HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klatovy - Vrchlabí 5:3

HC Stadion odjíždí z Klatov s prázdnou

29.10.2016
Další venkovní utkání nepřineslo vrchlabskému týmu žádné body. V boji s klatovským soupeřem sice Vrchlabí vedlo na začátku třetí třetiny 3:2, domácí ale dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch a výhru potvrdili gólem do prázdné branky.
11.kolo, sobota 29.10.2016, 17:30
Klatovy
5:3
Štekr (Holub) – Kaňák, Špaček, Slavík, Kubík, Leština, Kulhánek – Schleiss, Beneš, Švarc – Pacanda, Uhlík, Topinka – Krliš, Vlček, Němec – Stráský, Vavřička, Kokoška
Jelínek (Abraham) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Tržický, Oppelt, Filip, Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Svoboda, Urban, Krsek, Maďar, Miškovský, Čurda
Třetiny: 0:1, 2:1, 3:1  Branky a nahrávky: 29. Pacanda (Uhlík), 37. Švarc (Schleiss), 55. Krliš (Špaček, Kokoška), 56. Schleiss (Kaňák), 60. Švarc (Krliš, Kulhánek) – 20. Oppelt (Šťastný, Filip), 39. Filip, 42. Bláha (Miškovský). Rozhodčí: Hucl – Oudes, Mertl. Vyloučení: 8:7 + Němec (KLT) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3.

Zápas odstartoval svým zákrokem domácí brankář. Ve 2. minutě byl vyloučen vrchlabský Bláha a nabídl tak domácím otevřít skóre zápasu. Těm se ale nedařilo překovat vrchlabskou obranu a jejich útoky končily na modré čáře. Po naskočení Bláhy na led začala kanonáda na Štekra – odolal střelám Čurdy, Urbana i Maďara. V 7. minutě se do úniku dostal domácí Pacanda, ale Jelínek byl v pozoru a vykryl jeho střelu. Posléze byl vyloučen i klatovský hráč. Stejně jako domácí, ani vrchlabští hráči nedokázali střely proměnit v góly, ačkoliv se několikrát usadili v útočném pásmu. Desátá minuta přinesla branku domácích, která ale nebyla uznána, protože předtím jeden z klatovských hráčů fauloval. Opět se klatovští ubránili a HC Stadion jim navíc nabídl přesilovou hru po vyloučení Šťastného. K žádné velké šanci se ale nedostali a pro změnu byl vyloučen klatovský brankář, jehož trest odseděl Krliš. Až když byli domácí v plném počtu na ledě, tak se prosadili hosté – v čase 19:36 se HC Stadion ujal vedení po brance Tomáše OPPELTA.

S jednobrankovým náskokem Vrchlabí pálilo další rány do Štekra. Také Jelínek ale nebyl bez práce, po současném vyloučení Němce a Urbana a hře 4 na 4 měl velké štěstí. Uhlíkovi rána nesedla a trefil pouze hostujícího brankáře. Klatovy vyrovnaly ve 29. minutě brankou z hole Tomáše PACANDY, který byl důrazný na brankovišti. Následovala série tří vyloučení v poměru 2:1. Ve 32. minutě byl v obrovské šanci hostující Urban, který ujel klatovským hráčům, ale Štekr byl na svém místě a podržel svůj tým. Po srovnání sil na ledě byla hra vyrovnaná, ani jeden tým však nenašel recept na brankáře. Do vedení 2:1 se v čase 36:26 dostal klatovský tým zásluhou Milana ŠVARCE, který střílel z mezikruží. Domácí se však dlouho neradovali. Sice byl v 37. minutě vyloučen vrchlabský Tržický, ale i tak se hosté dokázali prosadit a vyrovnat skóre. Autorem branky byl Martin Filip po akci 2 na 1. Prostřední část tak skončila nerozhodným stavem 2:2.

Tento stav však netrval dlouho. Ve 42. minutě si vzalo Vrchlabí vedení na svou stranu po gólu Tomáše BLÁHY, který bez problému zamířil do odkryté branky. V jedné chvíli byli vyloučení opět tři hráči a znovu v poměru 2:1. Ve hře 3 na 4 byla hra poklidná a bez velkých šancí. V 51. minutě byl vyloučen další domácí hráč a do plného počtu se Klatovy dostaly až v čase 52:59. Následující minuty byly v režii domácího týmu. V 54. minutě trefil pouze boční síť Kulhánek, o minutu později se Kubík trefil pouze do tyče. Další střela ale už byla úspěšná a bylo opět vyrovnáno. Václav KRLIŠ přijal přihrávku od Špačka a prostřelil Jelínka v čase 54:47. O 20 vteřin později už to byli opět domácí, kdo vedl zápas. Tentokrát si na vrchlabské obránce dovolil Jan SCHLEISS, který se snadno dostal až před Jelínka. HC Stadion měl tak před sebou nelehký úkol, který ještě zkomplikoval svým vyloučením Urban. V přesilové hře se sice Klatovy neprosadily, ale v čase 59:42 potvrdil výhru svého týmu Milan ŠVARC gólem do prázdné branky a připsal si tak druhý bod v utkání. Vyrovnaný zápas tak skončil vítězstvím domácích Klatov a HC Stadion Vrchlabí odjel s prázdnou.

Petr Hlaváč: K utkání se lze těžko vyjádřit bez použití neslušných výrazů, ale zkusím to. V první třetině jsme celkem hráli to, co jsme chtěli, vytvořili si několik šancí, ale proměnili pouze jedinou. Od druhé třetiny jsme začali hrát profesorský hokej, přestali jsme bruslit a začali kupit jednu nepřesnou přihrávku za druhou. Domácí toho samozřejmě využili a jejich hra, založená na výborném bruslení a bojovnosti, nám začala dělat problémy. Do třetí třetiny jsme vstupovali s určitou taktikou. Brzký gól na 3:2 měl být vodou na náš mlýn, ale nestalo se tak. Posledních deset minut hry komentovat nebudu, nejsou slušná slova. Vyvodíme z toho důsledky a v sobotu bude pod našima bruslema hořet led. Přijďte se na to podívat. Díky