HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebíč 2:0

Vrchlabí proti Třebíči ve formě

16.10.2010
Jana Poskerová
První třetina, první přesilovka a první gól, který de facto rozhodl o průběhu zápasu. Vrchlabí i přes úpornou snahu Třebíče svůj jednogólový náskok ubránilo a Rusnákův gól už jen v poslední minutě potvrdil do prázdné branky Tvrdek. Obě družstva předvedla kvalitní hokej, který byl sice nuzný co do počtu gólů, ale na druhé straně... Po půstu, který má Vrchlabí za sebou, by jim dnes v Elektromont aréně stačila i ta první branka z první třetiny.
10.kolo, sobota 16.10.2010, 18:00
2:0
Třebíč
Ševčík (Koutský) - Poživil, Pácal, Čížek, Mocek, Bendík, Chaloupka, Matějíček, Poskočil - Tvrdek, Filip, Rusnák - Zíma, Bakrlík, Bezouška - Kubeš, Hubáček, Látal - Urban, Bláha, Drábek.
Fiala (Wolf) - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Dudáš - Burian, Dolníček, Nahodil, Laš, Zahradník, Čech, Kadela, Ostřížek, Vondráček, Přibyl, Vítek, Marosz.
Třetiny: 1:0,0:0,1:0  Branky a nahrávky: 3.Rusnák (Tvrdek, Filip), 59.Tvrdek (Filip). Rozhodčí:Jílek, Beneš, Štofa . Vyloučení: . Využití:1:0 . V oslabení: . Diváci:1322 . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Vrchlabská Elektromont aréna přivítala na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč. Nikdo nemohl tušit, že první gól, který padl, rozhodl o utkání. Při první přesilovce zápasu, kdy byl za držení vyloučen hostující Dudáš, využil početní výhodu Rusnák a po přihrávce Tvrdka a Filipa vstřelil první branku domácího družstva. Domácí sice první gól nabudil, ale k další větší akci se již během první třetiny nedostali. Do střeleckých šancí se postupně propracovali Kubeš s Hubáčkem, stejně jako Tvrdek nebo Chaloupka, ale třebíčský Fiala nepolevil v pozornosti a střely, pokud šly přímo na něj, zlikvidoval. Mnoho práce neměl ve své bráně ani domácí Ševčík. Dolníčkovu střelu zneškodnil betonem, Slámovu střelu z buly zvládli spolu se Ševčíkem také obránci. První třetina přinesla spoustu nepřesných střel a práci spíše obráncům, než samotným brankářům.

Do druhé třetiny nastupovali domácí v oslabení, ale Třebíč nedokázala svou přesilovku využít. Domácí se úspěšně ubránili. Fiala je po skončení přesilovky ohrožován Bakrlíkem, ten ale mířil mimo, jeho následující bekhendovou střelu hostující brankář pokryl. Během další minuty se však Bakrlík spolu s Urbanem objevil před Fialou znovu, ale gólman jejich přihrávku a střelu fantasticky zlikvidoval. Domácí doráželi na třebíčskou obranu, ale co nezpracovali obránci, s tím si poradil Fiala. V následné přesilovce, se hostům nepodařilo probojovat před Ševčíka, domácí byli rozhodnutí uhájit svůj jednogólový náskok za každou cenu. Ke střelám se postupně dostali Tvrdek a Bláha, ale i hostující tvrdě hájili svou bránu.

Poslední třetinu otevřel tvrdou střelou z levého kruhu Malinský, Ševčík však jeho ráně nastavil hruď. Do další střelecké pozice se dostal domácí Zíma, ale Fiala se prostě rozhodl nedat svou kůži lacino. Třebíč se ve 43. minutě dostala k možnosti vyrovnat, za nedovolené bránění byl na trestnou lavici poslán Chaloupka, svou šanci však nevyužila. Domácí přitvrdili a šli tvrdě za vítězstvím, na Fialu se snesla snůška střel od Poživila, Pácala, Tvrdka. V obrovské šanci byl Látal, jehož střela se zastavila na brankové čáře a Fiala ji vymetl na poslední chvíli. Vrchlabí hraje v 50. minutě přesilovou hru, ale nedokázalo se prosadit přes třebíčskou obranu. Střelu nehlídaného Tvrdka opět pokryl třebíčský brankář a stav se od počátku utkání nezměnil. Pět minut před koncem utkání se v ideální pozici ocitl před domácím Ševčíkem Dolníček, naštěstí pro Vrchlabí nebyla jeho střela přesná. Minutu před zahoukáním sirény si hosté vzali oddechový čas a na led se vrátili bez Fialy. Domácí však vzápětí přinutili protivníka k ofsajdu a brankář se vrací zpět na ledovou plochu. V čase 59:42 je hostující brána opět prázdná, do úniku se dostal domácí Filip, který ještě kličkou přihrál Tvrdkovi a ten čtyři vteřiny před koncem utkání zpečetil vítězství domácího celku. Nejlepšími hráči dnešního zápasu byli po zásluze vyhlášeni oba brankáři.

Roman Mejzlík, trenér SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že domácí na nás dnes vlítli a byli lepším mužstvem. Měli více šancí a nám trochu trvalo, než jsme se z toho dostali. Od poloviny zápasu bylo utkání ce celkem vyrovnané. Nás samozdřejmě držel nad vodou gólman, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit jediný gól. A když nevstřelíme ani jednu branku, tak nemůžeme vyhrát.

Radoslav Svoboda, HC Vrchlabí: Proti Třebíči jsme dnes odehráli bojovné utkání. Proměnili jsme jednu přesilovku, ale stále hoříme na proměňování šancí. Kdybychom ty šance proměnili, tak budem hrát ve větším klidu. Pak na nás Třebíč vytvořila trochu tlak ke konci třetí třetiny, ale musím zase pochválit kluky, kteří bojovali, a gólmana za parádní výkon.