HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 5:6

Od Buldoků s plným bodovým ziskem

08.02.2017
Jan Přikryl
Od začátku utkání bylo jasné, že nám soupeř nedá nic zadarmo. Domácí 5x v zápase vedli rozdílem jediné branky, ale pokaždé se hostům podařilo toto manko smazat. Za vyrovnaného stavu 5:5 to vypadalo na prodloužení, ale to nakonec nepřipustil hostující Svoboda a 10 vteřin před koncem zajistil Stadionu důležité tři body v boji o čtvrtou příčku.
33.kolo, středa 8.2.2017, 18:00
Řisuty
5:6
Ilašenko (Škubal) – Bílek, Babický (A) – Sedláček, Kolařík – Kulich, Keller – Borovanský, Kos (C), Slavíček – Záleský, Čurilla, Hegenbart (A) – Janeček, Náprstek, Havlůj – Fortelka, Vyskočil, Brém
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda – Jirků (A), Matějček – Jandejsek, Tržický – Procházka, Filip (C), Čurda – Maďar, Šimoníček, Bláha (A) – Svoboda, Urban, Miškovský
Třetiny: 1:0, 3:3, 1:3  Branky a nahrávky: 4. Borovanský (Kos, Čurilla), 24. Havlůj (Hegenbart), 36. Kulich (Borovanský, Kos), 40. Borovanský (Kos, Čurilla), 56. Vyskočil – 22. Bláha (Šimoníček, Maďar), 31. Maďar (Čurda, Šimoníček), 39. Procházka (Filip, Klement), 41. Šimoníček (Svoboda, Procházka), 57. Filip (Hejda, Procházka), 60. Svoboda (Procházka, Tržický) Rozhodčí: Vokřál – Žídek, Horažďovský. Vyloučení: 3:3.Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6.

Úvodní buly vyhrál HC Stadion. Jako první se ale v útočném pásmu usadili domácí. Na Jelínka se ale žádná střela nedostala, hostující obrana fungovala skvěle. Ve 4. minutě se dostal k puku Filip, ale netrefil ho tak, aby mohl vystřelit. V čase 03:57 jako první vstřelil branku domácí Michal BOROVANSKÝ, který nebyl obsazený vrchlabským hráčem a neměl problém dostat puk za Jelínkova záda. V 6. minutě přišla další možnost skórovat, ale Jelínek byl na správném místě. Oba týmy se snažili kombinovat, ale také obě obrany skvěle bránily. Ve 12. minutě měli vrchlabští velké štěstí, Janeček ani Havlůj ale nepřekonali obránce. První vyloučení viděli diváci ve 13. minutě na straně hostů. Domácí se sice usadili v útočném pásmu a poslali několik střel, ale také v jejich týmu se vylučovalo. V 15. minutě se při hře 4 na 4 dostalo do šance Vrchlabí, konkrétně Procházka, který ale proti brankáři neuspěl. Na konci první části měli vrchlabští další možnost, Maďar ale střílel pouze do Ilašenka, od kterého se puk odrazil k Bláhovi, ale Ilašenko to stihl zaregistrovat a znovu zasáhl.

Druhá třetině začala pro hosty veseleji. V čase 21:19 vyrovnal Tomáš BLÁHA, který se k puku dostal už ve středním pásmu a dojel si až před řisutského brankáře. Ve 23. minutě mohl skórovat Hegenbart, ale Jelínek si puk pohlídal. Vyloučením Sedláčeka si sice Buldoci zkomplikovali hru, nicméně je to mrzet nemuselo, protože v čase 23:53 ve vlastním oslabení vstřelil branku Petr HAVLŮJ, který byl před brankou osamocený a přijal přihrávku od Hegenbarta. Ve 27. minutě se do šance dostal Keller, ale hostující Čurda zasáhl puk včas. Ten samý hráč poté najížděl na Ilašenka, ale ten ho vychytal. Ve 29. minutě došlo k vyloučení na straně domácích. HC Stadion však dlouho na brankáře nevystřelil, a branku se jim podařilo vstřelit až když vyloučený hráč naskočil na led. To bylo v čase 30:40 a vyrovnávací branku vstřelil Patrik MAĎAR, který poslal puk pod břevno. 32. minuta přinesla vyloučení také na vrchlabské straně. Buldoci byli sice aktivní, kombinovali a vysílali střely na Jelínka, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Vedení na svou stranu si vzali až v čase 35:12, kdy se trefil Matěj KOS, který tečoval nahození od Borovanského. Vyrovnat mohl ve 37. minutě Miškovský, ale kotouč trefil pouze helmu Ilašenka. Znovu od nuly se hrálo od času 38:40, kdy HC Stadion opět srovnal krok zásluhou Michala PROCHÁZKY, jehož střela prošla Ilašenkovi mezi betony. Hosté se však neradovali dlouho, opět to byli Buldoci, kdo si vzal vedení. V čase 39:12 odpověď na branku Vrchlabí Michal BOROVANSKÝ, pro kterého to byla druhá branka v utkání.

Do třetí části vlétli hosté naplno a v čase 40:46 vyrovnal na 4:4 Jiří ŠIMONÍČEK, který dostal přesnou přihrávku od spoluhráče. Vrchlabští byli při chuti, Maďar střílel zostra, ale Ilašenko byl připraven. U puku se nyní oba týmy střídali, každou akci domácích překazil vrchlabský hráč, ale sami hosté se nemohli usadit v útočném pásmu. Ve 47. minutě se do branky netrefil Svoboda, a Řisuty šly do protiútoku, který byl neúspěšný. Více ze hry měli hosté, kteří atakovali Ilašenkovu branku. Ve 49. minutě byl vyloučen vrchlabský Svoboda. Naštěstí pro hosty ale přesilovku nedokázali využít a střela byla vyslána až po naskočení hráče na led. Poté se puku chopili Buldoci, ale Záleský se nedostal ani branku. V čase 55:15 padla branka za Jelínkova záda. Autorem byl David VYSKOČIL, který se trefil mezi Jelínkovy betony. HC Stadion se však nevzdal a v čase 56:49 vstřelil vyrovnávací branku Martin FILIP a postaral se tak o dramatický závěr třetí třetiny. V čase 59:36 se svým zásahem blýskl Ilašenko, který vychytal Procházku, jenž se dostal sám přes tři obránce až před řisutského brankáře. Co už však nezvládl byla v čase 59:50 střela Daniela SVOBODY, který našel volný puk vedle jeho branky a poprvé bylo Vrchlabí ve vedení. Do konce třetí části už Řisuty nestihli vystřelit a po vyrovnaném utkání si body odvezl HC Stadion Vrchlabí.