HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 3:1

Úvodní přípravné utkání v Trutnově Stadionu nevyšlo

16.08.2017
Jan Přikryl
V první třetině vstřelil jedinou branku domácí Kastner. Prostřední část stejným rozdílem vyhrál hostující Stadion brankou Matějčka. Závěrečná třetina vyšla lépe domácím Drakům, když se dokázali v průběhu jedné minuty trefit Kastner a Uchin. Další přípravné utkání Stadionu, tentokrát na domácím ledě, se uskuteční v pátek 25. srpna od 18:30 proti juniorce Hradce Králové.
1P, středa 16.8.2017, 19:00
Trutnov
3:1
Ašenbrener (Jeschke) – Vácha "C", Suvorov, Fedulov, Machač, Suk, Polívka, Martinec, Půlpán, Kastner, Uchin, Zahradník, Hlaváček, Janoušek, Tatar, Malík, Adolf
Jelínek (30. Šenk) – Abrahám, Chleborád, Jirků, Matějček, Bendík, Beran, Šlaicher – Filip "C", Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Maďar, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Mach, Kerekanič
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 13. Kastner (Fedulov), 50. Kastner (Půlpán), 51. Uchin (Hlaváček) – 25. Matějček (Jirků, Šťastný). Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.

Hostující Stadion začal utkání aktivněji. V úvodní minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Matějček. V 6. minutě se v obrovské šanci objevil hostující Jirků, ale orazítkoval pouze horní tyč. 9. minuta přinesla další obrovskou šanci hostujícího Stadionu. Oppelt ujel se Šimoníčkem dva na jednoho, druhý jmenovaný našel pouze připravený beton trutnovského brankáře. Ve 12. minutě se snažil poslat domácí do vedení Tomáš Půlpán, střela mezi betony Jelínka nepřekvapila. Minutu poté se již domácí dostali do vedení. Po přihrávce Fedulova se dostal do akce Lukáš Kastner, který na nic nečekal a uklidil kotouč do sítě – 1:0. 16. minuta mohla přinést vyrovnání. U pravé tyče se k dorážce dostal Urban, ale Ašenbrenera nepřekonal. V 19. minutě se do zakončení dostal hostující Krsek a jeho tečovaná rána skončila pouze na konstrukci trutnovské branky.

Prostřední část začali aktivněji domácí Draci. Ve 23. minutě vyzkoušel pozornost Jelínka Malík, gólman hostů vyrazil jeho pokus holí. 25. minuta přinesla vyrovnání. Šťastný našel najetého Martina Matějčka, který svůj pokus namířil přesně pod horní tyč – 1:1. Ve 30. minutě došlo ke změně v brance hostujícího Stadionu. Jakuba Jelínka vystřídal Kristan Šenk. Minutu poté mohli domácí odskočit znovu do vedení. Malík zůstal sám před Šenkem, ale jeho přízemní střelu vyrazil hostující brankář do rohu. Ve 32. minutě ujel sám na Šenka domácí Martinec, ale gólmana Stadionu nepřekonal. 37. minuta přinesla další obrovskou šanci domácích Draků. Ve velkém závaru před brankou nedokázal Malík přesně zakončit.

Poslední třetinu začali opět aktivněji domácí Draci. 46. minuta přinesla střelecký pokus Fedulova, se kterým neměl Šenk problémy. Na druhé straně se dostal do zakončení Oppelt, který ovšem domácího brankáře nepřekonal. V 50. minutě se domácí dostali zpět do vedení. Lukáš Kastner napřáhl od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Minutu poté se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Před branku se natlačil Jaroslav Uchin, který poslal kotouč do prázdné branky – 3:1. V 52. minutě dostali hosté výhodu trestného střílení. Šimoníček se rozjel proti Ašenbrenerovi, snažil se mu udělat kličku do bekhendu, ale na poslední chvíli mu sjel kotouč z čepele a nedokázal zakončit tak, jak by chtěl. 57. minuta přinesla střelecký pokus Fedulova, jehož tvrdý projektil Šenk ztlumil na výstroji.

Petr Hlaváč: Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, bylo to vyrovnané. Bohužel ve třetí třetině jsme udělali chybu po buly, což mě mrzí, protože na tohle jediné jsme se mohli připravovat a my z toho dostaneme gól. Nyní nám nezbývá nic jiného, než trénovat. Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění. Dnes nemohl hrát Tomáš Bláha, protože má natažené vazy v kotníku. Michal Procházka si včera zlomil ruku na tréninku, takže z tohohle důvodu jsme trošku zklamaní z toho začátku sezóny. Musíme se s tím poprat, šanci dostanou jiní hráči. Příští týden by to mělo být s hradeckou juniorkou lepší.