HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 6:3

Vrchlabí po divokém průběhu podlehlo Ústí 3:6

06.08.2010
Miroslav Janíček, Radek Barkman
Více než tisícovka diváků přišla zhlédnout utkání dvou celků, které se letos již třetím rokem budou potkávat v první lize. Ústecký zimní stadion viděl brankově bohatou první třetinu. Celku z Podkrkonoší se sice dvakrát podařilo vyrovnat, do kabin však přece jen odcházeli domácí. Ti si poté zbytek zápasu pohlídali a také díky solidnímu výkonu brankáře Orcta dokráčeli k vítězství 6:3. Na vrchlabský tým čeká další příprava už následující úterý. Od 18:00 totiž budou svěřenci trenéra Josefa Řeháčka hostit rozjetou Kadaň.
přát., čtvrtek 5.8.2010, 18:00
Ústí n. L.
6:3
Orct – Zeman, Klobouček, Vojta, Vobořil, Brož, Pojkar, Hořava, Boháč – Kanko, Alinč, Šagát, Janků, Diviš, Mikulík, Hovorka, Čurilla, Ludvík, Kloz, Hanzl, Rod.
Ševčík – Hanzl, Pácal, Poživil, Chaloupka, Matějíček, Mocek, Poskočil – Tvrdek, Filip, Andres, Kubeš, Rusnák, Urban, Zíma, Beck, Drábek, Bláha, Látal.
Třetiny: 3:2, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 4. Zeman (Rod, Kloz), 14. Kanko (Diviš, Šagát), 18. Janků (Mikulík, Diviš), 32. Boháč (Kloz, Hořava), 45. Šagát (Kanko, Alinč), 57. Hovorka (Ludvík, Pojkar) - 12. Mocek (Beck, Matějíček), 15. Drábek (Bláha, Látal), 41. Tvrdek (Filip). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 1 082. Střely na branku: 47:24. Průběh utkání: 1:0,1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

V duelu do té doby zatím neskórujících mužstev si od začátku vedli o něco lépe hosté z Vrchlabí, kteří už ve 3. minutě několikrát ohrozili Orcta. Domácí působili zpočátku trochu nervózně, ale byli to nakonec oni, kdo otevřel účet utkání. Po Klozově výpadu do útočného pásma a Rodově střele umístil vyražený puk pod víko Zeman - 1:0. Hosté poté ještě zazlobili, ale otěže utkání začali postupně přebírat do svých rukou domácí. V 10. minutě ale dvakrát za sebou faulovali a hostům se tak naskytla více než minutová možnost dvojnásobné výhody. Těsně po naskočení prvního ústeckého hráče na led napřáhl od modré Mocek a vymetl pavučinky v pravém horním rohu domácí svatyně - 1:1. Ve 14. minutě si zahráli přesilovku také domácí a po necelé půlminutě zajistil domácím vedení Kanko. Jenže z něj se radovali přesně 17 vteřin, když za Vrchlabí srovnal Drábek. Hokejisté Slovanu postupně zvyšovali tlak. V 18. minutě viděl Mikulík na modré čáře najetého Janků, který svůj brejk neomylně promněnil - 3:2.

Druhá třetina začala oboustranným vyloučením. Při hře 4 proti 4 si velkou šanci vypracoval Čurilla. Ševčík byl však pozorný. Brzy nato se na druhé straně vyznamenal také Orct, a tak změnu mohla přinést ve 27. minutě až přesilovka Vrchlabí. Jenže hostům se při ní nedařilo zhola nic. Ve 31. minutě měli stejnou výhodu i domácí a ti trestali už po 44 vteřinách. Klozovu vyraženou střelu vrátil za záda bezmocného Ševčíka Boháč - 4:2. Vzápětí musel být ve střehu na druhé straně i Orct, který vyrazil Zímův pokus ihned po vhazování.

Hostům z Krkonoš se vydařil nástup do závěrečného dějství. Už po 51 vteřinách, těsně po návratu ústeckého hráče z trestné lavice, se prosadil Tvrdek a snížil na rozdíl jediné branky. Dvougólové vedení domácím hokejistům vrátil ve 45. minutě Šagát, který si najel k levé tyči branky na přesný Kankův pas a pohodlně trefil odkrytou klec. Hra se poté převážně odehrávala v obranném pásmu Vrchlabí, ale z množství šancí se ujala až ta z 57. minuty, kdy se v tísni trefil Hovorka - 6:3. Hosté ještě v závěru v oslabení mohli snížit, ale puk se tak prudce odrazil ven z branky, že jej nikdo nezaznamenal.