HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 5:3

Od Vlků body nevezeme

01.02.2017
Z důležitého zápasu HC Stadion body neveze. Hned první třetinu vyhráli domácí 3:2, vrchlabští se sice snažili držet krok, ale potřebné branky nevstřelili. Ze čtyř zápasů brali třikrát body jablonečtí Vlci a HC Stadion musí zabojovat v sobotním derby s Trutnovem.
31.kolo, středa 1.2.2017, 18:00
Jablonec
5:3
Stejskal (Bouška) – Moravec (A), Žalud, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Pilař, Hubáček, Bílek – Havlas, Bříška (C), Babec, Homolka, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec
Abrahám (na TS Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Chleborád, Tržický – Procházka, Filip (C), Čurda, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Svoboda, Urban, Opelt, Miškovský, Krsek
Třetiny: 3:2, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Žalud (Bříška), 11. Peřina (Homolka), 19. Mulač (Babec, Bříška), 27. Pavlů (Čechura, Demel), 54. Brokeš (TS) – 14. Procházka (Čurda, Filip), 15. Bláha (Šimoníček, Maďar), 51. Šimoníček (Maďar, Bláha). Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3.

Utkání ještě pořádně nezačalo a už se musel vrchlabský Abrahám otáčet za pukem. Za záda mu ho vstřelil v čase 00:28 jablonecký Ondřej ŽALUD, který dorážel střelu Bříšky. V páté minutě mohl vyrovnat vrchlabský Maďar, ale jeho střela trefila pouze tyč a další jeho pokus mířil do brankáře. V osmé minutě byli současně vyloučení dva hráči – Bříška a Procházka. Při hře 4 na 4 se však nic zásadního nestalo. V 11. minutě navýšili svůj náskok Vlci zásluhou Jiřího PEŘINY, který trefil odražený puk. V čase 13:04 byl ostře faulovaný jablonecký hráč, vyloučeni nakonec byli hráči na obou stranách. Ve 14. minutě vstřelil kontaktní branku z protiútoku vrchlabský Michal PROCHÁZKA, 25 vteřin nato už bylo vyrovnáno zásluhou Tomáše BLÁHY, který střílel z mezikruží. Vrchlabské hráče dvě branky nakopli a Stejskala ostřelovali ze všech stran. 18. minuta přinesla další branku, tentokrát na straně Vlků. Do prázdné svatyně se trefil Jakub MULAČ a Jablonec znovu převzal vedení.

Druhá část začala několika přerušeními. Na trestnou si ve 24. minutě šel sednout vrchlabský Klement. Domácím přesilovka nevyšla, jak měla, HC Stadion se snadno osvobodili. Ani usazení v útočném pásmu se Vlkům nevedlo. Ve 27. minutě si domácí zahráli další přesilovku po faulu na Bříšku, ke kterému musel dokonce lékař. Rozhodčí z toho vyvodil trest za krosček a k tomu pět minut za sekání a trest do konce utkání. Vlci tak měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Tu využil v čase 26:35 Michal PAVLŮ, který střílel od modré. Po naskočení vyloučeného hráče si ještě Jablonec užíval pětiminutovou přesilovku 5 na 4. Tu už ale využít nedokázal. HC Stadion úspěšně vyhazoval puk do své obranné třetiny a domácím se nedařily přesné střely na branku. Ve 32. minutě byl vyloučen jablonecký Bříška. Dlouho však HC Stadion ve výhodě nebyl, také na jeho straně došlo k vyloučení. Diváci také viděli menší potyčku a na trestnou si šli odpočinout Matějček a Čechura. Ve 34. minutě byl vyloučen další jablonecký hráč. Vrchlabí sice mělo častěji puk na holích, ale žádná velká šance z toho nebyla. Před koncem druhé třetiny ještě mohl skórovat domácí Demel, ale puk mu ujel a Abrahám u něj byl dřív.

Začátek třetí třetiny měli puk na holích zase častěji hosté, ale jablonečtí je k žádná kombinaci nepustili a puky vyhazovali. Oba brankáři ale měli možnost ukázat, co umí. Ve 45. minutě mohl navýšit Moravec. O dvě minuty později to byl na druhé straně Oppelt, který dorážel na Stejskala. Hosté následující minuty strávili v útočné třetině spoustu času, ale ani Jandejsek, ani Matějček nedokázali najít recept na jabloneckého brankáře. V 50. minutě zakončil mezi betony střelu Procházka, Stejskal ale puk nepustil. To se stalo až v čase 50:54, kdy snížil Jiří ŠIMONÍČEK. V 52. minutě mohl skórovat jablonecký hráč, ale netrefil prázdnou branku. V čase 53:58 bylo nařízeno trestné střílení za faul od Jandejska. Do branky se postavil Jelínek, ale ani nezabránil Tomáši BROKEŠOVI, aby vstřelil gól. Rázem tak bylo skóre 5:3 pro Vlky, kteří se následně usadili v útočném pásmu. V 58. minutě byl vyloučen vrchlabský Hejda a za minutu ho následoval Jirků. HC Stadion si tak zkomplikoval konec utkání. Domácí ale dvojnásobnou výhodu nevyužili a nakonec zvítězili poměrem 5:3.