HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 3:6

Stadion na Letce nestačil

20.09.2017
Jan Přikryl
Hosté začali aktivněji a dostávali se do více šancí. Jednu z nich využil v deváté minutě Dyrynk. Vrchlabí se poté herně vyrovnalo Letcům a zásluhou jim bylo vyrovnání z hole Pšurného. V prostřední části se dostali hosté brankou Kotyry do vedení 2:1, avšak po dvou brankách Miškovského vedli domácí 3:2. Hosté si však své ztracené vedení vzali zpět, když se dokázal prosadit nejprve opět Kotyra a poté také Václav Prchal. V poslední třetině se prosadili Dyrynk a hattrick si připsal kapitán Kotyra.
3.kolo, středa 20.9.2017, 18:00
3:6
HC Letňany
Abrahám (Sobotka) – Abraham, Niko, Jirků, Chleborád, Pojkar, Havránek – Oppelt, Filip "C", Šťastný, Maďar, Bláha, Krsek, Miškovský, Urban, Pšurný, Kerekanič
Pírs (Sljusarčuk) – L. Kučera, Saňa, Novák, Chvála, Lytvynov, Beran, Gebell, Uhlíř – Honetschläger, Kotyra "C", Dyrynk, Lojka, Vá. Prchal, Vo. Prchal, Doležal, Havlůj, J. Kučera, Švarc, Valder, Horák
Třetiny: 1:1, 2:3, 0:2  Branky a nahrávky: 19. Pšurný (Miškovský), 25. Miškovský (Urban, Pšurný), 30. Miškovský (Jirků, Urban) – 9. Dyrynk (Kotyra), 21. Kotyra (Lojka), 32. Kotyra (Dyrynk), 37. Vá. Prchal (Vo. Prchal, Valder), 47. Dyrynk (Lytvynov), 58. Kotyra. Rozhodčí: Barek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:9 + Niko 5+TH (VRC). Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 861.

Začátek zápasu začali aktivněji hráči hostujících Letňan. Ve 2. minutě se dostal do zakončení domácí Miškovský, ovšem provětral pouze výstroj Pírse. Minutu poté to od modré čáry vyzkoušel, domácí Niko, Pírs střelu schoval v lapačce. 4. minuta a Letci se mohli dostat do vedení. Saňa trefil pouze boční konstrukci domácí klece. V 7. minutě Miškovský našel Nika, jeho pokus zablokoval první bránící hráč. Hnedka po minutě se po zaváhání hostující obrany dostal ke střele Bláha, ale trefil pouze tyč hostující branky. Na druhé straně se dostali hosté do obrovské šance. Abrahám jejich pokus vytěsnil mimo tyče. 9. minuta přinesla první branku v zápase. Hostující Kotyra si pohrál s obráncem a ještě předložil puk zcela volnému Tomáši Dyrynkovi , který trefil odkrytou branku – 0:1. V 11. minutě se domácí snažili o rychlou odpověď, zakončení Jirků si našel lapačkou hostující gólman. Mezi 12. a 16. minutou byla k vidění vyloučení; nejdřív na straně domácích a poté na straně hostů. Ani jedna z přesilovek nebyla využita. 17. minuta přinesla další obrovskou šanci hostů. Václav Prchal střelou tahem na Abraháma nevyzrál a hned na druhé straně ujel hostující obraně „veterán“ Filip, ale kličkou do forhendu na Pírse nevyzrál. V 19. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Miškovský našel rozjetého Michala Pšurného , jeho pokus se štěstím skončil mezi betony hostujícího brankáře – 1:1.

Prostřední část začali opět aktivněji Letci. Netrvala ani minuta a hosté si vzali vedení zpět. Lojka našel Martina Kotyru, který ukázal důraz v brankovišti – 1:2. 25. minuta přinesla vyrovnání. Po ose Pšurný – Jirků se kotouč dostal k Danielu Miškovskému a ten po čtrnácti vteřinách využil přesilovou hru – 2:2. Minutu na to mohl poslat domácí do vedení Urban, Pírs na poslední chvíli vykopl kotouč pravým betonem. Následovala další šance domácích - Niko vypálil ostrý projektil od modré a hostující gólman vyrazil puk do rohu kluziště. Ve 30. minutě se domácí poprvé v zápase dostali do vedení a využili již druhou přesilovou hru. Jirků našel Daniela Miškovského, který se snažil hledat ještě spoluhráče před brankou, ovšem puk změnil několikrát směr a s notnou dávkou štěstí doklouzal do branky – 3:2. Na druhé straně se do zakončení dostal Valder, ale na Abraháma nevyzrál. 32. minuta přinesla vyrovnání. Dyrynk adresoval přihrávku na Martina Kotyru, který přesnou ranou nedal domácímu brankáři šanci – 3:3. Ve 37. minutě se hostům podařilo znovu dostat do vedení a využít tak přesilovou hru. Valder našel Vojtěcha Prchala, který ještě přihrál na Václava Prchala, ten projel po pravé straně a bekhendovým pokusem nedal Abrahámovi šanci – 3:4. Dvacet vteřin před koncem třetiny Niko natáhl od modré a jeho pokus musel Pírs v pokleku vyrazit betonem.

Závěrečnou třetinu začali aktivněji hráči HC Stadionu. 42. minuta přinesla střelu hostujícího Valdera - ta si našla vyrážečku Abraháma. Minutu poté mohli jít hosté do dvoubrankového vedení. Proti pokusu jednoho z hostů výborně zasáhl betonem Abrahám. Ve 47. minutě se hosté dvoubrankového vedení dočkali. V přečíslení dva na jednoho na sebe vzal zodpovědnost Tomáš Dyrynk a vymetl pravý horní roh Abrahámovy branky – 3:5. V 51. minutě se snažil o zkorigování skóre Filip, ale nedokázal přesně zakončit. 54. minuta přinesla zakončení hostujícího Doležala, ale jeho rána mířila těšně nad branku. V 56. minutě to domácí zkusili se šesti hráči při přesilové hře. Minutu poté se domácí radovali z branky, ovšem pro ofsajd nebyla branka uznaná, což se nelíbilo hráčům ani fanouškům. V 58. minutě bylo o výsledku dnešního utkání jasno. Jirků nepřesně přihrál, na puk se dostal Martin Kotyra, který si připisuje hattrick – 3:6. Minutu a půl před koncem si Kotyra mohl připsat čtvrtou branku, ale na Abraháma nevyzrál.