HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 6:5

Stadion porazil Děčín a slaví první vítězství

19.09.2015
Alan Šrámek
První domácí zápas sehrál Stadion proti Děčínu. V utkání bylo k vidění jedenáct branek. Za hosty exceloval Kuchynka, který sám čtyři hostující vstřelil. Vrchlabí se ovšem nedalo a čtyřicet vteřin před koncem rozhodlo o vítězství 6:5 brankou Patrika Maďara.
3.kolo, sobota 19.9.2015, 17:00
6:5
Děčín
Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Martin Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý, Chleborád, Erban – Šťastný, Filip "C", Mrňa, Bláha, Šimoníček, Oppelt, Jirků, Urban, Maďar, Krsek, D. Vacek, Srnský
Lavinger (Šticha) – Procházka, Molnár, Vaněk, Hříbal, Vegner, Marek Klement, Kvaček – Musil, Volráb, R. Vacek, Havlíček, Oliverius "C", Kuchynka, Drnec, Faigl, Fojt, Strnad, Kment
Třetiny: 1:1, 3:3, 2:1  Branky a nahrávky: 20. Bláha (Oppelt, Šimoníček), 28. Šťastný (Filip), 32. deCarvalho (Klement), 33. Šťastný (Mrňa, Filip), 50. Bláha (deCarvalho), 60. Maďar (Jebavý, Jirků) – 1. Kuchynka, 24. Havlíček (Oliverius), 31. Kuchynka (Vaněk), 37. Kuchynka (Kment), 54. Kuchynka (Vaněk, Havlíček). Rozhodčí: Batěk – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 672. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

První třetina započala brankou Medvědů z Děčína. Hned po 42 vteřinách se trefil Štěpán Kuchynka a Děčín vedl. Domácí tak museli dohánět jednobrankové manko. Oppelt bohužel ve 4. minutě nevyzrál sám na hostujícího brankáře Lavingera. Následovalo současné vyloučení Oppelta a Vaňka, kteří si odpočinuli za hrubost. Během hry čtyři na čtyři se ale do vyložené šance nedostal ani jeden tým. V 7. minutě dostali domácí výhodu jednoho hráče na ledě, kterou však neproměnili a stále prohrávali 0:1. Polovina první třetiny nabídla několik dalších vyloučení. Nejprve si šli sednout na trestnou lavici Jirků a Vegner. Posléze HC Stadion nabídnul Medvědům přesilovku 4 na 3, kterou však Děčín nevyužil, ačkoliv Vaněk byl v obrovské šanci a mohl navýšit gólem do prázdné branky. Hráči prověřovali oba gólmani ze všech stran. V 19. minutě se naskytla přesilovka pro domácí Vrchlabí, kterou beze zbytku využil Tomáš Bláha do odkryté branky. Do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá třetina nabídla mnohem lepší brankovou podívanou. Ve 24. minutě si znovu vzal vedení Děčín gólem Jana Havlíčka a domácí brankář jen lovil puk z branky. Vyrovnání mohli domácí zařídit z přesilové hry, ale nakonec vrchlabští fanoušci viděli branku až z klasické hry 5 na 5. To se do hostující branky trefil Tomáš Šťastný. V polovině utkání byl vyloučen děčínský Molnár a Vrchlabí tak mohlo získat vítězství na svou stranu. Bohužel Medvědi ukázali svou sílu i v oslabení a Štěpán Kuchynka si trefou mezi Jelínkovy betony připsal už druhý gól v zápase. Domácí však o necelou minutu později opět vyrovnali, tentokrát se k puku dostal Dalibor deCarvalho a neměl problém puk dopravit do prázdné branky. Poprvé se HC Stadion dostal do vedení ve 33. Minutě, kdy se opět trefil Tomáš Šťastný. Tím však brankový příděl neskočil. Také Medvědi srovnali krok a na 4:4 vyrovnal Štěpán Kuchynka, který byl v utkání při chuti. Do konce třetiny už žádná branka nepadla a stav byl i po druhé části nerozhodný.

Třetí část začali lépe domácí. Kolem Lavingerovy branky kroužili jako supy, ale bez úspěchu v podobě gólu. Vedení mohl pro domácí Vrchlabí získat Tomáš Šťastný, jeho trefa však šťastná nebyla a prázdnou branku netrefil. Ve 47. minutě dostal trest domácí deCarvalho a nabídl Medvědům možnost ujmout se vedení. Děčínští ji ale nevyužili a naopak jeden z hráčů si šel odpočinout na trestnou lavici. Toto vyloučení HC Stadion potrestal střelou Tomáše Bláhy v čase 49:02 a již to bylo 5:4. V 52. minutě to mohlo být již o dva góly, ale Klementovu střelu hostující brankář vyrazil a Šimoníček, který chtěl puk doklepnout do branky byl výborně bráněn. O dvě minuty později se do vyložené šance dostal Oppelt, ale gól nepadl, zato o pár vteřin později na druhé straně se radoval Děčín, konkrétně Štěpán Kuchynka – 5:5. Do konce třetiny už mnoho času nezbývalo. Domácí si přáli rozhodnout utkání, ale Lavinger si byl v brance jistý. Zápas rozhodl svou brankou v čase 59:20 domácí Patrik Maďar a HC Stadion si do tabulky připsal první tři body.

Petr Hlaváč: Jsme šťastní za tři body, na které jsme se ale nadřeli. My bohužel z jakékoliv pološance dostaneme góla. Chválím kluky za to, že zápas dobojovali a dovedli do vítězného konce. Hrajeme důrazně, vytváříme si šance, ale musíme se zaměřit na koncovku a také obranné situace. Teď nás čeká ještě tréninkový zápas se Dvorem a v sobotu jedeme do Nymburka. Chtěl bych poděkovat divákům za atmosféru, kterou vytvořili a za to, že nás celý zápas podrželi.

Patrik Maďar: Zápas byl hodně divoký. Po první třetině jsme nebyli spokojení, trenér nám jasně řekl, co od nás čeká po zbytek zápasu. Po druhé třetině už jsme si měli náskok udržet a soustředit se na obranu, situaci jsme si zkomplikovali sami. Radost, že jsem dal rozhodující branku, určitě mám. Potřebujeme získat co nejvíc bodů, když ztratíme hned na začátku, budeme to pak těžko dorovnávat.