HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klatovy - Vrchlabí 6:5p

Klatovští zvítězili až v prodloužení

21.11.2015
Od začátku zápasu měl HC Stadion náskok jednoho gólu. Hned v první minutě otevřel skóre Filip. Domácí ale pokaždé dokázali srovnat krok a až do konce základní hrací doby nebylo o vítězi rozhodnuto. V prodloužení ale bod navíc vybojoval pro Klatovy Tulačka. Vrchlabí tak odjíždělo pouze s bodem.
17.kolo, sobota 21.11.2015, 17:30
Klatovy
6:5p
Kukin (Lejsek) – Růžička, Holý, Marcel, Slavík, Houfek, Kubík, Leština – Tulačka, Kristl, Beran – Váchal, Kepka, Němec – Michel, Topinka, Pacanda
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Hejda, Matějček, Šťastný, Filip, Jirků, Maďar, Šimoníček, Matějka, Bláha, Urban, Oppelt, Srnský, Bittner
Třetiny: 1:3, 3:1, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 5. Kristl (Holý), 24. Pacanda (Kristl), 36. Houfek (Kepka, Topinka), 40. Beran (Tulačka), 54. Tulačka (Beran), 64. Tulačka (Kristl, Beran) – 1. Filip (Maďar,Jirků), 9. Bláha (Urban,deCarvalho), 17. Šimoníček, 36. Šimoníček (Maďar), 54. Bláha (Klement). Rozhodčí: Jechoutek – Černý, Střelka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5 – 6:5.

Hostující HC Stadion začal utkání aktivně. Již v první minutě se do přečíslení 2 na 1 dostali hostující Patrik Maďar a Martin Filip, druhý jmenovaný bekhendovým blafákem překonal domácího gólmana – 0:1. Ve 4. minutě domácí vyrovnali. Holého střela se odrazila k Richardu Kristlovi, který srovnal skóre – 1:1. Devátá minuta přinesla opětovné vedení hostujícího Stadionu. V závaru před domácí brankou se nejlépe zorientoval Tomáš Bláha a uklidil puk do branky – 1:2. Poté následovala série vyloučení na obou stranách. V 17. minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Domácí brankář si neporozuměl se svými obránci a kotouč se dostal před branku, kde hlídkoval Jiří Šimoníček a poslal kotouč do domácí klece – 1:3.

Druhá část začala vyloučením hostujícího Klementa. Ve 24. minutě přišlo snížení skóre. Richard Kristl vyslal vpřed Tomáše Pacandu, který svou střelou vymetl horní růžek hostujícího gólmana – 2:3. Ve 29. minutě se hostující Matějka ocitl sám před Kukinem, domácí brankář mu však lapačkou nepovolil změnit skóre. Ve 35. minutě vyslal překvapivou střelu hostující Šťastný a domácí brankář ji s problémy vykopl do rohu. Minutu poté domácí vyrovnali skóre. Kepka poslal přihrávku na zcela osamoceného Jakuba Houfka, který protlačil kotouč za Jelínkova záda – 3:3. Vzápětí se Stadion dostal znovu do vedení. Střelou se prosadil Jiří Šimoníček – 3:4. Před koncem třetiny domácí znovu srovnávali. Po přihrávce Tulačky se prosadil Matěj Beran – 4:4.

Závěrečná část začala dvěma vyloučeními na straně Stadionu. Ve 45. minutě se domácí mohli dostat do vedení. Střelu Růžičky zastavila tyč. 48. minuta přinesla přečíslení domácích 2 na 1, ale střelu Tulačka vyrazil Jelínek ramenem. V 54. minutě se opět měnilo skóre. Hostující Klement přihrál na levý kruh Tomáši Bláhovi, který poslal táhlou střelou Stadion znovu do vedení – 4:5. Vzápětí domácí znovu vyrovnali. Beran přenechal v tandemu kotouč Vojtěchu Tulačkovi, který střelou do levého horního rohu překonal Jelínka v brance hostí – 5:5. Do konce základní hrací doby se už nic významného nestalo a týmy se připravovaly na prodloužení.

V úvodu prodloužení dostal menší trest hráč Stadionu. Ve 4. minutě prodloužení bylo rozhodnuto. Domácí Beran poslal přihrávku na modrou Kristlovi, jehož střelu tečoval Vojtěch Tulaček za bezmocného Jelínka – 6:5.

Petr Hlaváč: Dnešní zápas se hodnotí se smíšenými pocity. V první třetině jsme byli lepší my, ve druhé Klatovy a třetí třetiny byla kdo s koho. Šli jsme do vedení 5:4, ale domácí hned vyrovnali, poté mohla vyhrát obě družstva, ale zápas dospěl do prodloužení, kde domácí využili přesilovku a rozhodli. Škoda, mohli jsme být první, kdo v Klatovech vyhrál, ta šance tam rozhodně byla. Bod je dobrý, ale... Tak v sobotu na tréninku v Trutnově, těšíme se na Vás.