HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 2:3

Kozlové si z Krakonošova odváží první výhru v sérii

25.02.2017
Jan Přikryl
První branku v zápase a v celé sérii vstřelili hosté z Kolína. V druhé třetině se domácím podařilo srovnat. Do konce třetiny se však Kozlům podařilo vsítit dvě branky a tak po druhé siréně vedli o dvě branky. V závěrečné třetině hosté zalezli a bránili výsledek. Na konci poslední třetiny domácí snížili na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání již nedošlo.
OF1, sobota 25.2.2017, 18:00
2:3
Kolín
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržický, Erban – Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha "A", Čurda, Urban, Novák, Miškovský, Svoboda, Oppelt.
Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Havelka, Zdeněk – Malý "C", Semirád, Jiří Kadlec st. "A", Morkes "A", Zumr, Panna, Krajňák, Pipek, Jiří Kadlec ml., Kozák, Černý, Pilný, A. Kadlec.
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0  Branky a nahrávky: 27. Filip (Šťastný, Procházka), 59. Klement (Jandejsek, Šťastný) – 4. Jiří Kadlec st. (Krajňák), 31. Hanzl, 39. Zumr (Černý, Kozák). Rozhodčí: Hodač – Žídek, Horažďovský. Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1364. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3.

Začátek zápasu začali aktivněji hráči domácího HC Stadionu. Ve 2. minutě mohli jít domácí do vedení. Jirků prokličkoval, až před Koutského ve velké šanci ovšem neuspěl. Na druhé straně se ke střele dostal Hanzl, který netrefil domácí klec. Ve 4. minutě se hosté z Kolína radovali z branky. Na levé straně ujel Krajňák a před brankou našel Jiřího KADLECE st. , který nekompromisně poslal kotouč k pravé tyči – 0:1. V 7. minutě se mohli dostat Kozlové do dvoubrankového vedení. Matějček svojí přihrávkou našel pouze hůl Malého, proti kterému vytáhl vynikající zákrok lapačkou Jelínek v domácí brance. 9. minuta přinesla šanci kolínského Pipka, který svou nepříliš tvrdou střelou nenadělal domácímu brankáři příliš starostí. V 11. minutě to zkoušel kolínský Voženílek, ale provětral pouze Jelínkovu vyrážečku. Na druhé straně se dostal do šance Maďar, ale z úhlu příliš problémů Koutskému nenadělal. Ve 13. minutě mohl snížit v oslabení Jirků jeho střela, která mířila Koutskému mezi ruku a tělo v brance neskončila. 18. minuta přinesla trestné střílení pro domácí HC Stadion. K nájezdu se postavil Patrik Urban, který se snažil zakončit do bekhendu, ale jeho úmysl Vladislav Koutský vystihl a kotouč schoval ve své lapačce. V poslední minutě se snažil snížit domácí Bláha. Obkroužil branku a snažil se zakončit bekhendem, ovšem jeho nepříliš prudký pokus mířil pouze vedle pravé tyče.

Prostřední část začali aktivněji hosté z Kolína. Ve 22. minutě mohli domácí podruhé inkasovat. Pipek však v tísni nezakončil přesně. 25. minuta přinesla tvrdou střelu domácího Procházky. Jeho projektil Koutský krásným zákrokem lapačkou vychytal. V téže minutě mohli domácí vyrovnat. Maďar našel před brankou zcela volného Bláhu, který ve výborně pozici napálil pouze připravenou hruď hostující gólmana. Ve 27. minutě se přece jen domácí HC Stadion dočkal vyrovnání. Po ose Procházka – Šťastný - Filip se posledně jmenovaný Martin FILIP dostal k dorážce a střelou mezi betony rozjásal domácí fans – 1:1. V téže minutě mohli domácí zvrátit stav utkání na svou stranu. Miškovského střela z kruhů si nenašla místo mezi třemi tyčemi. V 31. minutě si sjel před branku hostující Kozák, který nepříjemně tečoval puk před Jelínkem. Skákavý puk si domácí brankář pohlídal a dokázal ho vyrazit mimo tři tyče. V té samé minutě se dostali Kozlové zpět do vedení. Bláha chyboval v rozehrávce a nechal puk na modré čáře, kde si ho našel Jan HANZL, jenž udělal pár kroků a poslal puk do levého víka – 1:2. 36. minuta přinesla také trestné střílení na straně Kozlů. Semirád se rozjel k trestnému střílení a zkusil zakončit kličkou do forhendu, ale kotouč mu trochu sjel z hole a místo u levé tyče si Jelínek pohlídal. Na druhé straně mohlo být vyrovnáno. Jirků nahazoval před Koutského, kde se snažil Bláha několikrát dorážet, ale hostující gólman dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Minutu poté se dostal do zakončení domácí Čurda a zkusil kličkou obelstít Koutského, hostující brankář však vytáhl perfektní zákrok a nedovolil domácímu hráči skórovat. V 39. minutě se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Černý od modré čáry přihrál volnému Dominiku ZUMROVI, jenž nedal Jelínkovi šanci – 1:3. V poslední akci třetiny se dostal do rozhozené domácí obrany jeden z Kozlů, ale na Jelínka si tentokrát nepřišel.

Závěrečnou část začali aktivněji domácí hráči HC Stadionu. Ve 42. minutě se dostal do zakončení domácí Maďar. Po objetí branky, však nedokázal Koutského prostřelit. 45. minuta přinesla střelecký pokus hostujícího Pipka, která mířila na branku. Na druhé straně se snažil proháčkovat Novák kotouč mu, ale z hole ujel do rohu kluziště. Ve 47. minutě dostal mezi kruhy nabito domácí Šťastný na Koutského nevyzrál. V téže minutě domácí Bláha zakončoval do pravého horního roku. Hostující mág v brance kotouč výborně vytěsnil mimo branku. V 50. minutě se ke střele dostal domácí Čurda jeho pokus, však nemířil přesně. 52. minuta přinesla šanci Kozlů. Kadlec hledal před brankou Pipka, který neměl dostatek času na zakončení. Na druhé straně se dostal ke střele Šťastný, ale našel pouze připraveného Koutského. Minutu poté zkoušel najít domácí Procházka přihrávkou Šťastného, který na puk těsně nedosáhl. 54. minuta přinesla vyloženou šanci hostujícího Černého, který se zjevil sám před Jelínkem zakončil ovšem vedle pravé tyče. V 58. minutě vyprodukoval tvrdý projektil domácí Jirků, Koutský betonem vyrazil do rohu kluziště. Minutu před koncem domácí zdramatizovali výsledek. Martin KLEMENT si sjel před branku, odkud kotouč dopravil pod horní tyč hostující branky a využil tak přesilovou hru - 2:3.

Po prvním zápase se Kozlové dostali do vedení v sérii 1:0. Druhé utkání série se hraje na ledě Kolína již v pondělí 27.2 od 18:07 a SUPRAS vypravuje na toto utkání Fanbus. Odjezd z Hostinného 15:10 a z Vrchlabí 15:30. Přihlásit se můžete buď na FB události anebo formou SMS na číslo 604 684 111.

Výsledky ostatních dvojic

Kobra Praha – Písek 8:2 Stav série (1:0), Klatovy – Pelhřimov 7:4 Stav série (1:0), Jablonec – Nymburk 3:1 Stav série (1:0), Žďár nad Sázavou – Trutnov 3:1 Stav série (1:0), Moravské Budějovice - Děčín 4:3 Stav série (1:0), Tábor - Klášterec 3:4 Stav série (0:1), Havlíčkův Brod – Řisuty 2:4 Stav série (0:1).