HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Litoměřice 0:3

Litoměřice přerušily vítězné tažení horalů

09.10.2010
Až do 32. minuty si vrchlabská Elektromont aréna počkala na první branku, která padla do domácí svatyně. Litoměřice nastoupily do zápasu ve skvělé formě a předvedly rychlý, útočný hokej. Domácí tým se sice nenechal zahanbit, ale střelecké štěstí stálo dnešní večer na straně hostí, Koutského překonali 3x. Domácí se nedokázali prosadit ani v častých přesilovkách, vítězství Litoměřic je tedy dnes plně zasloužené.
8.kolo, sobota 9.10.2010, 18:00
0:3
HC Litoměřice
Koutský - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Poskočil, Hanzl, Mocek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Látal - Urban, Bláha, Drábek - Zíma, Bakrlik, Bezouška
Volke - Evan, Kříž O., Stříteský, Martinka, Vobořil, Kolbaba, Brož, Hillmich - Tvrzník, Šinágl, Hašek - Slížek, Heinisch, Horčička - Hlusička, Přeučil, Kauschitz - Kloz, Novák, Kříž P.
Třetiny: 0:0,0:2,0:1  Branky a nahrávky: 33. Tvrzník (Hašek), 35. Heinisch (Slížek), 54. Horčička (Heinisch). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:6, navíc Bendík (VRC) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1381. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Vítězná série umřela na úbytě. Vrchlabí na svém ledě podlehlo litoměřickému nováčkovi 0:3, bez vstřelené branky by nedokázal vyhrát ani New York Rangers v onom slavném utkání na ledě Mystery Aljaska.

Po úvodních dvou litoměřických šancích, pokud se obě situace tak dají nazvat, si mírný tlak vytvořili domácí, ale i jejich pokusy měli k přídomku gólové proklatě daleko. A tak zatímco domácí Koutský se puku téměř nedotkl, hostující Volke měl sice o poznání více zásahů, drtivá většina z nich byla však z kategorie vyloženě lehkých. Domácí také prohospodařili dvě přesilové hry, na závěr třetiny si početní výhodu zahrál i Stadión. A právě v této nestandardní situaci málem poprvé udeřilo. Vobořil se však nedokázal rozmyslet, kam svou střelu umístí, a tak ránu napral přímo doprostřed branky.

Druhá dvacetiminutovka již nabídla více žhavějších momentů. Rozjezd prostřední části hry byl však stejně pomalý jako celá první třetina a tak se konečně něco začalo dít až ve 32. minutě. Kloz našlápl po křídle a když už diváci čekali bombu na Koutského, zklamala litoměřického borce pevnost jeho nářadí - zlomil hůl. O minutu později již Vrchlabští tolik štěstí neměli. Jaroslav Hašek prohnal kotouč až k Martinu Tvrzníkovi a ten se nedaleko brankoviště nemýlil. Navíc přesně v čase 35:00 znovu zářilo červené světlo za Koutského zády. Při dvojnásobném oslabení se sice domácí gólman otáčel jak Popelka ve světnici, leč na střelu Martina Heinische mířící do prázdné branky by už nestačila žádná kouzla.

Hned v úvodu třetí třetiny zavál ojedinělý vánek vrchlabského Kubeše přímo před Volkeho, ale když už se domácí borci dostali do šance, tak selhali - Kubeš trefil pouze rameno litoměřického gólmana. Zoufalé domácí pokusy o návrat do zápasu vzaly za své v 54. minutě. Horčička v samostatném úniku propálil Koutského a Litoměřice mohly takřka slavit. Zvláště když se opakovalo deja-vu v podání Kubeše s Volkem, domácí forvard dokázal i na podruhé pouze vyloupnout modřinu na těle litoměřického gólmana, kotouč se do sítě nedostal. Klec Stadiónu zůstala zamčena až do finální sirény duelu, ve kterém tedy Litoměřice zvítězily ve Vrchlabí 3:0.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): Z mého pohledu jsme podali slušný výkon. Myslím si, že jsme na Vrchlabí byli dobře připraveni. V prvních dvou třetinách to bylo celkem vyrovnané utkání. Na začátku jsme měli asi 2 gólovky, které jsme však neproměnili. Bylo štěstí, že nám to tam ve druhé třetině 2x spadlo. Ve třetí třetině se Vrchlabí díky přesilovkám dostalo do většího tlaku, ale podržel nás gólman a poté jsme vstřelili šťastnou branku na 3:0 v náš prospěch.

Radoslav Svoboda (trenér HC Vrchlabí): My jsme do zápasu vstoupili úplně katastrofálně. Bylo vidět, že tam není nasazení, že tam není zkrátka nic. A na hráčích nebyla vidět bojovnost. Bylo to celkově hodně špatný, jako kdyby na hráče padla deka po těch 4 vítězstvích. Pak jsme se ve třetí třetině dostali trošku do hry, ale bohužel jsme se celý zápas nenutili do střely. Bylo to prostě hodně špatný.