HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 2:4

Kobra sérii vyrovnala, jede se opět do Prahy

18.03.2017
Vrchlabský tým si opět prodloužil sezónu, první dva zápasy proti Kobře vrchlabští hráči ovládli. Nyní se však Kobra vzpamatovala a další dva zápasy vzala do své režie. Stav série druhého kola je tedy vyrovnán na 2:2 a o vítězi druhého kola se rozhodne v pondělí v Praze.
ČF4, sobota 18.3.2017, 18:00
2:4
Kobra
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček, Jandejsek, Tržický, Chleborád – Moník, Procházka, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Novák, Erban, Miškovský, Oppelt.
Langer (Bílek Pavel) – Šteiner, Verbík Jakub, Švaříček, Bílek Dominik, Verbík Roman, Vacek, Semrád – Jakeš (C), Antončík, Jedlička, Vlach, Matějček, Hlinka, Tuma, Slanina (A), Kysela, Matějek, Pulkrab, Kuchta, Kučera.
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 11. Bláha (Maďar, Filip), 29. Filip (Procházka, Novák) – 8. Kysela (Vlach, Švaříček), 16. Vlach (Vacek), 42. Šteinar (Vlach, Verbík), 53. Jedlička (Jakeš, Švaříček). Rozhodčí: Doležal, Kopeček, Čížek, Zídek. Vyloučení:3:7 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4 .

V hostující brance byl tentokrát od začátku Langer. Ten musel hájit branku po střele Svobody. Ve 2. minutě si najížděl Filip, ale trefil pouze tyč. Také hosté se dostali do šance, ale Jelínek střelu vyrazil. Ve 4. minutě přišlo vyloučení na straně hostů. V oslabení zaútočila dvojice Jedlička – Jakeš, druhý jmenovaný však netrefil puk a příležitost nevyužil. V 5.minutě se Vrchlabí dostalo do útočného pásma, ale střela Matějčka pouze trefila Langera. Poté přišly šance na obou stranách, ale obě bez gólového konce. Až v čase 7:35 se za Kobru Praha trefil Jiří KYSELA po přihrávce Vlacha. V 10. minutě Langer zasáhl tělem, ale Jandejskovi se nepovedla dorážka. V čase 10:50 ale už bylo vyrovnáno zásluhou Tomáše BLÁHY, který společně s Maďarem a Filipem připravili parádní akci. Urbanovi střela nesedla, střílel pouze do Langera. Ve 14. minutě přišlo vyloučení také na domácí straně. HC Stadion ale oslabení zvládl, ačkoliv se hosté usadili před Jelínkem. Domácí už byli v plném počtu, když se do vedení v čase 15:35 opět dostala Kobra zásluhou Daniela VLACHA, který se dostal do úniku a s Jelínkem si poradil. 18- minuta přinesla další vyloučení, tentokrát na straně Kobry. Toho mohl využít Filip, který trefil pouze tyč a také po Urbanově střele diváci gól neviděli. DO konce třetiny už si Kobra jen hlídala výsledek.

Druhé dějství začalo střelou Klementa. Ve 22. minutě se na Langera řítil Novák, ale byl zpacifikován hostující obranou. O minutu později byl vyloučen Bílek za zdržování hry. Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nepřesné přihrávky přispěly k vyhození Kobry až k Jelínkovi. Po naskočení Bílka byl vyloučen další pražský hráč. Urban byl velice blízko gólu, ale ráně z mezikruží chyběly centimetry. Domácí na Langera stříleli ze všech stran, ale ten držel svůj tým. Nezvládl až střelu v čase 28:22, kterou pálil z úhlu Martin FILIP a bylo opět vyrovnáno. Ve 32. minutě Jakeš tečoval puk před Jelínkem, ale puk šel mimo branku. Poté přišlo vyloučení na vrchlabské straně. HC Stadion se ale dobře bránil. Kobra však byla v tlaku a Jelínek se musel v brance otáčet. Ve 35. minutě byl Urban osamocený před Langerem, ale puk mu sjel z hokejky. Další vyloučení přišlo v 38. minutě a opět na vrchlabské straně. V oslabení zaútočil HC Stadion na Langera, před ním bylo několik hráčů, rozhodčí přerušil hru a v tu chvíli Maďar vstřelil puk do branky. Poslední vteřiny druhé části Kobra opět jen dohrávala a do ničeho se nepouštěla.

Třetí třetinu započal Klement zlomením hokejky. Poté se ale v čase 41:37 prosazuje Dominik ŠTEINAR, který se dostal do samostatného úniku a Jelínek neměl šanci. Ve 44. minutě střílel Bláha, ale bez úspěchu. Domácí byli častěji u puku, Novák ani Filip ale Langera neprostřelili. Ve 47. se o střelu pokusil Bláha, Langer ji ale vychytal parádním zákrokem. Poté se do úniku dostal hostující Kysela, ale Jelínek jeho hru přečetl. 48. minuta přinesla vyloučení na hostující straně. HC Stadionu se ale nedařila kombinace. Příležitost dostali o minutu později, kdy byl vyloučen další pražský hráč a Vrchlabí mělo minutovou přesilovku 5 na 3. Domácí ale často ztráceli puk a Kobra se snadno ubránila. V 52. minutě tvrdě zakročil Klement, ale vše bylo v rámci pravidel. Další střela na Jelínka byla od Jakeše, tu ale domácí brankář vyrazil. V čase 52:41 se počtvrté v zápase prosadila Kobra Praha po střele Jakuba JEDLIČKY a už to bylo o dvě branky. Po této brance domácí úplně ochabli a k ničemu se nedostávali. V 57. minutě se ale dostali do tlaku, Jandejskova střelu ale Langer lapil a ani Novák nedostal puk za jeho záda. V 58. minutě si Vrchlabí vzalo oddechový čas a rozhodlo se pro hru bez brankáře. Toho málem pražský tým využil, Jandejsek ale skvěle zasáhl puk na brankové čáře. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ale Langer si byl v brance jistý a nepustil žádnou střelu. Hostující Slanina měl šanci vstřelit puk do prázdné branky, ale minul. Poslední akce domácích byla z Čurdovy hokejky, ale branku netrefil. Domácím se tak nepovedlo proměnit druhý mečbol a sérii rozhodne pátý zápas.