HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 3:5

Krkonoše padly pod nájezdem Kohoutů

28.09.2015
Marek Komárek
Druhý celek tabulky si z Vrchlabí odváží všechny body. Začátek tomu ovšem nenaznačoval. Domácí se ujali vedení 2:0, o které ale během minuty přišli. Kanonáda hostí se zastavila po páté brance, kdy Abrahám přenechal místo v brankovišti Jelínkovi. Vrchlabští poté soupeře zatlačili, ale zkušení hosté si vedení pohlídali.
5.kolo, pondělí 28.9.2015, 17:00
3:5
Tábor
Abrahám (35. Jelínek) - Beneš, Lenoch, Klement, Matějček, Jebavý, Kadavý, deCarvalho, Chleborád - Šťastný, Filip, Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Jirků, Urban, Maďar, Blažej, Vacek, Srnský
Klestil - Semrád, Hlaveš, Kanov, Klíma, Heršálek, Havran, Dvořák - Kellner, Mrkvička, Polodna, Březina, Matušík, Seidl, Severa, Zayml, Vaniš, Blažek
Třetiny: 2:2, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Matějka (Filip, Šťastný), 16. Šimoníček (Mrňa, Beneš), 48. Bláha (Šimoníček) - 17. Heršálek (Severa), 17. Polodna (Kellner), 22. Matušík (Kanov), 24. Březina (Matušík), 35. Polodna (Havran). Rozhodčí: Schmejkal - Novák, Potůček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 728. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.

První třetinu brankově otevřeli domácí. Ačkoliv jako první udeřili Kohouti, v deváté minutě se po přihrávce od Filipa trefil Tomáš Šťastnýa poslal Vrchlabí do vedení. Následovala vyloučení, nejprve šel na trestnou lavici domácí Klement, za minutu se síly vyrovnali a odpočinout si šel i táborský hráč. Hra 4 na 4 ale žádnou velkou šanci nepřinesla. Zato poté viděli diváci hned tři branky za sebou. Nejprve se za HC Stadion v čase 15:29 trefil Jiří Šimoníček a zvýšil náskok domácích na dva góly. Potom ale přišla studená sprcha. Kohouti na branku rychle odpověděli, o půl minuty později už Vrchlabí vedlo pouze o gól – Abrahám lovil puk za zády po střele Luboše Heršálka. Uběhlo dalších 36 vteřin a bylo vyrovnáno. Tentokrát se za Kohouty trefil Stanislav Polodna a Vrchlabí ztratilo svůj dvoubrankový náskok. Do konce třetiny již branka nepadla a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Druhá část nezačala pro domácí vůbec dobře. Kohouti se do toho obuli pěkně od začátku a sklízeli ovoce. Ve 22. minutě otočil stav utkání táborský Jakub Matušík, který stál osamoceně a neměl problém puk dostat do branku. V čase 24:00 vedli hosté již o dvě branky. Na 4:2 pro Tábor navyšoval Jan Březina. Poté si Vrchlabí vzalo oddechový čas. Polovina druhé třetiny nepřinesla pro Vrchlabí nic dobrého. Vyloučení táborského Matušíka domácí nedokázali využít, naopak v plném počtu poté udeřili znovu hosté, opět se trefil Stanislav Polodna a Kohouti vedli již o tři branky. Ve stejný čas došlo také k výměně domácího brankáře – místo Abraháma do branky naskočil Jelínek. Dvě minuty před koncem třetiny dostal HC Stadion možnost snížit, vyloučen byl Semrád za zdržování hry. Domácím se ale střelecky nedařilo, do vyložené šance se nedostali a tuto část prohráli 0:3.

Přes 700 diváků doufalo v obrat. Kohouti však opět do zápasu skočili a Jelínek se musel ohánět. Navíc ve 44. minutě přišel trest pro domácího Matějku. Naštěstí měli vrchlabští puk na svých hokejkách a hosté se nedostali před branku. HC Stadion si však zkomplikoval situaci dalším vyloučením a půl minuty měli hosté přesilovku 5 na 3. Žádná střela však do domácí svatyně nepadla, naopak již v pěti hráčích udeřilo Vrchlabí – na 3:5 snižoval Tomáš Bláha. Další branka mohla padnout o chvíli později, ale brankář hostí vystřelil svůj beton včas. Posledních deset minut se neslo ve znamení vyloučení – během čtyř minut si nejprve zahráli přesilovku Kohouti, po chvíli nastala hra 4 na 4 po vyloučení Kellnera. Vrchlabská přesilovka již byla u konce, když byl vyloučen další hostující hráč. A 2,5 minuty před koncem dostali domácí obrovskou příležitost udělat ještě něco s nepříznivým skóre, kdy byl vyloučen Kellner a Vrchlabí si tak zahrálo přesilovku 5 na 3. Po několika neúspěšných pokusech vystřelit na branku 40 vteřin před koncem odvolali domácí brankáře. Ani to jim však nepomohlo proměnit nepříznivý stav utkání ve svůj prospěch a Kohouti si odváželi všechny tři body.

Petr Hlaváč: Tábor, to je asi úplně nejtěžší soupeř v naší skupině. Do zápasu jsme šli s taktikou, kterou chceme praktikovat víceméně celou sezónu a zápas od zápas ji zdokonalovat, ale bohužel na Tábor to neplatilo. Prohrávali jsme osobní souboje, neudrželi puk pod kontrolou atd. První třetinu jsme ještě díky Abrahámovi přežili. V šatně jsme si řekli chyby, přesto se naše hra po pěti minutách druhé třetiny zbortila jako domeček z karet, byli jsme na ručník a já si připadal jako Oleg znarok letos ve finále s Kanadou. Jsem rád, že jsme zápas odbojovali až do konce, i když to z naší strany bylo hodně křečovité. Několikrát nás podržel Jelínek a my dokázali snížit a mohli i zápas nakonec zdramatizovat, ale nestalo se. Tábor je v této fázi sezóny, bohužel pro nás a si i pro ostatní týmy, někde jinde. My si prohru musíme konstruktivně rozebrat a poučti se z ní. Na závěr chci poděkovat fanouškům, že zvedli zadky (úsměv), přišli nás podpořit a vydrželi fandit celý zápas.

Jiří Šimoníček (1+1):

O klíčovém momentu zápasu…

Zásadní chvíle zápasu nastaly na konci první třetiny. Čtyři minuty před koncem první části hry jsme vedli 2:0 a vedení se do pauzy mělo udržet. Místo toho jsme během minuty dostali dva góly, kterými se hra vyrovnala. Výkon měl být více disciplinovaný a naše hra měla vycházet více ze zabezpečené defenzivy. To se nestalo a Tábor byl často v přečíslení a jeho hráči nám ujížděli. Poté jsme nezachytili začátek druhé třetiny a rázem hosté vedli o dva góly.

K samotnému utkání…

Tábor je vždy nepříjemný a silový soupeř. Bohužel nám utekl v druhé třetině a my s nimi neudrželi krok. Třetí třetina už byla úplně o něčem jiném. Nastoupili jsme do ní v odlišném tempu a vyhráli jsme ji 1:0. Kdybychom proti Táboru odehráli celý zápas tímto způsobem, mohli jsme pomýšlet na vítězství. Takticky jsme to ale nezvládli a časté laciné ztráty na modré čáře způsobovaly velké závary před naší brankou. Rozhodně byli ale Kohouti hratelným soupeřem a velká škoda, že jsme to dnes nezvládli.