HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 2:3p

V krkonošském derby zvítězil Trutnov

12.11.2016
Další vyhrocené utkání bylo na programu 14. kola 2. hokejové ligy. Do Vrchlabí zavítali Draci z Trutnova. Po první bezbrankové třetině se vedení ujali domácí po gólu Bláhy. Trutnovští však dokázali srovnat, ale HC Stadion opět o branku utekl. 13 vteřin před koncem třetí třetiny ale hosté vstřelili vyrovnávací branku a v prodloužení rozhodli utkání ve svůj prospěch a získali dva body.
14.kolo, sobota 12.11.2016, 18:00
2:3p
Trutnov
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Tržický, Jandejsek, Chleborád – Procházka, Filip "C", Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha "A", Maďar, Urban, Čurda, Krsek, Kerekanič, Oppelt.
Veselý (Jeschke) – Poul "A", Píša, Vácha, Abrahám, Beneš, Junek, Bezděk – Půlpán Aleš "C", Půlpán Tomáš, Kastner, Chytráček "A", Fedulov, Ukhin, Kysela, Smékal, Janoušek, Hlaváček, Tatar Jakub, Tatar Jan.
Třetiny: 0:0,1:1,1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 26. Bláha (Jirků, Šimoníček), 41. Procházka (Šťastný, Hejda) – 39. Smékal (Janoušek, Kysela), 60. Půlpán T. (Smékal, Ukhin), 62. Ukhin (Půlpán A.). Rozhodčí: Bc. Lukáš Místecký – Jan Votrubec, Bc. Martin Ševic. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1978. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 2:3.

Zápas začal vyloučení trutnovského hráče hned ve druhé minutě zápasu. První střelu ale diváci viděli až v čase 2:58, kdy se do šance dostal vrchlabský Šimoníček. Veselý si ale se střelou poradil. HC Stadion svou první přesilovku nevyužil, ale stále měl více puk na holi a hnal se dopředu. V 7. minutě se jim dokonce povedlo ujet a na trutnovskou branku se řítili Maďar s Urbanem. Urban ale nedokázal zpracovat skákavou přihrávku a skóre se neměnilo. Devátá minuta přinesla dvě vyloučení – nejdříve byl vyloučen vrchlabský Urban a o 44 vteřin později se k němu připojil Klement – Vrchlabí tak Trutnovu nabídlo dokonce dvojnásobnou přesilovku. Jelínek se musel v brance pořádně otáčet, na dvě střely od Píši ale stačil. Domácí se tak ubránili. Následovalo několik šancí na obou stranách, ale brankáři se střelami neměli problém. V 15. minutě byl v obrovské šanci Trutnov, ale Jelínek střelu Fedulova vykryl. Poslední minuty přinesly tlak vrchlabského týmu, ale ani obrovská šance Tržického nepřivedla domácí do vedení. Také Draci ale zkoušeli bystrost Jelínka, Hlaváčkovy dvě střely ale úspěšné nebyly. První část skončila bez branek.

Také druhá třetina začala vyloučením a znovu na straně hostujícího týmu. Vrchlabským se ani přesilovka vůbec nepovedla, nepřesné přihrávky a střely do brankáře ke gólu nevedly. Velkou příležitost spálil v čase 22:12 hostující bek, který hokejkou odklidil puk z brankové čáry po střele Šimoníčka. Vedení se HC Stadion ujal až v čase 25:19, kdy se vpřed rozjel Tomáš BLÁHA a Veselý na jeho střelu nestihl zareagovat. Následující minuty se hrál celkem nezajímavý hokej, soupeři se střídali u kotouče a do žádné větší šance se nedostali. Trutnovský tým několikrát vyhodil puk na zakázané uvolnění. Ve 33. minutě byl za krosček vyloučen vrchlabský Klement. Domácí ale bránili výborně, Čurda se dokonce pokusil o střelu z úhlu. Přesilovka zůstala nevyužita, ale Jelínek se stále musel soustředit. Dvě minuty před koncem třetiny se prosadili také hosté – vyrovnávací branku vstřelil David SMÉKAL a opět bylo o co hrát.

Hned 30 vteřin po začátku třetí třetiny se domácí fanoušky radovali – vedení zpět na svou stranu si Vrchlabí vzalo po gólu Michala PROCHÁZKY, který se dostal do samostatného úniku. HC Stadion to nakoplo a pokračoval v tlaku, hostující obránci ale byli připraveni. Co neubránili oni, vychytal Veselý a jeho betony. Vhazování se střídalo, jednou u Veselého, podruhé zase u Jelínka. Oba brankáři drželi svůj tým, HC Stadion byl však herně aktivnější, což málem vyústilo v branku z hole Maďara. Těsně však branku Trutnova minul. Ve 47. minutě byl vyloučen vrchlabský Klement a nabídl tak hostům přesilovou hru. Ti se ale k šanci dostali až po minutě hry, do té doby se domácí skvěle bránili. V 55. minutě promarnil šanci Šťastný, jehož střelu zvládl Veselý s přehledem. Příležitosti přicházely na obou stranách. Ani jeden tým ale nedokázal propálit brankáře. V čase 58:22 toho svého odvolali trutnovští a zkoušeli hru v šesti hráčích. Půl minuty před koncem třetí části se to tutové šance dostal Filip, který jen sám na hostujícího obránce, ale branku bohužel netrefil. Pravidlo Nedáš-dostaneš se tentokrát vyplnilo, v čase 59:47 srovnal stav utkání na 2:2 trutnovský Tomáš PŮLPÁN a poslal tak zápas do prodloužení.

Prodloužení však netrvalo dlouho. Píšova střela šla nad Jelínkovou branku, Čurdu zase vychytal Veselý. Trutnov si ale připsal bod navíc díky brance Yaroslava UKHINA, který puk dorážel do branky.