v utkání plném vyloučení zvítězilo nad jabloneckými Vlky vysoko 6:0, když rozhodla druhá perioda, kterou Stadion vyhrál 4:0.
4 P, pátek 4.9.2015, 18:00
6:0
Jablonec
Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, deCarvalho, Kadavý, Jebavý, Erban – Mrňa, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Jirků (A), Urban, Marks, Krsek, Maďar
Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám – Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Demel (C), Homolka, Mulač, Brokeš, Frk, Šír, Peřina
Třetiny: 1:0, 4:0, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Maďar (Jirků, Urban), 23. Šťastný (Urban, Maďar), 29. Lenoch (Mrňa, Beneš), 38. Urban (Jirků), 39. Lenoch (Filip), 45. Oppelt (Šimoníček). Rozhodčí: Veselý – Šmika, Machač. Vyloučení: 10:15 + Kadavý do konce utkání - Abrahám, Paulů do konce utkání + OT Šulc. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 6:0.
Domácí měli co vracet jabloneckým Vlkům, kterým před týdnem podlehli vysoko 1:7. Úvod utkání však mohl mít podobný scénář z minula. V deváté vteřině totiž pláchl obraně Bříška, který však na domácího Jelínka nevyzrál. V šesté minutě se Stadionu naskytla šance v podobě přesilové hry. Tu domácí nedokázali zužitkovat. To však domácím fanouškům nevadilo, jelikož o chvíli později poslal Stadion do vedení PATRIK MAĎAR, který se prezentoval krásnou střelou. Do konce třetiny si Vrchlabí vyzkoušelo dokonce přesilovou hru 5 na 3, ale hosté z Jablonce se dokázali ubránit početní nevýhodě.

Prostřední část začalo aktivněji Vrchlabí, které se mohlo ve třiadvacáté minutě radovat podruhé. Po Urbanově přihrávce skóroval TOMÁŠ ŠŤASTNÝ. V pětadvacáté minutě mohl snížit v dobré příležitosti Frk, ovšem Jelínek předvedl další dobrý zákrok. Následovala přesilová hra pro Vrchlabí, kterou využil PATRIK LENOCH, jenž zvýšil již na 3:0. Ve třiatřicáté minutě měli domácí velké štěstí po úniku Brokeše, který nastřelil tyč Jelínkovy branky. Jenže o chvíli později šli hosté do tří a po brankách PATRIKA URBANA a PATRIKA LENOCHA bylo prakticky rozhodnuto. Do kabin se odcházelo za stavu 5:0 pro domácí Vrchlabí.

Třetí periodu začali aktivněji Vlci, které ovšem zastavilo následné vyloučení Zemana. Vrchlabí v tu chvíli dokázalo využít třetí početní převahu zásluhou TOMÁŠE OPPELTA, který po šesté v utkání potěšil domácí fanoušky. Tomáš Jirků mohl ještě přidat sedmou branku, ale proti Stejskalovi se nedokázal prosadit. Do konce utkání se hráči soustředili spíše na osobní souboje, než-li na hokej a výsledkem byla spousta vyloučení na obou stranách. V jednapadesáté minutě vyfasoval trest do konce utkání Abrahám. Netrvalo dlouho a stejným směrem ho následoval také domácí Kadavý. Po závěrečné siréně ještě zbytečně atakoval hostující Pavlů a také on vyfasoval trest do konce utkání, ačkoliv mu to již pravděpodobně nevadilo.

Vrchlabí tak předvedlo výborný reparát, když doma dokázalo šesti brankami sestřelit jablonecké Vlky. Dnešní vítězství je tak nejlepší pozvánkou na další utkání, které sehraje Stadion na domácím ledě v pátek 11.9. 2015 proti Chrudimi.

Patrik Lenoch

K dnešnímu utkání: Jablonci jsme chtěli oplatit prohru z prvního utkání. Zapracovali jsme na taktice a dařilo se nám ji dodržovat. Samozřejmě prostor na zlepšení tam stále je. Dneska nám tam na rozdíl od minulých utkání padaly góly. Štěstí jsme měli nakloněné na naši stranu. Jsme rádi za vítězství hlavně pro naši psychiku, která bude na začátku soutěže důležitá. Dnešní zápas je velké pozitivum.

K utkání v Jablonci: V Jablonci jsme hráli v ořezané sestavě. Trenéři chtěli zkusit i jiné hráče, od toho tu přípravu máme, výsledek bude důležitý až v soutěžních zápasech.

K síle týmu: Tým omladil. Věřím, že můžeme být zase o kousek lepší než minulou sezónu.