HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 4:2

Série se ještě vrátí na vrchlabský led

16.03.2017
Opět vyrovnaná bitva byla k vidění na ledě pražské Kobry, kam vrchlabští hráči zajížděli ke třetímu utkání této série. Domácí vedli již 2:0, když se HC Stadion dotáhl. Byly to však jediné dvě branky, které padly do hadí sítě. V 50. minutě si Kobra vzala vedení a několik vteřin před konečnou sirénou ještě vstřelil gól do prázdné branky Jedlička, který si v dnešním utkání připsal hattrick.
ČF3, čtvrtek 16.3.2017, 18:00
Kobra
4:2
Langer (Bílek P.) – Šteiner, Verbík J., Švaříček, Bílek D., Semrád, Vacek – Jedlička, Jakeš (C), Antončík, Hlinka, Vlach, Matějček Martin, Kysela, Tuma, Slanina (A), Pulkrab, Matějek, Kučera, Kuchta
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček Martin, Jandejsek, Tržický, Chleborád, Moník – Procházka, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Novák, Erban, Miškovský, Oppelt
Třetiny: 2:0, 0:1, 2:1  Branky a nahrávky: 10. Jedlička, 18. Jedlička (Antončík, Vlach), 51. Verbík J. (Bílek D., Antončík), 60. Jedlička (Matějček, Langer) – 30. Miškovský (Bláha), 47. Maďar (Jirků). Rozhodčí: Škrobák, Grech – Fiala, Schopf. Vyloučení: 6:7 .Využití: 2:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 415. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Jako první si na puk sáhl pražský Langer, který střelu hostujícího hráče vyrazil. Neuběhla ani minuta zápasu a už mohlo být Vrchlabí ve vedení, ale Langer si se střelou Bláhy poradil. Až ve 4. minutě se k puku dostali také domácí. V 5. minutě došlo na první vyloučení. Pražská Kobra si zahrála přesilovou hru, ve které se sice domácí dostali do střeleckých pozic, ale Jelínek vše hlídal. V 8. minutě střílel Bláha, Langerovi bránili ve výhledu obránci, ale nakonec zasáhl lapačkou. Další vyloučení bylo na domácí straně, takže i Vrchlabí si zahrálo přesilovou hru. Několik se dostalo do kombinace v útočném pásmu, ale branka z toho nebyla. Hned po návratu vyloučeného Semráda se naopak prosadila Kobra. V čase 9:57 se vedení ujala zásluhou Jakuba JEDLIČKY. Kobra se poté ujala puku a posílala střely na Jelínka. 14. minuta přinesla pěknou akci na domácí straně. Slanina ale nestihl dojet puk od Vlacha a Jelínek si ho podržel v rukavici. V 16. minutě dostal 2+2 minuty vrchlabský Matějček. Přesilovka se pražským ale nedařila. Až v 18. minutě se dostali do útoku, kde Šteiner střílel od modré čáry, a Jedlička se snažil dorážet. Puk však jsem cinkl o tyč. V čase 17:54 se Kobře povedlo branku vstřelit. Konkrétně opět Jakubu JEDLIČKOVI, který byl před brankářem úplně volný a Jelínek neměl šanci. Poslední akci první části bylo nahození Jedličky před Jelínkovu branku.

Druhá třetina začala nepřesnostmi na obou stranách. Matějčkova střela letěla mimo domácí branku. Ve 23. minutě ujížděl pražský Jedlička, Jelínek ale jeho střelu vyrazil. Ani následná dorážka neskončila gólem. 25. minuta přinesla nejen další zásah Jelínka, ale také střelu od Šimoníčka a zakázané uvolnění Vrchlabí. Ve 26. minutě byl vyloučen domácí Jakeš. HC Stadion se usadil v útočné třetině, což vyústilo v další vyloučení na straně Kobry. Hosté tak měli k dispozici půlminutovou přesilovku 5 na 3. Nestihli však žádnou větší akci. Zbytek klasické přesilovky si domácí pohlídali a Stadion k ničemu nepustili. Hosté i tak dokázali snížit – v čase 29:15 se prosazuje Daniel MIŠKOVSKÝ. V polovině zápasu byl vyloučen vrchlabský Jandejsek. Při chuti byl Jedlička, který objel několik hráčů a chtěl přihrát Jakešovi. Ve 32. minutě se v oslabení dostali do útoku Novák s Čurdou, ale Langer byl na svém místě. Ve 34. minutě to byl znovu Jakeš, kdo si usedl na trestnou lavici. Ani tentokrát se ale hostům nedařilo. 37. minuta přinesla několik hezkých akcí. Nejdříve se do šance dostal Vlach, následně svůj tým zachránil Langer, který musel nadvakrát likvidovat pokus Procházky. Poslední minuty prostřední části patřily domácím. Jedlička nedokázal zakončit, Slanina sice vystřelil, ale Jelínek ho vychytal. Teč Hejdy po střele Tumy se také minula účinkem. Deset vteřin před koncem byl ještě vyloučen Jakeš, už počtvrté.

HC Stadion tak začal třetí část přesilovou hrou. Dostal se sice do útoku, ale domácí se dobře bránili. Ve 43. minutě vystřelil prudkou ránu Šteiner, ale minul. O minutu později byl domácím pískán ofsajd. Langer poté musel zasáhnout proti střele hostů. V čase 46:24 vyrovnal Patrik MAĎAR, který Langera propálil. Poté se Langerovi nepovedlo vykopnout puk, který zůstal před odkrytou brankou. Žádný z hostujících hráčů ale u něj nebyl. Další minuty probíhaly stejně, oba týmy se sice snažily dostat do kombinace a byly aktivní, ale žádná velká akce k vidění nebyla. V 50. minutě byl vyloučen hostující Klement, čehož využil v čase 50:30 Jakub VERBÍK, který střílel od modré čáry. V 53. minutě došlo k dalšímu vyloučení na vrchlabské straně. To už však Kobra nevyužila, vrchlabští se několikrát osvobodili vyhozením puku. V 56. minutě střílel Čurda, ale mimo. Následovala řada několika zakázaných uvolnění na obou stranách. Hosté se poté dostali do tlaku, ale Langer raději podržel puk. Poté to Vrchlabí zkusilo bez brankáře se šestým hráčem na ledě. Klementova dělovka trefila pouze Langera. A v čase 59:40 rozhodl o vítězství Kobry Jakub JEDLIČKA, který si připsal třetí branku v utkání, navíc do prázdné branky. Série tak bude pokračovat na vrchlabském stadionu.